Bebek Beslenmesi pınar devam sütü mü? keçi sütü mü?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

BeyazBulut

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2007
14.882
4.543
Selam herkese
kızıma geceleri yatarken sadece süt veriyorum
daha doğrusu o içmeden uyumuyor
nezamana kadar sürer bilmiyorum ama
gece yatarken bir bardak süt içmesi
normaldir sanırım
neyse asıl sorum şu buzamana kadar
bebelac junyour verdim hep
ama artık iki yaşını geçti normal süte
geçmemiz lazım uht kutu süt vermek istemiyorum
sek günlük sütten yanayım ama bulamıyorum
bikaç markkette buldum onlarda uzak sürekli gidip alamam
geriye pınarın ve nestlenin ürettiği devam sütleri
ve keçi sütü kalıyor
sizce hangisi vitamin açısından daha zengindir
siz hangisini kullanıyorsunuz ?
bir fikir verin bu pimpirikli anneye :KK37:

benim oğlum 7 yaşında ve her gece süt içiyor diyeceğim kendisi istemeyene kadar ver pimpirikli annesi:KK34:ben danone veriyorum ufaklığından bu yana

Kiziniz iki yasindaymis bencede artik normal süte gecmesi lazim bence verin siz keci sütü yada normal süt verin ne olacakki... Devam sütü vermeyin artik bence cünkü devam sütü alacak yasi coktan gecmis :) ben kizima insallah bir yasindan sonra hemen normal süt vermek istiyorum.. Bende aksine devam sütünü biraktirmak istiyorum cünkü devam sütünün icinde sadece belli besinler vitaminler var herzaman ayni vitaminleri alicak sadece devam sütü icerek ayni vitaminlere alismasin degisik besinlerde vitaminlerde alsin..

benimde kızım 2 yaşında ben 10 aylıktan itibaren mamayı kestim ve keçi sütü içirdim anne sütüne yakın diye...hiç devam sütü kullanmadım 18 aylıktan sonrada normal süte geçtim.. ama keçi sütünün çok faydasını gördüm kızım 4 yaşında gibi görünüyor maşallah.. boyu kilosu çok iyi...gerçi iştahıda ii... ben sadece yatarken içiriyorum sade olarak hiç şekerli veya ballı süt vermedim..normal sütün tadını alsın istiyorum zaten balı kahvaltıda tüketiyor diye gerek görmedim.. devam sütleri şekerli olduğu için sonra normal süte alışamıyorlar diye duymuştum.. sana tavsiyem normal sütü kullan günlük olana ne gerek var ki... bizler sokaktan alınan sütlerle büyümedik ki nasıl olsa... biraz da tv lerin bunda rolü var diye düşünüyorum... devam sütlerinin için de de ne olduğu belli değil sonuçta...nereye kadar bebeklerimizi koruyabiliriz ki katkı maddelerinden...

benimde kızım 2 yaşında ben 10 aylıktan itibaren mamayı kestim ve keçi sütü içirdim anne sütüne yakın diye...hiç devam sütü kullanmadım 18 aylıktan sonrada normal süte geçtim.. ama keçi sütünün çok faydasını gördüm kızım 4 yaşında gibi görünüyor maşallah.. boyu kilosu çok iyi...gerçi iştahıda ii... ben sadece yatarken içiriyorum sade olarak hiç şekerli veya ballı süt vermedim..normal sütün tadını alsın istiyorum zaten balı kahvaltıda tüketiyor diye gerek görmedim.. devam sütleri şekerli olduğu için sonra normal süte alışamıyorlar diye duymuştum.. sana tavsiyem normal sütü kullan günlük olana ne gerek var ki... bizler sokaktan alınan sütlerle büyümedik ki nasıl olsa... biraz da tv lerin bunda rolü var diye düşünüyorum... devam sütlerinin için de de ne olduğu belli değil sonuçta...nereye kadar bebeklerimizi koruyabiliriz ki katkı maddelerinden...

bizim aslında sütle problemimiz yok sütü her türlü içiyor
sade ballı muzlu çilekli o sorun değil şekerli vermem zaten
ben ben bal ve muz katıyorum içine kızım biraz iştahsız
oyüzden sade vermiyorum ama verdiğimdede banamısın demez bir biberonu içer
katkı maddelerinden daha çok uht sütlerde şoklandıkları için pek vitamin ve mineral kalmıyor
benim derdim o aslında süt diye verdiğimiz şeyler aslında pekde süt değil
sırf bu yüzden köyde yaşamak isterdim doğrusu
günlük sütler patörize edildiği için uht sütlere oranla daha fazla vitamin ve mineral içeriyorlar
ama onuda bulamıyoruz işte temizliğinden emin olsam sokak sütü alıcam ama emin olamıyoruz
ben biraz fazla takıntılıyım sanırım dönüşümlü vermek en iyisi galiba:KK53:

evet canım sana kesinlikle katılıyorum köyde yaşamak en mantıklısı bu durumda.. gerçi artık oralarda bile herşey hormonlu filan... allah çocuklarımızı her kötü şeyden sakınsın zor bir hayat bekliyor onları... herşey yapal herşey hormonlu... neyi nasıl vericez şaşırdık valla...

