Ölmek istiyorum...

krkmzzz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2012
370
205
23 gün oldu doğum yapalı çok zor Bi doğum yaşadım 15 saat sancı çektim vs .. Doğumdan öncede bebeğmin ciğerinde Kis var dediler hamilelik boyunca pek kimseye yansıtmasam da akşımda bunla yaşadım kaybetme korkusuyla .. Bi yandan da bütün hamilelik boyunca inşallah koz olmayacak da oğlan olcak da kaynanamın muhabbetine maruz kaldım.. Doğumdan sonra kaynanam şekerli su vermek istedi verdirmedim ordan başladı tripler tavırlar suratsızlıklar.. Derken eve geldim annem Bi hafta kaldı yanımda kalan günler kaynanam her işimi yaptı Allah razı olsun .. Ben bebeğimle ilgilendim sadece onun her şeyini ben yapmak istedim kaybetme korkusundan , ilk çocuk heyecanından , aramızdaki bağ güçlensin diye artık ne derseniz ., bu arada kv elli yıl önce ki şeyleri uygulamak istedi çocuğuma banyo suyuna yumurta kırıp onla yıkamak gibi .. Bebeğin gazı olunca karnına çamur sürerlermiş bunun gibi .. Bebek üşüyormuş 6 kat giydirmek sarmak gibi İzin vermedim istemiyorum dedim açıklamaları yaptım tamam Dedi hep surat astı ..

En son dün çok kötü tartıştık .. Ben Bebeğin üstünü çıkartırken banyo küvetine yumurta kırmış köpürtmüş ben de bu ne ne yaptın dedim ben sana istemiyorum demeşdm mi anne dedim çocuk gözleri mikrop kapmış göbeği hala tam iyileşmedi dedim niye yıyorsun yiyince sütünden geçmiyo mu biz hep yapardık bişey olmaz Dedi ben istemiyorum dedim gitti döktü suyu sonra Mevlüt'e gidecekti gitmeden gel konuşalım dedim seninle geldi başladık tartılmaya bana sen kimsin 55 yaşındayım 5 çocuk büyüttüm sen bana bişey bilmiyo gibi davranamazsın falan filan 20 gündür butdaymış rahat değilmiş yüzüm gülmüyormuş oğluna Allah yardım etsin miş sen oğluma da böyleysen böyle evlilik yürümezmiş vs bende açtım ağzımı yumdum gözümü bütün yaptıklarını söyledim öyle gitti giderken bu aramızda kalsın mış beni böyle bilmiyormuş 20 günü silecekmişiz hayatımızdan vs

o kadar çok ağladım ki .. Kaynanam patolojik .. Kafasında Kuran herşeyden Bi şey çıkartan Bi kaıdn gün içinde bişey oluyo evine gidiyo bende banyo yapalım anne sen git diyorum işini hallet bundan bile bişeyler çıkarmış sen bana git diyemezsin ben senin için burdayım ben evde bişey yapmıyorum falan filan .. Eşimle de çok kötüyüz bu olanları bilmiyo eşim bilse de yanımda olmaz zaten annesine aşırı düşkün ..
Hala aile olamadık , sevgi yol , güler yüz yok, bana destek olmak yok , muhabbet etmek yok bu sebeplerden tartıştık onunla da ne yapacağımı bilmiyorum sürekli ağlıyorum .. Çok mutsuzum ben bı kadınla Nasıl yü yüze bakıcam bişeu olmamış gibi söylediklerini Nasıl yutcam??
Çok üzgünüm çok yanlızımm eşim çok yanlız bıraktı eksik bıraktı.. kendimi balkondan atma fikri geliyo sık sık çocuğuma bakıyorum vazgeçiyorum çok kötüyümm

Ay durun allah askina ne balkondan atmasi.
Evet cok haklisiniz ama lohusa bunalımi diye bisey var. Esinizde destek olmadiginindan iyice bunalmissiniz. Kaynana gittiyse annenizi cagirsaniz tekrar hem moral olur. Esinizde aslinda cocuk yapilicak adam degil gibi anlattıklarınizdan ama alip karsiniza konussaniz ise yarar mi?
İnsallah yureginiz ferahlar hemen o sacma dusunceyi atin kafanizdan.

