Prematüre bebek

hanedan15

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2024
89
6
28
Güzek anneler prematüre bebekler ne zaman toparlıyor var mı öyle bebişleri olan 33 haftalık doğum yaptım

Hayırlı olsun canım ☺️
Normal doğum haftası geldiğinde toparlamış oluyorlar genel olarak kuzum. Çok çok erken gelmemiş çok şükür. Bir aya kendilerine gelirler Allah ın izniyle ☺️

Şu an yanımda çok şükür sağlıklı yaşıtlarını falan yakalıyorlar demi merak ediyorum nasıl bir süreç oluyor

2 yaşına kadar doktorlar düzeltilmiş yaşla hesaplıyorlar benimki de 33+6 da doğdu nörolojiye götürdüm öyle dedi. Sadece anne sütüyle besliyorum 3 aylık oldu şuan toplamış gibi ama doktor sen bilişsel ve fiziksel gelişimini 1,5 aylık gibi hesaplamalısın dedi ne kadar erken doğduysa o kadar yani. Bana göre toparladı baya ama bugün bi kadın kaç günlük diye sordu :KK43: üzüldüm baya. Önemli olan sağlıklı olması ama 2 yaşına kadar yakalıyorlar genelde 5 yaş diyen doktorlar da var

Güzek anneler prematüre bebekler ne zaman toparlıyor var mı öyle bebişleri olan 33 haftalık doğum yaptım
Bende 34 de doğurdum 2500 45cm 4. Aya giricez 8100 71 cm bana demişti herkes prematüre daha hızlı toparlar büyür diye gerçekten öyle oluyormuş tabi boy olarak babamız uzun ondan o kdar uzadı da 40 ı çıkana kadar bi zorluyor ama sonra normale dönüyor doktorlar düzeltilmiş yaş olayına vs giriyor gelişimsel anlamda mesela bana şey demişti çocuğun 6 aylık komuşununki emekliyor benimki neden emeklemiyor demeyeceksin 1 ay daha bekleyeceksin demişti ama bu en son kontrolünde bütün hareketleri refleksleri normal ayında devam ediyor dedi yani yakalıyorlar bir yerde merak etme

32 haftalık doğdu oğlum 23 gün yoğun bakımda yattı şuan 8 düzeltilmiş 6 aylık.
Dr 3 yaşına kadar düzeltilmiş hesapla özellikle nörolojik gelişmeleri dedi.
Şuan kilo 8700 boy 72 cm yani ortalama gelişim düzeyinde fiziksel olarak
3 ve 6 ayda nörolojiye gittik çok şükür herhangi bir sıkıntı yok refleksler normal 1 yaşında tekrar gideceğiz.
Size tavsiyem kimseyle bebeğinizi kıyaslamayın ve içinizin rahat etmesi için gelişiminin normal olduğunu görmeniz için düzeltilmiş olarak hesaplayın hep.
Prematüre bebişler hızlı geldikleri gibi hızlı da büyüyorlar hatta hayatları boyunca hızlı oluyorlarmis 🤣🤣

X