Saç Rengi ve Saç Boyama palette deluxe yoğun açıcı ile açtığım platin sarı saçlarım hakkında :)

jelicleo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2017
1
0
merhaba arkadaşlar kadınlar kulübünü uzun zamandır takip ediyorum lakin aktif bir üyeliğim yoktu taki bu akşama kadar : ) ne zaman saçla ilgili kafama birşey takılsa muhakkak burada ki yorumlara uğrarım. ve bugün artık bir hesap açıp hem belki kendi tecrübelerimden bir faydam olur diye düşündüm hem de kafama takılan şimdi soracağım soruya yanıt bulabilmeyi umuyorum. : )

aşağıda ki fotoğraflar da saçımı bahsettiğim marka palettenin açıcısı ile açtım. benim saç diplerim koyu kestane maalesef çok da inatçı koyu siyah gibi çıkar keşke öncesi fotoğrafım da olsaydı onu da yüklerdim atık bir daha ki sefere. neyse koyu çıkan saç dibimi açıcıyla açtım 2 gün önce ama ilk kez kuaförüm haricinde denediğim için böyle birşeyi biraz korktum dipten kopar mı eder mi diye. 25 dk sonra filan yıkadım. saçımda az miktarda sarımsı turuncu bir ton kaldı bende uyuz oldum :) 2 gün sonra yeniden bir paket daha açıcı alıp yeniden üzerinden geçtim aynı işlemi 15 dk filan tuttum. bu sefer gayet güzel açıldı. önce dipler sonra uçlara yedirerek açtım çünkü zaten saçım hep sarı idi ( dip harici ) maksat diplerim ile uçları eşitlemek idi . fotoğrafta görüldüğü gibi şu an.

laikin esas sorum sizlere şu lütfen bir bilen varsa yardımcı olsun :) fikir alışverişi birbirimize yardımcı olmak için. platin sarı saçlarımı çok açık bir sarı olduğu için ve çok az miktarda da hafif bi sarımsı ton olduğu için dip ile ara bölgede bir boya yapıp saçımı eşitlemek istiyorum. palette 9-1 küllü sarı diye bir boya aldım daha önce hiç kullanmadım acaba bu platin saçlarıma bunu sürersem içinde ki 9 numara oksidasyon ile daha da açıp saçımı zedeler mi zaten çok açık platin sarı saçım ? yada platin saçlı olup da bunu deneyen var mı içinizde ? diğer taraftan koleston tüp boya aldım 9/0 bundan az bir miktar koyup içine de yine koleston tüp 11/1 küllü sarı ile karıştırıp %6'lık oksidasyon ile karıştırıp platin saçlarıma diplerden uca yedirerek sürersem yeşil yada mavi gibi bişi mi olur ? burada ki benzer konuları hatim ettim resmen lakin o kadar karışık konuşulmuş ki kafam allak bullak oldu :KK43: çok net bir soru benim ki platin sarı fotoğrafta ki saçımı koleston tüp boyalar olan 9/0 ve 11/1 'i belirli ölçülerde %6 lık oksidasyonla kullansam ne tarz birşey çıkar ? yeşil mavi ? en azından bahsettiğim 9 numara ve 11.1 i kullanan bir sürü kişi okudum burada bir fikir söyleyebilirseniz çok sevinirim.

ilginize teşekkür ederim şimdiden.

X