Nipt testinde XYY Sendromu Şüphesi ve Amniyosentez

Evet cnm
Daha önce ilk sonucum çıkınca da 2perinotolog bir de kendi tüp bebek doktorum (ki en çok ona güvenirim) asla böyle bir bulgu yok laboratuvar hatasıdır dedi ama ultrason ile takibi önerilmiş
Usg takibi her seye yazılıyor ya bence ben hep görüyorum,, zaten detaylıya gireceksiniz yakın zamanda Allah korusun da orda gözükür zaten bir şey olsa hiç sanmıyorum ama

Ben psikolojik olarak daha iyiyim ağlamıyorum 2 gündür ama sabırsızlıkla 15 nisanı bekliyorum o gün yapılacak test🙏🏻
Ayy üzmeyin Allahın izniyle hiçbirinde bişey yok ona inanalım ben başta çok ağladım sonra baktım üzmeyle olmuyor,bol bol dua ettim,Allahım normal olsun diye hıçkıra hıçkıra namazlarımda ağladım,sevemiyordum kuzumu,sadakalar verdim adaklar adadım siz de kendi inancınıza göre bişeyler yapın sizi mutlu edecek iyi hissettirecek,yoksa ağlama ile hiçbir şey olmuyor 🤷🏻‍♀️

Ayy üzmeyin Allahın izniyle hiçbirinde bişey yok ona inanalım ben başta çok ağladım sonra baktım üzmeyle olmuyor,bol bol dua ettim,Allahım normal olsun diye hıçkıra hıçkıra namazlarımda ağladım,sevemiyordum kuzumu,sadakalar verdim adaklar adadım siz de kendi inancınıza göre bişeyler yapın sizi mutlu edecek iyi hissettirecek,yoksa ağlama ile hiçbir şey olmuyor 🤷🏻‍♀️
Evet zaten sonucu değistiremiyoruz ve belki de sağlıklı olan bir bebeği üzmekten de başka işe yaramıyor... gün geçtikçe üzüntüm azaldı çok şükür, gurbetteyim ailemin yanına gidicem bana bebek partisi hazırlamışlar onlarla beraber olmak iyi gelecek🎈 ve sonucumuz da tertemiz gelcek ve buraya ben de yazıcam ÇOK ŞÜKÜR diye 🧿🙏🏻

Selam buruk mutluyum ama inanmaktan güvenmekten başka çarem yok,sonucum temiz geldi çok şükür,ancak doktorum biraz çekinik konuştu,incelenen alan az,güvenmekten başka çaremiz kalmadı dedi.
Totalde 40 metafaz izlenmiş, eğer 16. Haftada aldirdiysaniz sıvıyı gayet yeterli bir sayı. Amniyosentezler genelde 40/50 metafaz arası çalışılıyor. Yani 40 hücre dizisine bakmislar, 40 I da normal çıkmış.

Doktorunuz killatmasin, genetik doktoru temiz diyosa temizdir korkmayın, bebeginize güvenin.

Totalde 40 metafaz izlenmiş, eğer 16. Haftada aldirdiysaniz sıvıyı gayet yeterli bir sayı. Amniyosentezler genelde 40/50 metafaz arası çalışılıyor. Yani 40 hücre dizisine bakmislar, 40 I da normal çıkmış.

Doktorunuz killatmasin, genetik doktoru temiz diyosa temizdir korkmayın, bebeginize güvenin.
Ben de bunu yazmaya geldim :) içiniz rahat llsu. Konu sahibi; genetik doktoru risk yok yazmış. Olsa yazar mı. 50 gayet iyi bir rakam.

