Para Harcamadan Kendi Kendime Forma Girme Challenge'ı

derin_mevzular

Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2018
4
1
35
Herkese merhaba.

Ben genetik olarak 30 yılımı son derece şanlı geçirmiş bir bünyeyim. Kilo aldığında bile şişmanlaşmayıp biraz irileşirdim ama sanırım 30 yaşın etkilerini yaşıyorum son bir yıldır.

2 sene önce çok zayıf olduğum için herkes kilo al diye gaza getirdikçe getirdi, benim hayatımdaki stres etkileri de ortadan kalkınca ben yedikçe yedim. 10 kiloya yakın aldım. kilo ile ilgili hiçbir derdim yoktu ama vücudum inanılmaz derecede deforme oldu. bacaklarına fiziğine hep çok güvenen biri olarak inanılmaz bir hale geldim bir anda. sonra bi 6 kilo civarı verdim, verdiğim kilo bana yetti ama vücudum eski haline hiçbir şekilde dönmedi. bacaklarım kalın kaldı ve basenlerim genişledi. kilo olarak derdim yok ama bu deformasyon inanılmaz üzüyor beni. kendime güvenimi kaybetmiş bulunmaktayım. Bacaklarıma bakamıyorum bile hem kalın hem selülitli, ilk kez yaşıyorum böyle bir şey. Hantallaştım resmen.

Bir iki kez spor salonuna pilatese yazıldım ama çok düzensiz bir yoğun bir çalışma hayatım var, mümkün değil. ben de artık oralara para saçmamak için kendim evde yapmaya karar verdim.

Günlerdir hem burayı hem başka sitelerdeki yorumları okuyorum. Ben yürüyüş ve ebru şallı selülit savar ve ebru şallı ile süper popo yapmaya karar verdim. akşam vaktim olmasa da sabah erken kalkıp yapıcam. Hem sizlerle de uygulamada gerçekten bir şeyler fark ediyor mu bunu paylaşmış olurum.

Niyetim günde en az yarım saat yürümek ve üstüne bir gün selülit savar bir gün süper popo yapmak. Bunlar bitikten sonra da -umarım bitirebilirsem- karın ve kola geçeceğim.

Kendimi gaza getirmek ve yolumdan dönmemek için de bu başlığı açtım :) Umarım bu süreçte bana katılanlar da olur.

Bu arada not olarak yemeklerimden feragat edebileceğimi sanmıyorum ama ben çay kahve dışında neredeyse hiç ama hiç su içmeyen biri olarak besin anlamında sadece su tüketimine dikkat edeceğim.

Böyleyken böyle. evde ölçü yapabileceğim bir şey olmadığı için akşam ölçümlerimi de paylaşacağım.

Konuyu açalı baya oldu ama pilates malzemelerinin gelmesini beklediğim için başlayamamıştım. Bugün nihayet selülit savar ile başladım. Hiç spor yapmamış biri olarak beni baya zorladı. Yarın da süper popo ile devam edicem. Bir gün o, diğer gin bu.

Bir ayda toplam 5 gün hak tanıdım kendşme yapmamak için, onun haricinde full devam

Bel 75

Popo 102

Üst Bacak 61

Alt bacak 36

Akşam vaktim olmayacağı için süper popo’yu şimdi yaptım. Selülit savarda da canım yanmıştı ama terlememiştim süper popo ise baya terletti. İçinde bir sürü selülit savar hareketi de olmasını sevdim açıkçası, bu daha çok efor gerektiriyor gibi geldi.

Ama itiraf ediyorım sonuna gelemedim, bacağımı kaldıracak halim kalmadı. İlk günler için normal diyerek motive ettim artık kendimi:)

X