Saç Rengi ve Saç Boyama Platin rengi saçtan nasıl sıcak sarıya dönerim?

elifatalay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2011
1
0
Merhaba arkadaşlar. Bende kuaför mağduru sarı saçtan asla vazgeçemeyen bir bayanım. Yıllardır röfleli kullandığım saçlarımı, son bir yıldır dip boyası yaptırdığımdan yada yaptığımdan kızıllık yada dorelik oluştuğu için hep hayalimde olan düz platin renge dönmek istedim. Yıllardır röfleli oluşumdan ve artık çok fazla yıpranmasın diye 3-4 ay sadece dip boyasıyla geçirdiğimden istediğim platin sarıyı elde edemiyordum. Platin olma hayaliyle kuaföre gittim, fakat saçımı platin ile alakası olmayan garip bir sarıya çevirdi. Açıklama olarak; saçında röfle var ve saçın alt kısmındaki aradaki doreliklerin sırıtmaması için böyle yaptım dedi. tabi haliyle o gün hiç kimse rengi beğenmedi ve ben tekrar kuaförün yolunu tuttum. Platin yaparız ama dipler platin uçlar sarı olur dedi. Epey uğraştı, uçlarda renk farkı oluşmasın diyede uçlara da işlem yaptı fakat sonuç hüsran. Şimdi diplerden 4 parmak kadar garip bir latin renk uçlar ise röfleli gibi bir saça sahibim. Birde dipler 2. günü bile siyah siyah çıkıverdi,çok sinir bir görüntü. Direk röfle yaptırmadığına bin pişman oldum. Şimdi bu saçı ben nasıl düzeltirim sizce? Komple röflenin tam tersi bir işlem mi yaptırsam, yani aralara kumral renk mi attırsam? Lütfen akıl verin :KK43:

saç rengin nasıl bir sarı bilmiyorum ancak diplerine küllü tonda (geçişi iyi ayarlamalı tabi ombre gibi) dip boya yaptırabilirsin

X