Bebek Beslenmesi Pirinç unu maması

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Kibele__

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
123
0
Arkadaşlar merhaba bebeğim 8.5 aylık yatmadan pirinç unu maması yapıyorum ama ne zaman veriyorsam kabız yapıyor ama yatmadan bi şey vermek istiyom çnkü sütüm azaldığı için gece sık kalkıp emmek istiyo ve doymuyo biliyorum aç kalması beni rahatsız ediyo sizler mamalar dışında doğal olarak yatmadan ne veriyorsunuz bebeğinize doysun diye yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...senağlama

Arkadaşlar merhaba bebeğim 8.5 aylık yatmadan pirinç unu maması yapıyorum ama ne zaman veriyorsam kabız yapıyor ama yatmadan bi şey vermek istiyom çnkü sütüm azaldığı için gece sık kalkıp emmek istiyo ve doymuyo biliyorum aç kalması beni rahatsız ediyo sizler mamalar dışında doğal olarak yatmadan ne veriyorsunuz bebeğinize doysun diye yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...senağlama

pirinçunu benim kızıma da kabızlık yaptı, doktorumuzun tavsiyesi ile pirinç unu yerine mısır nişastası kullanmaya başladık ..... geceleri yatmadan önce mısır nişastasını süt ile biberon maması kıvamında pişirip yediriyorum canım

canım pirinç unu maması kabızlık yapar
ama pişirdikten sonra biberona koyarken içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı koymayı dene

Cnm kuru kayısıyı sabahtan ıslatıp akşam püre haline getir yada suyla kaynatıp pişirebilirsin, sonrada muhallebinin içine kat,böylece bebişinde farklı bir lezzet tatmış olur..

su kuru kayısı bi bizim oğlanda işe yaramadı :KK43:
ama bende kabızlık için kabak çorbası önerebilirim bizde kabak çözdü bu işi :)

bende pirinç ununu veriyorum elma püresiyle karıştırıp veriyorum. ve gün içinde 50cc kadar kuru kayısı ve kuru üzümü haşlayıp püre yapıyorum onu veriyorum biberonla bazende 2-3 tane bisküviyi ezip kayısı püresiyle karıştırıp veriyorum çok severek yiyor, içine bazen zeytinyağıda koyuyorum ama kayısı ve üzüm işe yarıyor hemde besleyici hergün 50cc ver bakalım ne olucak

X