Onu çok özlüyorum, aşamıyorum..

17 haftalık bebeğimi kaybettiğimi doktor kontrolünde öğrendim. O günden beri iyi gibi gorunsem de aslında hiç iyi değilim. Çevremdeki insanlar azalmaya, yalnız kalmaya başladıkça yaşadığım travmanın izlerini görmeye başladım. Doktorun donuk bir şekilde ekrana bakıp yutkunmasini, kalp atışı yok diyişini, hıçkırarak ağlamaya baslayisimi, odadan çıktığımda herkesin gözünü noldu acaba diyerek üzerimize dikmesini unutamiyorum. Doğum anını, kesesiyle düşüşunu, cansız bedenini gözleri açık bir şekilde görüşümü, arabada bir çöp gibi kavanozun içinde evimize götürüşümüzü, kefenlendikten sonra küçücük kefen beziyle elimde tutup toprağa verisimi, kabının içine konulduğu poşette evsel atık yazısını hiç unutamıyorum, unutamicam. Bu süreç tam da tayin zamanimiza denk geldi ve ben oğlumu 12 saat uzaklıktaki bı yerde mezarına bile doyamadan bırakıp geldim. Bir daha ne zaman giderim ki bilmiyorum bile. Acı veriyor işte kızlar. Ne evliliğim,.ne cinsellik hayatımiz bir daha eskisi gibi olmayacak gibi hissediyorum. Ben kadın gibi kadın oldum çocuk gibi bir kadın değil Nil Karaibrahimgil'in deyişiyle. Özlüyorum, onu çok özlüyorum. Bana benzeyen yüzünü, ellerini seviyorum zihnimde. Çok zor bir hamilelik geçirdim. Yediğim serumların, aldığım zofranlarin haddi hesabı yoktu. Sadece bir doktor 7. Haftada bu bebek kesin düşecek demişti ardına 3 doktor gezdim öyle bişey yok bu haftalar riskli zaten bekleyeceksin demislerdi. Hep diyordum elimde cocugumla o doktora gidecektim, bak senin düşer kesin dediğin bebeğim, benim oğlum diyecek bana bunu yaşattığı için ona acı cektirecek, kendini kötü hissettirecektim güya tabi... onun küçük bedenini öyle sevmişim ki sütlerim damla damla aktı geldi göğsümden gördükçe ben mahvoldum. Aglayamiyorum bile kızlar donuklastim sanki. Herkes de bir daha olur, n'olacak sanki, bir senin mi düşüyor kafasında özellikle eşimin tarafı. Bu süreçte onlara nasıl davranmam gerektiğini ve kaile almamak gerektiğini eşimle bir güzel anladık. Sadece içimi dökmek, yıllar sonra baktığımda ne hissediyormusum demek için, belki de elimde diger çocuğumla okuyup iç cekmek için yazıyorum bunları
Siz beni anladınız. Öyle işte..
Güzel kardeşim seni çok çok iyi anlıyorum ,ben de erken doğan bebeğimi 1ay yoğun bakımda kaldıktan sonra 23Nisan sabahı kaybettim.Aradan 4yıl geçti ama hersaniye dün gibi aklımda.çok zor bir süreç acını mutlaka yaşa sakın içine atma.Bence Sana iyi gelmeyen kimseyle bu konuları konuşma .Rabbim tez zamanda sağlıklı bir hamilelik nasip etsin inşallah hayırlı sağlıklı uzunömürlü evlatların olsun🤲❤️

Amin çok teşekkür ederim. Bütün israrlarima rağmen bebeğime genetik test yapmadılar, burda da tıbbi genetiğe gittim ve ilk düşük genetik test yapamayız eşinizle size dediler
Tekrardan sağlıkla gebe olmanıza çok sevindim 🙏
Bebeğinizi ksc haftalıkken kaybetmiştin? Kromozoma bağlı kayıplar hangi haftalarda oluyor genellikle onun için soruyorum kusura bakmayın
12. haftada kaybetmiştik. Devlette iki gebelik kaybı normal karşılanıyor, sonrasında araştırma yapılıyor. Bence kromozom analizini ya devlette ya da özelde muhakkak yaptırın.

