Normal eşler arası iletişim?

Eşler bir biriyle her şeyi konuşur yani.Soğuklumu var aranizda?Cinsellik nasıl?
Ondan yana hiç sıkıntı yok , ama ortak noktamız yok maalesef. Daha doğrusu benim sosyal bi yaşantım yok çalışmıyorum evdeyim haliyle bütün gün evde ne oluyor ki ne anlatayım, e eşim de işte olanı anlatmıyor, sonuç konuşacak konunun olmayışı..

Arkadaşlar selamlar, uzun zamandır içinden çıkamadığım bir durum var. Sizere danışmak istedim. Eşim polis ,kendisiyle 14 yıldır beraberiz, 4 senesi sevgili 10 senesi de evli olarak ,iki de çocuğumuz var. Tanışmamızın başından beri öyle uzun saatler süren sohbetlerimiz olmadı. Ama ben o hariç arkadaşlarımla olsun , erkek arkadaşlarımla dahi saatlerce muhabbet edebilen bir insandım. Gelgelelim son 1 senedir nerdeyde evde iletişim hiç yok, aç mısın tok musun ne yiyelim ve çocuklar dışında. Bütün gün işteyken beni aramaz ben arasamda maksimum yarım dakika konuşur. İşle alakalı hicbiseyi senelerdir anlatmaz , haberlerden gündemden bahsedince sen napican boşver der. Ben merak ediyorum normal eşler neler konuşur?
Bunun adı evlilik değil ev arkadaşlığı . Normalde ev arkadaşları daha çok paylaşim yapıp konuşurlar sıkıntı var gibi duruyor

Karakteri mi böyle yoksa dönemsel olarak psikolojik bir zor bir süreç mi geçiriyor?
Her karakter farklı olduğu için her ilişki de farklıdır. O yüzden bizimki şöyle sizin böyle demek boş yere bir beklenti oluşturabilir.
Çevreye sorunca şen şakrak konuşkan bir insan ama ben hiç o halini göremedim 🙄

Bunun adı evlilik değil ev arkadaşlığı . Normalde ev arkadaşları daha çok paylaşim yapıp konuşurlar sıkıntı var gibi duruyor
Ben eşimle lisede önce arkadaş sonra sevgili sonra da eş oldum , ama şimdi farkediyorum ki hiç bir zaman diğer arkadaşlarımla konuştuğum gibi konuşmadım onunla , keşke kendimize reset atabilsek 🙄

Ondan yana hiç sıkıntı yok , ama ortak noktamız yok maalesef. Daha doğrusu benim sosyal bi yaşantım yok çalışmıyorum evdeyim haliyle bütün gün evde ne oluyor ki ne anlatayım, e eşim de işte olanı anlatmıyor, sonuç konuşacak konunun olmayışı..
Çalışmamanızın bu durumla alakası yok bence.Hep oturup iş konuşmakta sıkıcıdır bence oda bir yere kadar konuşulur.Iletişimsizlik sorunu var sizde.

Arkadaşlar selamlar, uzun zamandır içinden çıkamadığım bir durum var. Sizere danışmak istedim. Eşim polis ,kendisiyle 14 yıldır beraberiz, 4 senesi sevgili 10 senesi de evli olarak ,iki de çocuğumuz var. Tanışmamızın başından beri öyle uzun saatler süren sohbetlerimiz olmadı. Ama ben o hariç arkadaşlarımla olsun , erkek arkadaşlarımla dahi saatlerce muhabbet edebilen bir insandım. Gelgelelim son 1 senedir nerdeyde evde iletişim hiç yok, aç mısın tok musun ne yiyelim ve çocuklar dışında. Bütün gün işteyken beni aramaz ben arasamda maksimum yarım dakika konuşur. İşle alakalı hicbiseyi senelerdir anlatmaz , haberlerden gündemden bahsedince sen napican boşver der. Ben merak ediyorum normal eşler neler konuşur?
Biz 9 senedir beraberiz, yaklasik 7 yildir evliyiz. Oglumuz okuldaysa ve biz teksek her seyden konusabiliyoruz. Sanat (onun isi), tarih, her sey. Bunlar genelde kahvaltida oluyor. Ikimizin isi esnek. Cocuk da okuldaysa bize alan aciliyor. Ama aksamlari muhabbetimiz cok az. Cocugu uyutup salona gectigimde bana nasilsin diye sorsa canim cevap vermek bile istemiyor. Olu gibi kanepede yatmak istiyorum 😄 Yorgunken insanin sohbet edesi gelmiyor, yaninizda cocuklar varken de adam akilli iki laf etmek zor. Basbasa vakit gecirebileceginiz alan yaratsaniz acaba ise yarar mi?

