Psikolojim bozuldu kıskanç adam bosansam ne yaparim

Selvi--nur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2020
3
0
29
29 yaşında önlisans mezunu 4 buçuk yıllık evli bir çocuk annesiyim . Çok cikmazdayim bunladim artık yapamiyorum kızımı çok seviyorum böyle huzursuz ortada buyumesinide istemiyorum ama ayrı ayrı buyumesinide istemiyordum . Keşke taaa en başında 1 yıllık evliyken bı kusmustuk onda bosansaydim hayatım bitti gibi hissediyorum neden. Çünkü sınava giremiyorum halk egitime kursa gidemiyorum tek başıma çarşıya inemoyorum dışarda herkesten korkuyorum eşim uzman ve bana hiç güveni yok evlendigimizden beri erkek sinek bile gelmedi aklima ama onun gözünde beni serbest bıraksa herşeyi yapar gibi tavırları var . Doğu görevine geldik . Tartışmalar iyice arttı küfür falan ediyor git babanın evine diyor benim hayatımı mahfettikten sonra nasıl valizimi alıp gideyim birsuru dava açsam . Vermemek için elinden geleni yapar . Baba evide gelecek vadetmiyor burasıda vadetmiyor . Ben dışarıyı istemezsem evde oturursam iyi ama arakadas istesem kendim için bişey yapmak gelişmek istesem kötü . Herkes diyecek şimdi ben olsam çekmem giderim ama içinde öyle olmuyor . İş bulsam kızıma kim. Bakacak zamanında memur olma umudum varken şimdi tezgahtarlık yapmak ağrıma gidiyor . Naparim bu yaşta hiç ozguvenimi bitirdi dışarı çıksam biri bana musallat olacakmış gibi geliyor . Para veriyor kendi gezdiyor yediriyor iciriuor ama bir sınır var asilamiyor.

Başka şehirde okumuş çalışmış havalı bor kizdim ama şimdi kul kedisi gibiyim onun maddi imkanlarıyla iyiyim ama manevi duygularla beni bitirdi . 1-2 komşu edindim yeni yeni ama onların planlarına dahil olamıyorum izin yok . Hiç bir erkekle konuşmadım yakalama olayı falan olmadı ama benim gözümü hiç actirmak istemiyor kenidnin hiç arkadaşı yok bir Instagram açtım 3 yılın sonunda oda ortak tabi akrabalar var sadece mesajlara bile bakıyor paylaşımlarına laf ediyor sürekli başkalarına imreniyorsun diyor . Evet benden kötü insanların kocalarını elinde maymun edip sefa sürmesi benimde böyle olsum beni üzüyor sadece kıskanmak değil . Babamın evinde ehliyet aldım güvenlik sertifikası aldım diploma aldım ama burda hiç bosey gormedim

İçimde biseyler bitti artık . Kızın okul zamanında düzelir mi evlilik daha oturmadimi otururmu . Bosansam naparim nasıl hayatta kalırım hiç bilmiyorum burda evime alistim karışan görusen yok bir duzenim var . Boşanan lardan akıl almak istiyorum . Avukat çok pahalı benim anamdan bacimdan başka sahitim yok . Önceki gibi gözü kara değilim . Baba evinde rahat değildim oraya kızımı götürmek ben çalışırken kızımın savunmasız olacak gibi hissediyorum çalışmasam bizmkiler yük görecek belli biyerden sonra kızımda ilgiye almaya imkana çok alıştı bizimkiler istediğim değer vermezse hep yazık gözüyle görünmesi düşüncesi beni kahrediyor aslında cesaretim lirik oyuzden napmaliyim

Merhaba yazdıklarınızı okuyunca size haddim olmayarak belki bir dinleyeniniz olduğunu hissetmek iyi gelir diye yazmak istedim aslında herşeyi enine boyuna düşünüp tüm gerçekliğiyle yazmışsınız size kimsenin akıl vereceği bir durum yok belki bir farklı bakış açısı iyi gelir
Sormak isterim eşinize karşı bunların tümü bi kenara konduğunda duyduğunuz hisler neler mesela sevgi şevkat var mı sizden ona içinizde? kendinizi onunla ne kadar ileride bir zamanda hayal edersiniz mesela eğer bu sorulara ilişkin iyi yönde bir cevap varsa evliliğiniz düzeltilebilir belki çünkü düzen bozmak yeni bir hayat mücadelesine girmek sizi daha mutlu biri yapmayabilir sizde zaten bu ihtimalin farkındasınız ama ben bi kadın olarak aksi bir durumda elinizden geleni ardınıza koymadan kızınızla yeni ve güzel bi hayat kurabileceğinize de inanıyorum

X