Ne yapacağım bilmiyorum !

chatLaq.

Ne biliiim insanı
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2009
2.068
2
Kızlar direk konuya giriorm. Bu olay kısın gecti.Ben bigün arkadaslarımı bize cagırmıstım geldiklerinde bana chat sitelerine girelimmi dediler bende olmaz, aile koruma sifresi falan var v.s dedim ama onlar ısrar edince kıramadım ve girdiler baskalarıyla konustular falan. neyse benim dedem öldügünde teyzemler buraya geldiler sora nette bi isleri varmıs onu halletmeye geldiler bize. teyzem bilgisayarda dolasırken sohbet günlüklerime girmis orda arkadaslarımın konustukları herseyi görmüsler neyse teyzem anneme falan dedi. ben anneme herseyi anlattım 'anne kızların konustukları' diye. kayıtlı msn adreslerini fln gösterdm. oda anlayısla karsıladı tamam dedi. sonra teyzem bidaha gelmedi bize neyse gittiler aradan aylar gecti . yengeme : ben gizem'i sildim dems. bnde o bni sildiyse bende onu silerm dedim.ayıpmı olduki fisfisfis neyse biz tatilden döndükten sonra onlarda ananemlere gelceklerdi. bnde ogün ananemlerde kalmstm. neyse sabah oldu geldiler öpüstük fln.. bana sıcak davranıo. ama balım gülüm diil yani. olanları unutcak hali yok heralde. yni tamamen yanlıs anlasılma söz konusu. simdi siz dersinizki git teyzene anlat böyle böyle die. ama diorm ya öyle balım gülüm diiliz. yni bn utanırım. napcamı bilmiorm. heralde hic yasanmams gibi davranmak. siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız merak ettim?

valla bende teyzeyim bu tür konularda genelde önce yigenlerimle konuşuyorum .egerki problem büyükse ablalarıma anlatıyorum çünkü ilerde bir terslik olursa bana neden söylemedin denmesin ama böyle bir konuda sildim demek yanlış ama sen genede teyzene genede herşeyi anlat uzun süre geçmiş inanırmı bilmem ama anlatmanda fayda var

Ben teyzenin senden habersiz sohbet günlüklerini karıştırmasına ve okumasına bozuldum.Teyzendir büyündür ama senin özeline saygılı olmalılar senin zaten bir annen ve baban var onların sorumluluğu altındasın.

Teyzen kendince seni korumak gözetmek için kurcalamış bilgisayarını..
Aman şekerim ne vardı kayıtlarda öyle seni silecek kadar..müstehcen konuşmalar mı?

oncelıkle teyzenızın yaptıgı yanlıs kım olursa olsun mesajları ozellerıne bakılmamalı..
annenız bılıyosa yeter gereken acıklamayı annenıze yapmanız gerekıyo zaten..
eger kı teyzenızlende bu olayı yaşanmamıs hale getırmek ıstersenız bence yapmayın sorunların ustunu orterek ılerıye gıdılmez konusup nedenını anlatın ve bu sekılde ılerıye bakın derım..

teyzenın yaptıgı yanlıs bence
ama annene soyle bence o konussun teyzenle...
buyukler affedıcı olmalı netıcede..

valla yazdıklarından hiçbişey anlamadım, şimdi teyzen arkadaşlarının konuşmalarını gördü ve o konuşmaları senin yaptığını mı sandı:uhm:
eğer öyleyse bunun için yiğen silinir mi ya
:sm_confused:

canım yazışma içeriğini bilemiyorum ama teyzeni bu denli kızdırdıysa vardır bir bildiği..teyze anne yarısı söylemeye gerek yok..hiç kızılacak birşey yapmamış..besbelli sen aklı başında bir kızsın yazdıkların yaptıkların bunu gösteriyor zaten ama teyzende arkadaşlarının oluşturduğu bir endişe var anladığım kadarıyla bu yaşlarda arkadaş ortamı çok önemlidir..arkadaşın ne ise sende o olursun çoğu zaman..bence sana biraz uzak durup seni cezalandırmak niyetinde..zamana bırak. doğruluğunla dürüstlüğünle ve ahlakınla aynı çizgide olduğunu olacağını görmesi herşeyi eski haline getirecektir..aynen devam canım ...