Merhaba çok çok teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun öncelikle🙏🏻 kaçıncı haftanızda nerede yaptırdınız acaba amniyosentezi? Kolay oldu mu? Günlük hayatınıza hemen devam edebilsiniz mi?
Ben İzmir de Fuat akercana yaptirdim, örneği de ege genetik merkezi inceledi, totalde 3.5 hafta sürdü sonucun çıkması. Eğer erken haftalarda yaptirdiysaniz kültür oluşumu dediğimiz bizden alınan hücrelerin cogaltilmasi surebiliyor. Kendinizi 4 haftada sonuç çıkacak diye hazirlayin.
Nipt testi plesantayi baz alıyor. Benim cvs sonucum yani plesantasindan alınan sıvı sonucu %76 trizomi7 geldi. Yani on hucrenin 8 I bozuktu. Ama amniyosentez sonucum temiz geldi. Bebekler kendini koruyor. Bu sendrom ultroson bulgusu veriyor mu ama sizin bebeginiz vermiyor mu ? Eğer öyleyse hiç kendinizi yipratmayin diyeceğim ama çare olmayacak biliyorum. Umarım dayanma gücünüz artar, her şey güzel olur. Merak etmeyin bebeğiniz çok savaşçı bı bebek. Evrim ve işleyiş mucizelerle dolu.

Ben İzmir de Fuat akercana yaptirdim, örneği de ege genetik merkezi inceledi, totalde 3.5 hafta sürdü sonucun çıkması. Eğer erken haftalarda yaptirdiysaniz kültür oluşumu dediğimiz bizden alınan hücrelerin cogaltilmasi surebiliyor. Kendinizi 4 haftada sonuç çıkacak diye hazirlayin.
Nipt testi plesantayi baz alıyor. Benim cvs sonucum yani plesantasindan alınan sıvı sonucu %76 trizomi7 geldi. Yani on hucrenin 8 I bozuktu. Ama amniyosentez sonucum temiz geldi. Bebekler kendini koruyor. Bu sendrom ultroson bulgusu veriyor mu ama sizin bebeginiz vermiyor mu ? Eğer öyleyse hiç kendinizi yipratmayin diyeceğim ama çare olmayacak biliyorum. Umarım dayanma gücünüz artar, her şey güzel olur. Merak etmeyin bebeğiniz çok savaşçı bı bebek. Evrim ve işleyiş mucizelerle dolu.
Merhabalar, yorumlarınız gerçekten çok kıymetli çok çok teşekkür ederim🙏🏻 benim tam 17.haftamda yapılacak, bize söylenen sendrom ultrason bulgusu vermiyor maalesef ki... beni anladığınızı tahmin edebiliyorum, gerçekten çok fazla yıprandım bu süreçte içim hep buruk içimde garip bir his var korkuyla karışık. Sonucum çıkmadan kendimi bırakmak istemiyorum kaldı ki sonuç pozitif bile çıksa bu sendromda bebek alınmıyor, yani bunu en kolay şekilde geçirmenin yollarını düşünüyor olacağız maalesef. Dilerim ki temiz çıksın ben de gebeliğimi huzurla tamamlayayım, hepimiz için her şeyin hayırlısını diliyorum🙏🏻

Yaa ne güzel bi yorum 😍 içim açıldı 🤩🫶 ultrason takibi yapacağız bayram sonrası gel dedi sevineyim mi dedim,güvenmekten başka şansımız yok dedi 🤦🏻‍♀️ şöyle sevin desin bayram et desin elime kesin bişey versin istiyordum 😁
Yavruma bi zıbın alırım amniyosentez çıkınca dedim hala almadım bayram sonrasını bekleyeceğim şimdi de 🤷🏻‍♀️

Kızlar az önce ilk çıkan sonucum geldi, eşim prof ile konuşmuş, temiz gözüküyor demiş sonuçlar için. 1 ay sonra detaylı sonucu alabiliriz o zaman gelin demiş aşağıya ekliyorum

Eklentiler

• d6b65117-f2cf-4072-a724-db9715a45438.jpeg
    d6b65117-f2cf-4072-a724-db9715a45438.jpeg
    41,9 KB · Görüntüleme: 20
  • ec290202-334b-47a7-9e70-78f0705c471d.jpeg
    ec290202-334b-47a7-9e70-78f0705c471d.jpeg
    80,1 KB · Görüntüleme: 18
X