Rahim Filmi HSG Çekimi

ssszeynepsss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2023
58
6
27
20 Nisan 2024
Bu yazıyı benim gibi acemi hsg hakkinda bilgisi olmayanlar için yazmak istiyorum. İnşallah yardımcı olabilirim.
İsterseniz devlette isterseniz de özelde yaptırabilirsiniz ama biz eşimin mesleğinden dolayı izin kullanamıyoruz diye özeli tercih ettik.
Adetinizin başlamasıyla birlikte 7 ve 11.nci günler arasında rahim filmi çekilebilirsiniz. Diğer günler de çekim olmuyor.
Adet bitiminde sonra iki gün önce doktor beyle görüşme yaptık ve bugüne randevu oluşturduk.
Doktor bey anestezi ve anestezi olmadan ki ücret hakkında bilgilendirme yaptı. Anestezi ile 8 bin TL , anestezi olmadan 6 bin TL
Benden gece 12 den sonra yiyecek ve su içmemem söylendi ama ben daha erken yemeyi kestim. Doktor bey gelmeden beni odaya aldılar bayanlardan biri benim üzerime giymem gerekenleri verdi , diğer bayan da anestezi uygulaması için yanımda damar yolu açtı, doktor beyin gelmesiyle anestezi verildi ve sonrasını hatırlamıyorum. Uyandığımda gözümü odada açtım ağrım yoktu ama mide bulantısı ve idrar olduğunu belirttim , uyanmanın da verdiği şokla garip bir his , iki saat dinlendirdiler , yemek yedikten sonra eve gidebileceğim söylendi.
Ayrıca kanama olması normal denildi, korkulacak birşey değil ama benim gibi tatlı canlı biriyseniz biraz tereddüt etmeniz normal ama korkmayın. İnşallah rabbim hayırlı sonuçlar almayı nasip eder🤲

X