canım teyzen seni sevdiğin için muhtemelen koruma içgüdüsüyle davranıyor bu soğukluktan çok sıkıntı duyuyorsan annene söyle durumu anlatsın nasıl olsa annen doğrusunu biliyor

teyzenizin yaptigi cok da onaylanacak birsey degil... sizden izinsiz bilgisayarinizin ayrntilarini karistirmamasi gerekirdi... tamam bunu kötü niyetle degil sadece sizi caktirmadan kontrol edip korumak amaciyla yaptigini varsayalim. eger amac sizi korumaksa bu durumda yanlis birsey gördügünde onu sildim demek yerine direk sizi karsisina alip size sormali, sizi dinlemeli, ve yol göstermeliydi... yoksa karistirp sonra sizin yerinize annenize anlatmakla hata etmis...

bu durumda siz zaten annenize gerekli aciklamayi yapmissiniz ve anneniz ikna olmus.. birakin teyzeniz ne istiyorsa onu düsünsün...

Buyurun buradan yakın, işte gene bir bilgisayarı kurcalama işi. Sonuçta yanlış bir anlaşılma ve sebepsiz gerginlikler. Yanlış hareketler işte böyle yanlış sonuçlar doğurur.
Arkadaşım sen boşver, muhtemelen annen anlatmış olabilir, teyzen de koruma içgüdüsüyle yaklaşmıştır.

Herşeyi annene anlattıysan bence problem yok
eğer çok ihtiyaç olursa annen teyzenle konuşur bence
sen normal davran bence
bir problem olursa annene söyle annen gerekeni yapar bence

Teyzenizle ilişkileriniz nasıldır bilemiyorum ancak.
Bir teyzenin böyle bir sebeple yeğenini siliyorum demesi çok garip başta. Neyse hadi bunu geçtik.
Siz tabiki teyzenizle konuşmalısınız yani konuşabilmelisiniz,kendinizi ifade etmelisiniz. oda olmadı annezie anlatın ondan rica edin o açıklasın teyzenize

teyzen bu kadar tepki göstermişse muhakkak konuşmaların içeriği hakkında tepkilidir!
yoksa nasılsın iyimisin gibi sohbetler bu kadar yadırganmaz!
ha onun senin özeline girmesi zaten yalnış...
ama bence bize anlatmadığın birşeyler var senin!

bence teysenin yaptıgı zaten yanlıs bişey canım senin özelini karıstırması hade böle bişey yaptı ve bir yanlısını yakaladı bunu annenle deill seninlede konusup halledebilirdii diye düşünüoyurm ve bu durumda bu sekilde büyümesdi....

Ya amaan ztn bn anneme gerekli acıklamayı yaptıgımı düsünüorm. teyzem bana soguk dediysem o kdr diil. yni konusuorz, ona yardım ediorm vs.. neyse ben olmams gibi davranmayı tercih ediorm.szede cok tsk ederm canlarm.

benm anlamadığım konuşmaların içeriğinde ne vardı da teyzen o cümleyi sarfetti??annen bence teyzenle konuşmuşki yanlış anlaşılmayı analtmış tyzen o yüzden konuşuyor.yksa sadece sohbete girdiniz nasılsın ii misin dedin diee bu kdar tepki verceğini sanmıyorum ben.olayıı tam anlatırsan sevinirizz anlamadım tam neye kzıdıgınıı

valla yazdıklarından hiçbişey anlamadım, şimdi teyzen arkadaşlarının konuşmalarını gördü ve o konuşmaları senin yaptığını mı sandı:uhm:
eğer öyleyse bunun için yiğen silinir mi ya
:sm_confused:

bencede yanlış bişe gördüyse sileceğine uyarsa konuşsa aklı verse ya:umursamaz:

X