Nasıl olgun görünebilirim?

fairymoon

Memento mori 🌛🧚🏻‍♀️🌞
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2018
343
194
28
Merhaba hanımlar.

Uzun zamandır girmemişim foruma... Ama lafı uzatmadan direkt soruma geçeyim:

Çocuksu görünen, 24 yaşındaki bir kız, nasıl daha olgun gözükebilir? En azından sosyal hayatında ve iş hayatında...

(Normalde konuyu 'İmaj herşeydir' topiğine açmıştım ama burası da uygun bir konu olabileceği için buraya da açmak istedim... Daha fazla insandan fikir alabilmek amacı ile 😇😇)

Sorumu sorma nedenim ise, kendimle ilgili.

Normalde kiloluyum, ama bugüne kadar yaklaşık 17 kg verdim. Bir kilo verme sürecine girdim, halen de vermeye devam ediyorum.

Bu süreçle ilgilenirseniz, işte linki (en yakın zamanda güncelleyeceğim);

Yüzüm çocuksu gösteriyor. Tombik ve fazlasıyla 'sevimli' denilen bir yüzüm var. Bunu ben, kendimi övmek için söylemiyorum, çevremdekilerin, arkadaşlarımın fikri bu yönde... Boyum ise 1.67 .

Normalde spor giyiniyorum, en şık giydiğim şey şu güne kadar, bot ve kumaş pantolon :KK43: Genelde eşofmanla geziyorum, bazense kot giyiyorum. Üzerime ise kış ayları olduğu için kazak veya sweat giyiyorum...

Normalde yaz haricinde dekolte, şort veya kısa kollu giymiyorum, çünkü kollarımda ve bacaklarımda faça izleri var. Şimdi şimdi izleri biraz geçmiş durumda, ama hala beyaz beyaz izler mevcut... Yazın ise sadece tişört giyiyorum, o da kendi muhitimde, 'şimdilik'. Merak edenler için, izler 14 yaşımda oldu. 10 sene önce yani... :KK43:

Makyaja gelecek olursak... Normalde hiç makyaj yapmıyorum, yapsam bile bir rimel, parlatıcı ve BB krem bile bende fazlasıyla abartılı duruyor... Bu yüzden abartılı, koyu veya mat renkleri sürmeye şu ana kadar hiç yeltenemedim.

Saçlarım ise... Bugüne kadar bir boya bile sürmedim saçıma. Saçım siyaha yakın kahverengi. Kabarık ve cansız. Ten rengim ise beyaz. (Sol ön tarafımda, biraz dökülme var saçımda. O yüzden biraz 'şekilsiz' duruyor kafam...)

Bazen etrafta boya küpü gibi dolanan, kokoş arkadaşlarıma özenmiyor değilim.

Bu yüzden, nasıl olgun gözükebileceğimi bilmeye ihtiyacım var. Bunlar, her türlü tavsiye olabilir... Mesela, nasıl giyinirsem, nasıl makyaj yaparsam olgun gözükürüm? Makyaj taktikleri, stil ipuçları verebilir misiniz?

Mesela saçımı boyamalı mıyım? Ombre veya gölge attırmalı mıyım?

Yardımcı olursanız minnettar kalırım.

Not: Lütfen ''olgun gözüküp ne yapacaksın, bu senin için bir avantaj'' gibi şeyler yazmayın. Zaten çevremde bu tip şeyleri çok sık duyuyorum, o yüzden nasıl olgun gözükeceğimi öğrenmek, benim daha çok işime yarar. Anlayışınız için teşekkür ederim. 🌹🌹🌹

Not 2: Olgun gözükmek, stilden tutun, makyaja, bakıma veyahut hal ve hareketlere kadar her şeyi kapsayabilir. Geniş bir perspektiften, yani... O yüzden her alanda tavsiyenizi alabilirim 😇😇😇

Saç rengini değiştirebilirsin. Kızıl tonlar her zaman olgun gösterir.
Zarif ttopuklu ayakkabılar, kumaş pantolonlar, biraz janjanlı efil efil buluzlar , kazaklar ve kırmızı ruj iş hayatında olgun görünmenizi sağlar.

Gömlek giyinmek taki takmak olgun gosterir.
Ama aldığın gömlek pembe, takilar renkli olursa işe yaramaz.😂
Klasik seyler secmelisin. Senin secimin yanlış.
Hepimiz kazak giyiyoruz, ama üstü yazili baskili ayicikli, bebe yaka kazak tabiki çocuksu gösterir.
Yüzünü kapatarak foto atarsan, ya da kiyafet kombinlerini atarsan daha güzel elestiririz canim . 😘

Merhaba hanımlar.