Selam herkese
kızıma geceleri yatarken sadece süt veriyorum
daha doğrusu o içmeden uyumuyor
nezamana kadar sürer bilmiyorum ama
gece yatarken bir bardak süt içmesi
normaldir sanırım
neyse asıl sorum şu buzamana kadar
bebelac junyour verdim hep
ama artık iki yaşını geçti normal süte
geçmemiz lazım uht kutu süt vermek istemiyorum
sek günlük sütten yanayım ama bulamıyorum
bikaç markkette buldum onlarda uzak sürekli gidip alamam
geriye pınarın ve nestlenin ürettiği devam sütleri
ve keçi sütü kalıyor
sizce hangisi vitamin açısından daha zengindir
siz hangisini kullanıyorsunuz ?
bir fikir verin bu pimpirikli anneye :KK37:

valla canım ben dönüşümlü veriyorum bazen keçi sütü keçi sütü bitince pınarın devamsütü alıyorum. veriyorum ikiside tercihim şahsenn

merhaba arkadaşlar-benimde oğlum 11 aylık..bende çok titiz düşünüyordum..geçen hafta keçi sütü aldım..gayet güzel içti..arkadaşlar artık herşeye bir kulp buluyorlar-1 yaşına kadar inek sütü vermeyin diyorlar-ne yapcaz-o markaların mamalarını bırakıncada sütlerine devam edeceğiz-sanki bizi kendilerine bağımlı yapmaya çalışıyorlar-ben pınarında bebekler ve çocuklar için sütü çıkmış-onlardanda aldım..sonuçta ne olacakki diye düşünüyorum..bizde inek sütü içmedikmi?? durmadan telfnıma msj geliyor-yok inek sütü vermeyin-yok devam sütü verin..devam sütünüde yapıyorum..sonra oğluş yarısını içmiyor-kalan yarısıda saklanmıyor-yarım saat bekleyincede "döküyorumm.. bu kadarda ince düşünmemeliyiz belkide..

Aşağıdaki metin Bebek Yapım Bakım Onarım Facebook sayfasından alıntıdır:

1 yaşından sonra çocuğun devam sütü denilen hazır mamayı tüketmesi için hiçbir neden yok! 1 yaşına kadar anne sütü mümkün değilse formül mama, sonrasında ise keçi sütü tercih edilmeli. Süt şart mı? Asla değil. Onun yerine kefir ya da yoğurt tercih sebebi olabilir. Aşağıda bebekler için tercih edilmesi gereken sırayı yazıyorum. Aynı sırayı yetişkinlerin de takip etmesi isabetli olur elbette...

1-Keçi sütünden kefir
2-Keçi sütü yoğurdu
3-keçi sütü
4-İnek sütünden kefir
5-İnek sütünden yoğurt
6-İnek sütü

İnek sütü son seçenek olmalı. Yani sadece mecbur kalırsanız...

Arkadaslar 3 yasinda bir kizim var ve onunla tum yasadiklarimi blogumda paylasiyorum. Okursaniz sevinirim. xxxxxxxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
Keçi sütlerine güvenmiyorum,zaten haberler çıktı televizyonlarda,keçi sütündeki oyun diye.
Çocuğa inek sütü vermeyin diyorlar,bunun tamamen ticari bir oyun olduğunu düşünüyorum,insanlara devam sütü satmak için yapıyorlar.aslında sürekli sadece inek sütü verilmesi bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalabilir,bu doğru ama öyle bir hale getirdiler ki insanlar inek sütü verirsem bebeğim zehirlenecek zannediyor.
Bazı arkadaşlar günlük şişe sütle kutu sütler arasında ne fark var ki demiş,televizyonda kanser uzmanları bas bas bağırıyor kutu süt tüketmeyin,varsa güvendiğiniz mandıradan sütçüden alın,ya da günlük şişe süt alın,yoğurdunuzu da bunla yapın diye.
Konu sahibi arkadaşım,yakınlarında bakkal varsa gidip konuş rica et,mutlaka ya sekten,ya sütaştan ya da ne bileyim hangi firmanın şişe sütü varsa o firmadan haftanın belli günlerinde ürün kamyonu geliyordur,bakkal sütünü yoğurdunu alıyordur satmak için.bebeğim var ben mutlaka gelip alıcam dersen bakkal birer birer de olsa bulundurur sana satmak için.tabii bakkalsız marketsiz şehir merkezinden uzak sitelerde oturuyorsan bilemem canım.

Son düzenleme:
Bizim Dr.umuzda keçi sütünü önerdi yada 15.aydan itibaren günlük sütleri.Diğer sütler uzun ömürlü olduğu için içlerinde koruyucu katkı maddesi olduğunu düşünüyorum açıkçası.Günlük sütlerin ömrü 5 gün herzaman taze.

X