Pcoslu olanlara soruyorum

Sofiasofia

Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2023
802
925
30
Hanımlar özellikle pcoslu olanlara ya da pcostan anlayanlara soruyorum. Şimdi ben bu ay ve bi önceki ay sağlıklı beslenmeye geçtim. Hani paketli ürün vs zararlı ne varsa çıkarttım hayatımdna büyük ölçüde. İnositol e de başladım, ve adetim oldu olacak. Hani başladı hafif ama tam başlamadı. Farkındayım vücudum zorlanıyor. Hani kiloda verdim veriyorum. Acaba diyorum bu zorlanmanın nedeni ne. Spor falan mı yapmam lazım, iş yerinde günlük 3 4 bin adım atıyorum hareket halindeyim ama iş yeri yeterli gelmiyor sanki. Bir de normalde bu süreçte beslenirken canım öyle tatlı çekmemeye başlamıştı ama adete yaklaşınca böyle nevrim şaştı durduramadım kendimi çikolata yedim, hani 15 20 günde bir denk gelirse yiyorum tatlı tamamen hayatımdan silmem mümkün olmuyor. Size sorum şu, çok daha rahat adet olabilmek için napmam gerek? İnositole başlayalı 4, 5 gün oldu. O zamanla düzenler mi, vitaminler kullanıyorum magnesyum çinko c d vitaminleri onlar iştah açıyor olabilir mi? İlerleyen aylarda bebiş istiyorum ideal kiloma düşmeye çalışırken çikolata tarzı şeyleri tamamen mi kesmem gerekir, adet dönemi tatlı isteğiyle başa çıkmak neden normal zamanlardaki kadar iradeli olmama neden oluyor. Lütfen bana tavsiye verin, neden bende diğer kadınlar gibi adeti bi anda başlayan biri değilim, öyle olsun istiyorum ama 1 2 aydır beslenmeme dikkat ettiğm halde bile zorlanıyo vücut

Merhaba bence çok güzel adımlar atmışsınız. Bunun sürdürülebilir olması için arada kendinize kaçamağı çok görmeyin bence. Bu arada tiroid değerlerinize ve insülin direncinize detaylı baktırmanızı tavsiye ederim cünkü pcoslards sık görülen durumlar. bende de pcos var. Endokrin doktorum insülin direncim olmamasına rağmen şeker ilacını küçük dozda başlattı ve kadın doğum doktorum da onayladı. Pcos görünümüne bu ilacların faydası oluyormuş. Bunu da bi endokrine danışın belki size de başlatır. Bi cok pcos hastası kullanıyor zaten yumurtaları kaliteli hale getirmesi sebebiyle. Sonuc almak için bir kaç ay sabretmek lazım sonuc alabilmek için

Merhaba bence çok güzel adımlar atmışsınız. Bunun sürdürülebilir olması için arada kendinize kaçamağı çok görmeyin bence. Bu arada tiroid değerlerinize ve insülin direncinize detaylı baktırmanızı tavsiye ederim cünkü pcoslards sık görülen durumlar. bende de pcos var. Endokrin doktorum insülin direncim olmamasına rağmen şeker ilacını küçük dozda başlattı ve kadın doğum doktorum da onayladı. Pcos görünümüne bu ilacların faydası oluyormuş. Bunu da bi endokrine danışın belki size de başlatır. Bi cok pcos hastası kullanıyor zaten yumurtaları kaliteli hale getirmesi sebebiyle. Sonuc almak için bir kaç ay sabretmek lazım sonuc alabilmek için
Bilgi için çok teşekkür ederim :) doktora gideceğim mutlaka

X