Üff bu kaynanalar ya...
Sakın öyle şeyler düşünme.zamanla onu uzaklaştır çevrenden.

Lohusalıktan oluyor bunlar.Anlıyorum kayınvaliden çok karışıyor ama çok çok kötü olsa anneci olan eşine anlatır aramızda kalsın demezdi sana.Biraz daha dayan geçecek bu günler.

Canım sakın ol.Şimdilik bebeğini ve kendini düşün. Boşver kayınvalideni sen bebeğini bu tuhaflıklardan korumuşsun. O da sana şimdilik küsmüş güya ama yine toruna dayanamaz gelir gider.
Sen saygını koru eşine de birşey anlatma şimdilik.
Sakinleş biraz zaman geçsin düzelecek herşey

Sakin ol oncelikle.. bu gunler gececek.. anneyiz biz gucluyuz! Olmak zorundayiz.. sen olursen o cocuga bu kaynana neler yapar onu dusun.. koca gider baskasiyka evlenir yani olan sana ve yavruna olur bunlari dusun relax!
Seni cok iyi anliyorum.. sen 5 cocuk buyutmussun iyi iste hevesini almissin birakta bj kadinda dogurduguna baksin. Zaten dogum sonrasi agrilar dikisler birdebunlarin dirdirlari emzirme vs bunaltiyo.. heleki ilk bebekte..

Agzinin payini vermissin iyi etmissin.. suya yumurta kirma ne ya? Ilk defa duydum..Allah yardimcin olsun bu erkekleride bildigi gibi yapsin

Böyle Kvler çocuk bakımında uzmanlar ama lohusa psikolojisinden bihaberler nedense!!!
Ölüm düşüncesini lütfen kafanızdan atin. Yavrunuzun size, sizin sıcaklığıniza, ilginize kokunuzu ihtiyacı var.Bunu ona sadece siz verebilirsiniz.
Şu anda en önemli siz ve bebeginizsiniz. Kendinize odaklanın. Annenin sen tekrar yardım isteyebilirsiniz çok iyi olur.
Kendinizi toparlayinca diger sorunlarınıza eğilirsiniz. Allah yardımcınız olsun.

Kuzum dur ne balkondan atmasi lohusa.depresyonu olabilir sakin sakin

Kv ile sakin zamamda duzgun sekilde konus esinlede konus sana destek olsunlar anlamalarini bekleme anlat ve lütfen suanki durumunun tadini cikar olumlu dusun bircok kadin dogumdan sonra.sorunlar yasiyor gececek diye dusun umutlu ol biraz

bir süre ailenize gidin orda kalın, ya da anneniz gelsin kayınvalideyi gönderin,
hoş bence artık birine de ihtiyacınız yok bebeğinzle yalnız kalsanız çok daha huzurlu olursunuz.

Canım, sakın öyle bir şey düşünme, aman diyeyim.

Annene gitme sansin yok mu, al evladını git. Sen orada köle değilsin, kalması zorunlu esir de değilsin. Daha sevgisini vermekten aciz koca ne versin ki başka?

Boşver cahil kadın yüzünden neden ölecekmişsiniz gul gibi evladiniz size muhtac. Kv anlatmaz merak etmeyin anlatsa simdiye anlatmisti beklemezdi lohusalikta hersey mubah tartışmışsınız konu kapanmis onun hareketlerini takip edin ona göre davranın alttan almayın gidere gider

Sen şu an lohusa depresyonundasın bence.Lütfen unutma ki bu günler gelip geçici şu an tek önemli olan bebeğin gerisi kim naparsa yapsın boşver önemseme.Gerekirse ailenin yanına git ve bunları düşünme.

Dur sakın balkondan atmak nedir yapma allah askina yavruna aci allah korusun sana biseu olursa kaynanana kalacak bebe. Yapma kalk güçlü ol sen güçlü ol ki yavrunda güçlü olsun.hersey geciyor herşey unutuluyor. Kalk ve yavrun icin ayakta dur.

Kayınvalideniz anlayış göstermemiş, lohusalık psikolojisini dikkate alsaydı üzerinize gelmezdi. Yardımını et tamam işte ,teklif edersin kabul etmezlerse, ne diretiyirsun ki...
Yüz göz olmak size zarar. Kendi annesine nazı gecer insanın. Mesafe diyorum

X