Ovulasyon Testi

ertug77

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2023
29
8
33
Hayırlı günler. 1 yıldır evliyim, 2-3 aydır çocuk düşünüyoruz. Yumurtlama günleri hakkında açıkcası üç beş ay öncesine kadar pek bir bilgim yoktu:emir_bebek:O yüzden yardıma ihtiyacım var. Telefondaki bir uygulamanın söylediği yumurtlama ve doğurganlık günlerine göre hareket etmeye çalışıyorduk. Ama o günlerin garantisi yok malum. O yüzden sürekli deneme yapmaktansa ovülasyon kiti alıp o şekilde günümü belirlemek istedim.

Adet döngüm genel itibarıyla 26-29 arasıdır. Adet günlerim de hep şaşmaz 7'dir. Cumartesi günü gusül aldım ve bu gün ovulasyon testini yaptım. Saat 12:30'da sıvı alımım oldu, 14 gibi de yaptım. Sanırım aradaki süre az olduğu için de testte iki çizgi var :110: Gün içerisinde tekrar yapmam gerekli mi?

tumblr_db927c4b03a7d259f12ea1e36f903f31_eaeeab03_2048.jpg

Merhaba ben de bu ay nasipse reglim bir iki güne bitince başlayacağım benim de düzenli olur. 27-28 günde bir. İmkanınız varsa akşam tekrarlayın ama iki test arası en az beş saat olması uygun diyorlar. Bir iki saat öncesinde de sıvı alımını durdurmak gerekiyormuş. Akşamki testinizde T cizgisi daha koyu olursa yumurtlama devam ediyor demektir. Ama bence bugün yarın ve çarşamba gününü eşinizle değerlendirin. Umarım istediğimiz hayırlı sağlıklı evlatlara bir an önce kavuşabiliriz. 🙏

X