Neden tutmadı lütfen yardım edin

Yol konaklama transfer yumurta toplama genetik ücreti ilaç taramalar herseyiyle 8000 dolar gitti. Ben kendi şehrimde yaptırmadım. Kendi sehrinizdeyse 1.500 dolar altı olabilir. Ancak şöyle bir şey var her hasta için farklı yollardan gidiliyor benim harcadığımdan daha fazlasını harcayanda çıkar daha azını da. Beni baz almayın derim.
Ben fiyat araştırması yaptım pgtli 5 tane embriyo analizine 23.000 lira istediler
6 tanesi de 27 bin lira

İlk tüp bebek denemem tuttu 7 haftalık düşürdüm tutmasımı iyi tutmamasımı bilmiyorum toplarnamıyorum 😞
Üzülmeyin demekki hamile kalabiliyorsunuz ben iki negatif gördüm ve birdaha hamile kalamayacagimi düşünmüştüm 3.de nasip oldu pes etmeden iyi bir doktor ve merkezle devam etmek gerekiyor altında yatan bir sebep çarşafa mesela pıhtılaşma gibi doktorunuz yönlendirecektir

Üzülmeyin demekki hamile kalabiliyorsunuz ben iki negatif gördüm ve birdaha hamile kalamayacagimi düşünmüştüm 3.de nasip oldu pes etmeden iyi bir doktor ve merkezle devam etmek gerekiyor altında yatan bir sebep çarşafa mesela pıhtılaşma gibi doktorunuz yönlendirecektir
İlk tüp düşüğümden snra İlk istediği trambofoli panali oldu sonrada karyotip analizine baktır dedi ama tabi ben bir süre hiçbirini yapmak istemiyorum inşallah zamanla iyileşeceğim

Güzel kadınlar merhaba.
Genetik hastalık taşıdığım için tüp bebek ile anne olmayı tercih ettim. 20 yumurtam toplandı 15i döllendi 13ü 5. Günü gördü ve 9 tanesinden biyopsi alınabildi. 9 donduruldu içinden 3 tanesi sağlıklı geldi. Hem tek gen hem kromozom bakıldı. 10 gün önce tek embriyo ile transfer yapıldı doktorum çok ama çok umutluydu %90-95 tutar dedi. Ne dediyse yaptık, ilaçları saatine kullandım kendimi korudum. Tüm zararlı kötü şeyleri hayatımdan çıkardım. Test yaptım negatif geldi. Doğurganlıkla ilgili hiç bir sıkıntım yokmuş, ee embriyo da 5aa kalitede. Neden tutmadı bilmiyorum. Bu kadar pozitifken neden yani… Allahın yanında küçücük bir şey… vardır tabi ki bi hayrı… ama ben çok üzgünüm kolum kanadım kırıldı resmen… hiç böyle bir durum yaşayan var mı? Kafamı toparlayıp işe gitmem lazım. Ama enkaz gibiyim… lütfen yaşayan birisi ya da bilen birisi bana yardım etsin. Ağladığımı gören annem eşim hepsi kahroluyor, elimde değil ama gözlerimden yaşlar akıyor…
Çünkü tıpta tutmama sebebi bilinmiyor. Allah ın ilmi dışında bir yaprak kımıldamaz. Nasipte varsa olacaktır nasip değilmiş. Dünyaya gelecekse kaderde saat vakit geldiyse tutacaktır. İşte en büyük teselli size. Hayırlı ve sağlıklı Allah nasip eylesin.

Çünkü tıpta tutmama sebebi bilinmiyor. Allah ın ilmi dışında bir yaprak kımıldamaz. Nasipte varsa olacaktır nasip değilmiş. Dünyaya gelecekse kaderde saat vakit geldiyse tutacaktır. İşte en büyük teselli size. Hayırlı ve sağlıklı Allah nasip eylesin.
%95 tutar demesini hic unutamıyorum. Allah istemezse yaprak kımıldamaz derler o kadar doğru ki… Tek duam hayırlısıyla kolaylıkla güzel güzel çocuklar versin. Tüp bebek sürecine giren hiç bir kulunun kucağını boş koymasın. Ben tedaviden önce bu kadar ağır sert bir süreç olduğunu düşünmemiştim… Artık tedaviye giren insanları daha iyi anlıyorum. Allah herkesin emeğini boşa çıkarmasın

%95 tutar demesini hic unutamıyorum. Allah istemezse yaprak kımıldamaz derler o kadar doğru ki… Tek duam hayırlısıyla kolaylıkla güzel güzel çocuklar versin. Tüp bebek sürecine giren hiç bir kulunun kucağını boş koymasın. Ben tedaviden önce bu kadar ağır sert bir süreç olduğunu düşünmemiştim… Artık tedaviye giren insanları daha iyi anlıyorum. Allah herkesin emeğini boşa çıkarmasın
Dr tıpta başarı oranlarını bilimsel olarak söyler. Ama kesin bekliyorum olacak demek doğru değil. İnşaAllah olana kadar çabalayacağız iyi kalite herşey güzel ama gerisi Allah ın takdiri demeli. Malesef her Dr bu bilinç ve inançta olmuyor. O yüzden siz yüzdeler takılmayın. Orta kalite hatta kötü kalite denilenler bile nasipte varsa tutuyor. Buna kimse açıklık getiremiyor. Bir tek Allah Teâla nın ilim ve kudreti açıklar. Endişeni ve üzüntünü çok iyi anlıyorum bende bu süreçleri yaşıyorum. Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar versin daha aratmasın. 😔🤲

X