Amin çok teşekkür ederim. Bütün israrlarima rağmen bebeğime genetik test yapmadılar, burda da tıbbi genetiğe gittim ve ilk düşük genetik test yapamayız eşinizle size dediler
Tekrardan sağlıkla gebe olmanıza çok sevindim 🙏
Bebeğinizi ksc haftalıkken kaybetmiştin? Kromozoma bağlı kayıplar hangi haftalarda oluyor genellikle onun için soruyorum kusura bakmayın
Merhaba yazınızı gozyaslarimla okudum. Ben de iki kürtaj oldum daha 9 haftaliklardi. İlkinde ikincisini kaldiramam olmaz diyordum büyük konusmusum kaldiriyormus insan. Zaman sadece.. ama psikolojik destek aldım. Ben genetik testle ilgili fikir verecektim size. Bize de ilk bebekte iki dusukte genetik test yapılır size dediler ben çok yanlış buluyorum neden bir acı daha yaşayalım ki sorunumuzu öğrenmek için. Bu yüzden genetik doktoruna gidince bir kürtaj bir düşük dedik. Bizden kayıt vs istemediler. İki kayıp deyince genetik test yaptılar bızde bı şey çıkmadı zaten sorun olmamasına rağmen ikinci kez kaybettim. Bazı şeyler nasip ama yine de her testi yapıp her detayına baktıktan sonra nasip deyip çekilmek lazım. Rabbim size de acılarımızı dindirecek güzel kapılar açsın hayırlısıyla bebeğinizi kucağınıza alın bu günler acı bir mazi olarak kalsın. Tekrarı yaşanmasın inşallah

Merhaba yazınızı gozyaslarimla okudum. Ben de iki kürtaj oldum daha 9 haftaliklardi. İlkinde ikincisini kaldiramam olmaz diyordum büyük konusmusum kaldiriyormus insan. Zaman sadece.. ama psikolojik destek aldım. Ben genetik testle ilgili fikir verecektim size. Bize de ilk bebekte iki dusukte genetik test yapılır size dediler ben çok yanlış buluyorum neden bir acı daha yaşayalım ki sorunumuzu öğrenmek için. Bu yüzden genetik doktoruna gidince bir kürtaj bir düşük dedik. Bizden kayıt vs istemediler. İki kayıp deyince genetik test yaptılar bızde bı şey çıkmadı zaten sorun olmamasına rağmen ikinci kez kaybettim. Bazı şeyler nasip ama yine de her testi yapıp her detayına baktıktan sonra nasip deyip çekilmek lazım. Rabbim size de acılarımızı dindirecek güzel kapılar açsın hayırlısıyla bebeğinizi kucağınıza alın bu günler acı bir mazi olarak kalsın. Tekrarı yaşanmasın inşallah
Amin inşaallah rabbim hayirlisini versin
Yanlış zamandı, hayırlı değildi diyorum 3 ayı geçti belki yeni yeni kendime geliyorum gerçekten zorlu bir süreç.
Rabbim en hayırlı zamanda kolaylıkla ve sağlıkla nasip etsin size de

Merhaba, kayıplarınız için çok üzgünüm çok zormuş. ben de henüz geçen hafta kürtaj oldum.12+2 ydi 2 gün önce kontrolde her şey yolundaydı. Hamileliğimin ilk günlerinden o güne kadar da herhangi bir risk, leke bile hiç olmadı. Sadece bir günde leke ardından 3 saat içinde şiddetli kanamayla evde parça parça düşürdüm sonra acile gidio hastanede kürtaj oldum. Doktorum düşük şeklini tuhaf buldu biraz. Normalde günlerce leke gelir bu kadar hızlı nasıl olur dedi. Biz de eşimle genetik test yaptırmak istiyoruz devlette tıbbı genetikte ama tek düşük kabul edilmez diye de çekiniyoruz. Hangi ilde hangi hastanede yaptırdınız acaba? Ben İstanbuldayım ama 2 düşük dersem de kayıtlara bakılır diye çekiniyorum. Bu arada düşen bebeğimiz için de fetal fna yaptırmıştık sonuç bile çıkamadan düştü onun da sonucunu bekliyoruz bir yandan.

