Oyun grubu, kural sevmeyen kızım

Gizmo_2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2019
206
91
Merhaba,
3,5yasinda kızım var dogdugundan beri ilgili bir anneydim 2yasindan itibaren egitim setleri kitaplariyla ilerledik kitaplari cok seviyor bu sene okul sezonuyla 1saatlik oyun gruplarina basladik hafta da 3 ya da 2kere gidiyoruz basta cok hevesliydi okula ogretmenlere ama sinifta ki kurallar, uyum saglama ya da oyun suresinin kisitliligi kizimi zamanla istememeye itti somestrdan sonra bu daha da siddetli bir hale geldi. Oyun parklarina gidip istedigi gibi oynamak istiyor surekli oyun parklarina da gidemiyoruz bir seyler ogrensin, kurallara uyum saglasin, okula da alissin istiyorum zaten 1 saat. okulu istemedigi ve ogretmenlerini dinlemedigi icin onunla cok konustuk en son ogretmenine vurdu bizde evde yaptiginin yanlis oldugunu soyledik normalde vuran bir cocuk degil kendini suclu hissetti. Evde de cok sıkılıyor gitmedigimiz zaman bende sasirdim napicami bilmiyorum, ogretmenleri de cok iyi aslinda sinifta da 10kisiler kalabalikta olmuyolar. Su son zamanlarda bebegim ben okula gitmek istemiyorum demeye basladi arada bebek gibi konusuyor cisini kaciriyor, sinifta da ogretmenini dinlemiyomus boyle bir durum karsisinda kalan ya da neyapmam gerektigiyle ilgili fikri olanlar yazabilirler mi cok onemli
Beraber derse girdogimiz de oluyor tek basina girdigi benim onu bekledigim de oluyor
Bu arada gitmek istememesinin nedeni kurallar ve basina buyruk hareket edememesi

Şuan benim kızım 2yaşında biz 3saat ebeveyinsiz gruba başladık. Sizin kızınız 3yaşını geçmiş zaten neden 1saat götürüyorsunuz az geliyor olabilir süresi. Daha alışma sürecinde de olabilir ilk defa bu tarz bir yere gidiyorsa.

Bende alissin diye 1saat ile basladim kural sevmeyen bi cocuk onu birden 2 3 saat birakmak istemedim, alisma surecini coktan gectik arkadaslari var ogretmenlerini taniyor ama sinifta ogretmeninin sozunu dinlemiyor kendi basina buyruk hareket etmek istiyor
Evde kurallarimiz ve sinirlarimiz var sosyal bi cocuk bu okulu sevme ve kabullenmeyi nasil yapabilirim onu soruyorum

X