Pkos ve çikolata kisti ile gebelik için takviye önerisi olan var mı

Busrax911

Guru
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2013
116
61
Merhabalar 29 yaşımdayım sizlerin fikirlerine çok ihtiyacım olduğu bi dönemdeyim.
5-6 aydır gebelik istiyorum karar verince genel kontrol için doktoruma gittiğimde polikistik görünümü var dikkat et demişti.sonra 2. Bir doktora gittiğimde özelde sen pkossun dedi net olarak. Doğum kontrol hapı verdi birkaç yumurtalık kisti için. Gebelik düşündüğüm için bu hapı kullanmak istemedim. Düzenli adet gören biriyim hiç takvimim şaşmaz hatta. O kadar aklımı karıştırdı ki doktor bu kist ile hamile kalman imkansız vs diye farklı bir doktora gittim ve şiddetli pkos diyemem dedi yine. Be bahsedilen kist için çikolata kisti olabileceğini Mr çektirmem gerektiğini söyledi. Mr sonucuna göre durum yine netleşmedi. Çikolata kisti muhtemelen ama çok küçük olduğundan net değiliz dedi vs. Neyse sonuç olarak düzenli adet gören bir pkos ve çikolata kisti ile gebe kalmaya çalışırken bana önereceğiniz takviye vs var mı? Son yapılan dahiliye kontrolümde doktorum magnezyum d vit,demir, inisitol verdi. Aynı zamanda fazla kilolarım için diyet ve egzersiz Tüm bunlara ek birşey kullanmak gerekli midir. Mfk ürünlerini gördüm ama aşırı pahalı geldi açıkçası. Siz bu süreçte kullandığınız neler vardı acaba

Pkos olan bir kadın zayıf da olsa şişman da olsa spor yapınca iyi geliyor benim tecrübem bu yönde oldu

Evet zayıflarda da mutlaka direnci kırmak için gerekliymiş sanırım. Bugün başlıycam inşallah spora. Sizde de pkos var sanırım. Ne durumdasınız gebelik düşünüyor musunuz

Evet zayıflarda da mutlaka direnci kırmak için gerekliymiş sanırım. Bugün başlıycam inşallah spora. Sizde de pkos var sanırım. Ne durumdasınız gebelik düşünüyor musunuz
Bendede var kilom 50 :) reglim düzenli hormonlar düzenli doktorum endişe yapma dedi bir tane ilaç verdi gebeliğini kolaylaştırır dedi yeni başladım bakalım nasip bu spor konusunda aklım çok karışık ama zaten ine iplik gibiyim zayıfım yapıyımi yapmayimi bilmiyorum

Bendede var kilom 50 :) reglim düzenli hormonlar düzenli doktorum endişe yapma dedi bir tane ilaç verdi gebeliğini kolaylaştırır dedi yeni başladım bakalım nasip bu spor konusunda aklım çok karışık ama zaten ine iplik gibiyim zayıfım yapıyımi yapmayimi bilmiyorum

Şaka gibi gerçekten :)) çok yoğun spor yapmazsanız sanırım sorun yaşamazsınız kilo kaybı konusunda. Ama bir yerde okumuştum kilo düşük bile olsa yine de birkaç kilo vermeniz gerekliymiş direnci kırabilmek için.belki plates tarzı daha hafif sporlar iyi gelebilir araştırmak lazım. Bu arada doktorunuzun önerdiği ilaç hangisi acaba

Şaka gibi gerçekten :)) çok yoğun spor yapmazsanız sanırım sorun yaşamazsınız kilo kaybı konusunda. Ama bir yerde okumuştum kilo düşük bile olsa yine de birkaç kilo vermeniz gerekliymiş direnci kırabilmek için.belki plates tarzı daha hafif sporlar iyi gelebilir araştırmak lazım. Bu arada doktorunuzun önerdiği ilaç hangisi acaba
Ney şaka gibi canım infolic combi mavi olanını verdi canım

5 cm tek taraflı çikolata kistin vardı. Amh 1.35 di. E vitamini, selenyum, c vitamini, d vitamini kullanmaya başladıktan bir iki hafta sonra hamile kaldım. Üstelik kistim patladı ve hastaneye yattım. Hamileymişim onu bile anlamadılar hastanede. Yeni olduğu için beta hcg negatifti. Takviyelerden mi yoksa kısmet mi bilmiyorum. Endometriozis nedeniyle ağrı yüzünden cinsel hayatım bile yok. Takviyeleri çocuk olsun diye kullanmadım. Her ay kistim patlıyor diye kullandım. Psikolojik olarak çökmüştüm. Doktor bebeğin sonra olmayabilir dedi. Bir kez korunmasız ilişki sonrası oldu bebeğim. Şimdi emziriyorum henüz adet olmadım. Kistim tekrarlayıp o günler gelecek diye çok korkuyorum.

X