Merhaba, kayıplarınız için çok üzgünüm çok zormuş. ben de henüz geçen hafta kürtaj oldum.12+2 ydi 2 gün önce kontrolde her şey yolundaydı. Hamileliğimin ilk günlerinden o güne kadar da herhangi bir risk, leke bile hiç olmadı. Sadece bir günde leke ardından 3 saat içinde şiddetli kanamayla evde parça parça düşürdüm sonra acile gidio hastanede kürtaj oldum. Doktorum düşük şeklini tuhaf buldu biraz. Normalde günlerce leke gelir bu kadar hızlı nasıl olur dedi. Biz de eşimle genetik test yaptırmak istiyoruz devlette tıbbı genetikte ama tek düşük kabul edilmez diye de çekiniyoruz. Hangi ilde hangi hastanede yaptırdınız acaba? Ben İstanbuldayım ama 2 düşük dersem de kayıtlara bakılır diye çekiniyorum. Bu arada düşen bebeğimiz için de fetal fna yaptırmıştık sonuç bile çıkamadan düştü onun da sonucunu bekliyoruz bir yandan.
Merhaba teşekkür ederim evet çok zordu ikinciyi atlatamam derken yeniden ayağa kalktım transfer hazırlığindayim. Ben ilk kayıptan sonra sebebini öğrenmem lazım diye çok araştırmaya girdim. Genetik bölümleri iki kayıp istiyor diye öğrenince doktorum bir kürtaj bir dusuk de dedi. Zaten bir tane düşükten supheleniyordu. Düştüklerin kaydı olmuyor evde de düşürmüş olabiliyorsun. Biz testlerin bir kısmını kanuni de bir kısmını da Haseki de yaptırdık. Her iki doktora da böyle dedik bir kayıt vs istemediler sisteme dahi bakmadılar. Tarihleri sordular. Kanunideki genetik doktoru iki tane için de az diyordu eşim kızdı kaç kayıptan sonra sorunumuzu öğreneceğiz zaten mahvolduk dedi. Doktor kabul etti öyle. Sma da bakıldı kromozomlara genetigimize kan pıhtılaşmasına. Yani hiç beklemeyin genetik doktoruna gıdım inşallah bir sorun çıkmaz sağlıkla ilerler bir sonraki gebeliginiz 🙏

Merhaba teşekkür ederim evet çok zordu ikinciyi atlatamam derken yeniden ayağa kalktım transfer hazırlığindayim. Ben ilk kayıptan sonra sebebini öğrenmem lazım diye çok araştırmaya girdim. Genetik bölümleri iki kayıp istiyor diye öğrenince doktorum bir kürtaj bir dusuk de dedi. Zaten bir tane düşükten supheleniyordu. Düştüklerin kaydı olmuyor evde de düşürmüş olabiliyorsun. Biz testlerin bir kısmını kanuni de bir kısmını da Haseki de yaptırdık. Her iki doktora da böyle dedik bir kayıt vs istemediler sisteme dahi bakmadılar. Tarihleri sordular. Kanunideki genetik doktoru iki tane için de az diyordu eşim kızdı kaç kayıptan sonra sorunumuzu öğreneceğiz zaten mahvolduk dedi. Doktor kabul etti öyle. Sma da bakıldı kromozomlara genetigimize kan pıhtılaşmasına. Yani hiç beklemeyin genetik doktoruna gıdım inşallah bir sorun çıkmaz sağlıkla ilerler bir sonraki gebeliginiz 🙏
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Biz de miyom operasyonum sonrası gidelim deneyelim umarım yaparlar. Ek olarak benim yaptığım şekilde düşük yapanlar var mıdır acaba? Yani bu kadar kısa sürede aşırı kanama bile birden düştü, çoğu kişi günlerce lekelenme ile kalp durmasını öğrenmiş veya belirtisi olmadan da kalp durması yaşayanlar var benim gibi ani kanamayla düşük yapan pek yok mu acaba diye aklıma çok takılıyor. Sebebi anlayabilmek açısından. Sizin çevrenizde veya gördüğünüz bu şekilde düşük yapan var mı hiç acaba?
Üstelik fetal dna sonucumuz da bugün geldi yeterli dna olmadığı için tekrarı istendi düşükten dolayı zaten mümkün değil. Hem paramız gitti hem de sebep yine öğrenememiş olduk :KK43:

X