Biz 9 senedir beraberiz, yaklasik 7 yildir evliyiz. Oglumuz okuldaysa ve biz teksek her seyden konusabiliyoruz. Sanat (onun isi), tarih, her sey. Bunlar genelde kahvaltida oluyor. Ikimizin isi esnek. Cocuk da okuldaysa bize alan aciliyor. Ama aksamlari muhabbetimiz cok az. Cocugu uyutup salona gectigimde bana nasilsin diye sorsa canim cevap vermek bile istemiyor. Olu gibi kanepede yatmak istiyorum 😄 Yorgunken insanin sohbet edesi gelmiyor, yaninizda cocuklar varken de adam akilli iki laf etmek zor. Basbasa vakit gecirebileceginiz alan yaratsaniz acaba ise yarar mi?
Büyük ailelerimizden uzakta şark ilindeyiz, haliyle çocuklar hep bizimle, başbaşa kalıp dışarı çıksak ne konuşacağız sorunsalı yine var maalesef 🙄

Adamın yapısı böyle belli ki. En başından beri zaten sohbeti yokmuş. Normalde eşler birbiriyle benzer eğitim düzeyine ve kültür seviyesine sahip olmalı,birbirinin mesleğinden anlamalı,işle ilgili sohbetler edebilmeli bana göre. Biz evde işle ilgili çok konuşuyoruz çünkü meslektaşız. Siyasi sohbetlerimiz de oluyor mesela şu sıralar yerel seçimlerdeki adayları konuşuyoruz,ailedeki dedikoduları çeviriyoruz işte en eğlencelisi bunlar oluyor. Sohbet yoksa evlilik yoktur bana göre. Sohbet edemeyecek insanlar anaları babalarıyla bike oturamaz,nerde kalmış eşle oturabilmek.

Bence destek alsın. Eşim de polis. Intiharın da en çok olduğu meslek biliyorsunuz ki. Ev eş aile bile yük olacak bir bunalımda filan olabilir bence.

Kendisinin bir sorunu mu var acaba? Depresyonda falan mı?

Ben de. Evet Allah muhafaza daha bu sabah bir devresi intihar etmiş. :KK43:
Yaa çok üzüldüm. Ya valla hiç bi sorun olmasa bile bu kadar düzensiz çalışma insanı delirtir. Ben artık takip edemiyorum. Bazen o da edemiyo günlük bakıyo çalışıyo mu çalışmıyo mu diye. Asla plan yapılamıyor.

Yaa çok üzüldüm. Ya valla hiç bi sorun olmasa bile bu kadar düzensiz çalışma insanı delirtir. Ben artık takip edemiyorum. Bazen o da edemiyo günlük bakıyo çalışıyo mu çalışmıyo mu diye. Asla plan yapılamıyor.
Yillik izinde tatile giderken yolun 200. Kmsinden döndüğümüzü biliyorum. Bizim de işimiz kolay değil. Şimdi hamileyim bir de nasıl olacak bilmiyorum.

Eşimle 10 senesi sevgili 10 senesi evli olarak toplam 20 yıl geçirdik. İş yerindeyken pek araşmayız ama akşamları saatlerce sohbet ederiz. Her şey olabilir konu bazen atomu parçalarız bazen turhuşan rızzık zamanı deriz ordan 4 yıl önce kapı önünde sahiplendiğimiz kediye gelir konu vs vs. Sohbet edemediğiniz bir insanlar ömür geçirmek çok zor ve temin ederim ki normali bu değil.

X