Pgt tüp bebek tanısı olup klinik önerisi verir misiniz?

Elif887

Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2023
252
67
Merhaba siteye yeni üye oldum. Ankara'da yaşıyorum.
3 yıldır evliyim ( Akrabalık yok eşimle ) ve hiç korunmadik d.k hapı falan hiç kullanmadım. 2020'de hamile kaldım fakat 1 düşük oldu.
Daha sonra 2021'de 2.ye hamile kaldım 5 haftalıkken kese gözüktü tekrar düşük oldu.
Daha sonra trombofili paneli, genetik testler yapıldı. Kromozom testleri temiz çıktı.
Sağlıklı bebek ve sağlıklı doğum yapabilmem için PGT tüp bebek dediler.
Uzun araştırmalarım sonucunda şehir hastanesinde tanı tetkikler yapıldı ve bu yöntemi denememizi istediler. Şehir hastanesi bu işlemin maliyetli olduğunu ve devlet tarafından karşılanmadigini söylediler.
Hacettepe, Ankara tıp da yapıldığını söyledi
Bu hastanelerde yapıp başarılı sonuç elde ettiniz mi?
Ya da nereye bakabilirim önerisi olan yazabilir mi.
Teşekkür ederim

Hanımlar yardımcı olacak kimse yok mu en azından belki bir fikir verirsiniz önerilerinizi bekliyorum

3 yıldır evliyim ( Akrabalık yok eşimle ) ve hiç korunmadik d.k hapı falan hiç kullanmadım. 2020'de hamile kaldım fakat 1 düşük oldu.
Daha sonra 2021'de 2.ye hamile kaldım 5 haftalıkken kese gözüktü tekrar düşük oldu.
Daha sonra trombofili paneli, genetik testler yapıldı. Kromozom testleri temiz çıktı.
Uzun araştırmalarım sonucunda şehir hastanesinde tanı tetkikler yapıldı ve bu yöntemi denememizi istediler. Şehir hastanesi bu işlemin maliyetli olduğunu ve devlet tarafından karşılanmadigini söylediler.
Teşekkür ederim
Merhaba canım ..Ankara'da genart var volkan baltaci genetik uzmani..ve zaten başka bir çok merkez onların merkezine gönderiyor pgt ve ngs yi ..ve size tavsiyem pgt değil ngs dir ..daha kapsamlı tarama yapılıyor embriolara

Bu önerdiklerinizden memnun kaldınız mı yaptınız mı sizde
Ben Ankara da volkan baltacida ngs ile tüp bebek yaptım tutmadı..
Ama kendi dalında çok iyi bir doktor.
Ve zaten Kıbrıs bile ngs için Ankara'ya volkan baltacinin merkezine gönderiyor ..lab olarak iyi bir yer olmazsa yollmazdi diye düşünüyorum ..

Hayırlısı olsun hakkımızda Allah sizibde isteyen herkese benimle birlikte hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin ✨🤲🏻

Teşekkür ederim
Merhaba, bizimde kızımızda genetik rahatsızlık olduğu için 2.yi pgtli önerdiler devlette karşılamıyor devlette uzun sürdüğünü söylemişlerdi araştırmalar sonucu baskent hastanesine başladık. Doktorumuz intergeni önerdi bütün testlerimizi orda yaptırdık. 3 embriyomuz oluştu genetikten 1 sağlıklı geldi pazartesi transfer oldum umutla korku karışık sonucunu bekliyorum

Merhaba, bizimde kızımızda genetik rahatsızlık olduğu için 2.yi pgtli önerdiler devlette karşılamıyor devlette uzun sürdüğünü söylemişlerdi araştırmalar sonucu baskent hastanesine başladık. Doktorumuz intergeni önerdi bütün testlerimizi orda yaptırdık. 3 embriyomuz oluştu genetikten 1 sağlıklı geldi pazartesi transfer oldum umutla korku karışık sonucunu bekliyorum
Allah'ım insAllah hayırlısı ile olumlu yanıt alırsın ve tutar
Başkent de işlem ücreti ne kadar yazabilir misiniz destek amaçlı
normalde devlet 3 hak vermiş ücretsiz diye dediler

Insallah hepimiz için sevinçli haberler alırız 🤲 Bize rapor çıkmadığı için ilaçlar dahil herseyi kendimiz karşıladık genetik testleri pahalı oluyor elimizde raporda yoktu ayrıntılı gen taraması biyopsi ücreti hastane masrafları derken 100bini aştık fiyatlar sürekli güncelleniyor. Sizin genetik testleriniz var galiba raporda çıkartıyor baskent daha uyguna gelir

X