Pcos ve Sivilceler kabusum oldu.. ne zaman sona erecek?

Merhaba hanımlar ben 21 yasındayım üni öğrencisiyim.. şuan bunları gözlerim dolu dolu yazıyorum. Ergenlik dönemimde hiç bir şekilde sivilce ile uğraşmadım tabiri caizse yüzüm bebek gibiydi. Pcos teşhisi konmuştu adet düzensizliğim vardı ama kilo, kıllanma sivilce problemi yasamadıgım için dikkate almadım ilaç falan kullanmadım.
Sonra ne olduysa 19 yasındayken oldu, birden sivilcelendi yüzüm 8-10 sivilcenin bir anda çıktığına şahit oldum. o günden beri uğraşıyorum dönemsel olarak artıyor azalıyor ama kesinlikle bitmiyor!! Roaccutane tedavisini önerdi doktorlar fakat kullandıgım yıl boyunca işe yarayacak olsa bile sorunum pcos kaynaklı olduğu için tekrarlama ihtimali var dediler.. bu kadar tehlikeli ve yan etkisi olan bir tedaviye tekrarlayacağını bile bile bulaşmak istemedim.
200 tl bayılıp özel bir cilt doktoruna gittim yine,
Benzamycn ve Acnelyse jel verdi onları kullanıyorum 1 aydır, bana doğum kontrol hapı kullanıp kullanmadıgımı sormustu.. Doktorlar diane 35 vermisti polikistik over için kullanmamıstım cunku bende feci bacak ağrısı yapıyor ... neyse 1 ay bu kremleri kullan gel yine dedi.

Kremler işe yarıyor evet varolan sivilce geçiyor lekeler gidiyor ama kardeş yeni sivilceler çıkmaya devam ediyor!! ne yapacağımı şaşırdım. adet günümü zor bekledim ve diane 35 kullanıyorum bugün 3. günüm. bir yandan kremlere de devam ediyorum.

Bacak ağrım var, Vücudum şişti ve sinir sistemim alt üst oldu. Bunların hepsini göze almıştım yeter ki sivilcelerim iyileşsin artık yenisi çıkmasın demiştim...
3 gündür daha fazla sivilce çıktı hatta gün içerisinde falan da çıkıyor.. sinirlerim bozuldu.

Sizce biraz daha beklemeli miyim, 1 ay dolsun mu? Yoksa intihar falan mı etmeliyim gerçekten dışarı çıkmak istemiyorum psikolojim bozuldu ben artık makyaj yapmak istiyorum, ne biliyim yüzüme gönül rahatlığıyla nemlendirici sürebilmek istiyorum... benim yerimde olsanız ne yapardınız... teşekkürler şimdiden..
Canim ben de ayni dertten muzdaribim doktorum bana hem sivilce hem de dogum kontrol hapi olan ellaacnella yi verdi 3 ayda cildin duzelir dedi ilk 2 ay azalmadi bile su an 3. Aydayim ve cildim birden bebek gibi oldu.Bir de la rochenin nemlendiricisini kullaniyorum kac yil sonra ozguvenim geldi

Sizde yine pcos'dan kaynaklı çıkıyor yani sebebini biliyorsunuz ve inşallah tedavi olursunuz. Ya benim gibiler ne yapsın sorarım size :KK70: mhrs'den randevu geçmişime baktigimda 2011 yılindan beri düzenli gittiğim tek bölüm cildiye:KK70: Dile kolay 7 yıldır yüzümden sivilceler gitmiyor ergenlikte çıkarmadım hiç sivilce ben ona bağlamıştım ilk zamanlar ama baktım ki yıllar geçiyor ama sivilceler bir türlü geçmiyor iç organlarimda mi bir sıkıntı var dedim tahlil yaptırdım o da tertemiz anlamadım yani artık sivilcelerimle bütünleşmiş bir insanım bebek gibi temiz bir yüze sahip olmak ne demek bilmem mesela ama sıkıntı yapmıyorum kendimi böyle sevmeye alıştım onlar benim bir parçam oldu çünkü:KK70:
Bu arada bana acnemix çok iyi gelmişti ama kremi kullanmayı bırakınca yine eski haline döndüğünü görünce kreme bağışıklık kazanacağıma sivilcelerime kazanırım dedim o kremi deneyebilirsiniz isterseniz doktorunuza sorup, bir de antibiyotik haplar da baya düzene sokuyor cildi

Merhaba bende yaklaşık 7 8 aydır diane 35 kullanıyorum pcos için. siz 4 yıldır pcos tedavisi için mi kullanıyorsunuz dk hapını? Bu kadar uzun sürüyor mu tedavi :'(
Genel bilgi olarak dursun burada, madem konu hortlamış :ıslık:
Alanında uzman bir doktora gidiyorum sürekli, bu konuda çok güvendiğim birisidir. Dediğine göre doğum yapana kadar ‘polikistik over geçmiştir’ denemezmiş. Gençken tedavisini olup ilaçları bıraktıktan sonra tekrarlanmayacağının, sağlıklı doğum yapabileceğimizin garantisi yokmuş. Araştırma da yaptım, menopoza kadar doğum kontrol haplarının kullanılması öneriliyor.

Merhaba, bende sivilcelerim icin uzun yillardir farkli tedaviler gördüm. Roaccutane hic ise yaramadi maalesef . Daha sonra adet düzensizligim olmadigi halde bende pkos oldugunu ögrendim. 3.5 yil diane kullandim . Sivilcelerim % 90 gecmisti ancak birakinca daha da fazla geri döndüler. Antibiyotik tedaviside gördüm ise yaradi ancak birakinca yine hüsran. Birde bu ilaclarin ağır yan etkilerine maruz kaldim. Sonuc sifir maalesef. Simdi doktorum diane ve roaccutane i beraber 6 ay kullanirsam sivilcelerimin gecip bir daha geri donmeyecegini soyluyor. Bu sekilde tedavi gören olduysa yardimci olabilir mi lütfen

X