qlarista mı diane 35 mi?

qlarista mı d,ane 35 mi?

• qlarista

OY: 0 0,0%
  • diane 35

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    0

maydanooz

Guru
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2012
411
110
Merhaba kızlar

ben nisan 2015ten beri ''qlarista'' doğum kontrol hapını kullanıyorum. myomum var ve dr bunu önermişti.bir sene sonra egzama şikayetiyle cildiyeye gittim. gitmişken saç dökülmesi ve sivilce şikayetlerimden söz ettim. önce kan tahlili istedi sonra vazgeçti doğum kontrol hapımı ''diane 35'' ile değiştirdi. 6ay kadar bunu kullan diğer ilaç hormonlarını bozmuş olabilir bu düzenleyici olacaktır dedi. 3 aydır kullanıyorum.

bi eczacı bu ilacı istediğimde çok hormonlu olduğunu kendisine mide bulantısı yaptığını qlaristanın çok daha masum hormonu azaltılmış olduğunu söledi. bunu biliyordum ama diane35 kullandığım süre boyunca sivilcelerimi azalttı. zaten akne tedavisindede kullanılıyormuş. ancak mide bulantılarım başladı. daha doğrusu yemek yiyemiyorum. midem kabul etmiyor. kusmuyorum ama garip bir his. sebze yiyemiyorum mesela kokusu bile rahatsız ediyor. bazen ağzıma alıyorum geri çıkarıyorum. tavuk aynı şekilde. ama dışarda yemek olcaksa böle bir his yok :) gayet güzel yerim.

qlarista ve diane 35 kullananlar varsa arasındaki fark nedir? hepinize mide bulantısı yaptı mı ?

X