Çocuksu görünen, 24 yaşındaki bir kız, nasıl daha olgun gözükebilir? En azından sosyal hayatında ve iş hayatında...

(Normalde konuyu 'İmaj herşeydir' topiğine açmıştım ama burası da uygun bir konu olabileceği için buraya da açmak istedim... Daha fazla insandan fikir alabilmek amacı ile 😇😇)

Normalde kiloluyum, ama bugüne kadar yaklaşık 17 kg verdim. Bir kilo verme sürecine girdim, halen de vermeye devam ediyorum.

Yüzüm çocuksu gösteriyor. Tombik ve fazlasıyla 'sevimli' denilen bir yüzüm var. Bunu ben, kendimi övmek için söylemiyorum, çevremdekilerin, arkadaşlarımın fikri bu yönde... Boyum ise 1.67 .

Normalde spor giyiniyorum, en şık giydiğim şey şu güne kadar, bot ve kumaş pantolon :KK43: Genelde eşofmanla geziyorum, bazense kot giyiyorum. Üzerime ise kış ayları olduğu için kazak veya sweat giyiyorum...

Normalde yaz haricinde dekolte, şort veya kısa kollu giymiyorum, çünkü kollarımda ve bacaklarımda faça izleri var. Şimdi şimdi izleri biraz geçmiş durumda, ama hala beyaz beyaz izler mevcut... Yazın ise sadece tişört giyiyorum, o da kendi muhitimde, 'şimdilik'. Merak edenler için, izler 14 yaşımda oldu. 10 sene önce yani... :KK43:

Makyaja gelecek olursak... Normalde hiç makyaj yapmıyorum, yapsam bile bir rimel, parlatıcı ve BB krem bile bende fazlasıyla abartılı duruyor... Bu yüzden abartılı, koyu veya mat renkleri sürmeye şu ana kadar hiç yeltenemedim.

Saçlarım ise... Bugüne kadar bir boya bile sürmedim saçıma. Saçım siyaha yakın kahverengi. Kabarık ve cansız. Ten rengim ise beyaz. (Sol ön tarafımda, biraz dökülme var saçımda. O yüzden biraz 'şekilsiz' duruyor kafam...)

Bu yüzden, nasıl olgun gözükebileceğimi bilmeye ihtiyacım var. Bunlar, her türlü tavsiye olabilir... Mesela, nasıl giyinirsem, nasıl makyaj yaparsam olgun gözükürüm? Makyaj taktikleri, stil ipuçları verebilir misiniz?

Not: Lütfen ''olgun gözüküp ne yapacaksın, bu senin için bir avantaj'' gibi şeyler yazmayın. Zaten çevremde bu tip şeyleri çok sık duyuyorum, o yüzden nasıl olgun gözükeceğimi öğrenmek, benim daha çok işime yarar. Anlayışınız için teşekkür ederim. 🌹🌹🌹

Not 2: Olgun gözükmek, stilden tutun, makyaja, bakıma veyahut hal ve hareketlere kadar her şeyi kapsayabilir. Geniş bir perspektiften, yani... O yüzden her alanda tavsiyenizi alabilirim 😇😇😇
Saç boyatmak sana kalmış ama düzleştirip bakım yapabilirsin, cildini düzenli bakım ile makyajlı gibi pürüzsüz hissedebilirsin ve bi rimel yeter :) kıyafet ise sana yakışan renkleri bilmelisin. Mesela beyazsan zümrüt yeşili yada kırmızı bi kazak, altına siyah pantolon hoş durur. Ayakkabı seçimi de eğer elindekilerin seni olgun göstermediğini düşünüyosan elindekilerin dışındaki seçeneklerle ilgilenmelisin :) yani alışmış olduğun şeylerin dışına çıkabilirsin. Pinterestte güzel fikirler oluyor ordan da arat istersen. Hoşuna giden tarzı belirle

Merhaba hanımlar.

621fff6b-d48c-40ec-a656-a6d4b4dbc0db.jpg
valla ben nedense böyle gömlek triko ve ceket kombinlerini aşşşırı olgun ve oturaklı buluyorum.

Ya aslında giydigimiz kıyafetler bence bizi olgun gösteriyor. Mesela bende normal günlük hayatımda genelde kot, tişört, kazak, sweet takılan birisiyim. O zaman görsem 18-20 yaşlarımda sanırsın :KK45:
Ama işim gereği yılın çoğunda takım elbise, 3-4 ay kumaş pantolon üstüne tiril tiril bluzler topuklu ayakkabı yada Oxford ayakkabılar derken o şekilde de tam yaşım olan 26-27 gösterdiğimi söylüyorlar.

X