Peripera ürünleri - Milk Blur - Face Primer

ngluck

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2012
3
1
Herkese merhaba,
Pure Beauty ile ilgili eskiden hatrı sayılır miktarda paylaşım yapılmış ancak alt markası Peripera ile ilgili pek fazla kullanıcı yorumu bulamadım internette.
Size bu markayla ilgili başıma geleni anlatmak istiyorum.
Normalde kuru bir cildim vardır, dermatit tedavisi gördüm ve düzeldi. Yani özetle cildimin hiçbir sorunu yok.
Bakım olarak Avène ürünleri kullanıyorum uzun yıllardır. Çok memnunum. Makyaj rutinimse Kryolan fondöten (göz altı kapatıcısı niyetine kullanıyorum, tüm yüz değil, çünkü kıvamı ve pigmenti ideal), göz kalemi, rimel, aydınlatıcı ve allık genelde. Gece temizliğe ve neme çok dikkat ettiğim için sabahları - regl dönemimde bile - genelde bebek gibi uyanırım (eğer çok susuz kalmadıysam).
Bir gün Watsons'ın birinde bu Peripera Milk Blur Face Primer ürününü gördüm, elime denedim, çok hoşuma gitti. Normalde makyaj bazı kullanmam, gereksiz bulurum. Şeytan dürttü. Gittim başka bi gün bi daha denedim. İnternetten araştırdım, çok kullanan olmadığı için kayda değer bir yorum görmedim. En son dedim ki sarısından (Banana) alayım, tamam. Aldıktan 1 hafta sonra kısmet oldu kullanması. Sadece 1 kere fındık tanesinden az kullandım. İşe gittim, eve geldim yıkadım yattım. Sabah fotoda gördüğünüz şekilde uyandım. İnanılmaz bir kaşıntı, her yer çıbandan hallice. Annem hemşire olduğu için hemen müdahale etti, dermatoloğuma fotoğraf video attım, söylediği ilaçları aldım. Hafifler gibi oldu derken uyuz gibi kaşıntı başladı bu kez. Acile gittim 3. sabah. Aynen ilaçlara devam dedi. 4. sabah dermatoloğa gittim bu sefer, artık hafiflemeye başlamıştı. Başka kremler verdi.
O arada ben ürünü aldığım Bilkent Watsons'a gittim 3.gün. Orada şikayet dilekçesi doldurdum. 8-10. gün öğrendim ki dilekçe gitmemiş bile merkeze. Çünkü onlardan ses çıkmayınca telefonla merkezi aradım, bu sefer gerçek!! şikayet kaydı oluşturdum. Ertesi gün aradılar, ürün iade olmaz ama değişim olur, mağazayı bilgilendireceğiz diye. Ben bi müşterimin suratını o halde görsem inisiyatif alır iade alırım o ürünü. Bu kadarcık vicdan beklerdim şahsen, olmadı. Değişim yaptım bi daha Watsons'dan alışveriş etmeyeceğime yemin ederek. Bu arada ilk gittiğimde eleman çok şaşırdı, "Peripera, Pure Beauty'nin alt markasıdır, biz de bunu çok satarız, şimdiye kadar hiç böyle şikayet gelmedi" dedi. Ben o esnaya kadar bu iki marka arasındaki bağı bilmiyordum. Eve geldim hemen Pure Beauty'yi bi araştırdım ki.. Yüzünde çıbanlar çıkanlar, sivilce dolanlar.. İş arkadaşım bile bu markadan muzdarip olduğunu söyledi - benim gibi, tek kullanımda sadece.
Zaman aktı, çıbanlar fotoda gördüğünüz şekilde azaldı. Bir tek bıyık bölgem kaldı. Bu arada kesinlikle yüzüme makyaj yapmadım bu dönem onu da ekleyeyim. Derken o hafta bi sabah burun içim, burun altım, dudak üstüm, çenem uçuklar içinde uyandım. Uçuk ama baş vermeyen tipte. Dokusu uçuk gibi pütür pütür milyon tane. Sürdüm uçuk kremlerini, dudağımdan biliyorum nasıl bi şey. Yahu geçmiyor. Geçmiyor. Geçmiyor. 15 gündür, belki de daha fazla, zaman kavramım kalmadı, bıyığımda ağda yanığı var gibi geziyorum. Tam azaldı diyorum tekrar hortluyor. Bu arada o kadar dikkatliyim ki çeşme suyuyla bile yıkamıyorum yüzümü. [Kesinlikle ten makyajı yapmadım bu beladan beri, biraz kendimi iyi hissetmek için rimel, bazen de kalem sürüyorum. Çıbanların ilk çıktığı sabah işe gitmek bile istemedim, ergenlikte bile sivilcelerimden utanmayan ben, rapor almak ve evde yatmak istedim. Günlerce gerek olmadıkça sokağa çıkamadım utancımdan.]
Burun içimdeki uçuk geçti. Bu sefer çevresindekiler kaldı. Bıyıklarım bitik durumda. Beyaz tenli olduğum için iz kalmasından korkuyorum zira çenemde sivilce izim var ergenlikten kalma mesela. Şu an çene altı-gıdıma kadar pütürcük doluyum. Hayatta cildimin vermeyeceği bi tepki. Öncesinde bebek gibiydi yüzüm.
Önce tüketici hakları derneğine şikayete, yetmezse dava açmaya hazırlanıyorum. Bu markayla böyle anılarınız varsa destek olabilirsiniz. Herkese iyi haftalar dilerim. NOT: Fotolarda sadece 15 Mart'ta ten makyajı var. Geri kalanlar hep makyajsız, gece yatmadan ya da sabah erkenden çekilen fotolar.
once-2.26.jpeg
once-3.10.jpeg
once-3.14.jpeg
once-3.15.1.jpeg
once-3.15.2.png
sonra-3.17.1.jpeg
sonra-3.17.2.jpeg
sonra-3.17.3.jpeg
sonra-3.20.1.jpeg
sonra-3.20.2.jpeg
sonra-3.20.3.jpeg
sonra-3.24.1.jpeg
sonra-4.19.1.jpeg
sonra-4.19.2.jpeg

Son düzenleme:
Sabah Tüketici Haklarını Koruma Derneği'ne gidip görüştüm. Ürüne değişim yapıldığı için olayın onlarda çıktığını söyledi yetkili, ama "manevi tazminat davası açmak isteyebilirsiniz" diyerek çalıştıkları avukatın numarasını verdi. Öğleden sonra kendisiyle görüşüp ne yapabileceğimizi konuşacağım. Umarım netice alırım.

X