♥ Ramazan Ayı Duaları ♥

Allah razı olsun arkadaşım aklına geldiğim için ama bir kaç dua sayfasında da okuyorum bide kendi hatimlerim olunca listeyi yetistiremem ama başka zaman inşallah sizinlede okumak isterim 🤗 hayırlı ramazanlarınız olsun rabbim gönlümüzdeki hayırlı dualarımızı kabul etsin inşallah 🤲🤲🤲

Allah razı olsun arkadaşım aklına geldiğim için ama bir kaç dua sayfasında da okuyorum bide kendi hatimlerim olunca listeyi yetistiremem ama başka zaman inşallah sizinlede okumak isterim 🤗 hayırlı ramazanlarınız olsun rabbim gönlümüzdeki hayırlı dualarımızı kabul etsin inşallah 🤲🤲🤲
Amin canım benim inşallah ❤

-Birinci 10 gün içinde mümkünse Tesbih Namazı kılınır ve Hatm-i Enbiyâ yapılır.

-İkinci 10 gün içinde mümkünse yine Tesbih Namazı kılınır ve Hatm-i Enbiyâ yapılır.

-Üçüncü 10 gün içinde tevbe-istiğfar, Hatm-i Enbiyâ ve 7 salât-ü selâm'dan sonra mümkünse Hatm-i İstiğfâr yapılıp, yani 1001 defa:

"Estağfirullâhe'l-azıym. Ve etûbü ileyk" denilip, bittikten sonra 7 ilâ 70 salat-ü selâm okunur ve duâ yapılır.

Hatm-i Enbiya Nedir?

Hatm-i Enbiya, mübarek gün ve gecelerde, evliyaullah ve tasavvuf ehli tarafından yapılmış ve tavsiye edilmiştir. Hz. Adem , Hz. Eyyub ve Hz. Yunus peygamberlerin (Aleyhimüsselam) okudukları ve Kur’an'da geçen dualardır.

Hatm-i Enbiya, aşağıdaki terkib üzerine okunmaktadır:

Önce Euzü Besmele ile bir " fatiha suresi" ve üç “İhlas suresi ” okunur. Sevabı, başta Peygamberimiz (s.a.v) olmak üzere bütün peygamberlerin ve evliyanın ve meşayih-i kiramın, din büyüklerinin, bu aziz dine hizmet edenlerin ruhlarına bağışlanır.

Sonra:
1. 100 defa Salevat-ı Şerife Getirilir.
“Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed”

2. 500 defa Hz. Adem Aleyhisselam’ın şu duası okunur:
“Rabbena Zalemna enfüsena ve inlem tağfirlena ve terhamna lenekunenne minelhasirin”.

3. 100 defa yine Salevat-ı Şerife getirilir.

4. 500 defa Hz.Eyyub Aleyhisselam’ın şu duası okunur.
“Rabbi inni messeniyaddurru ve ente erhamürrahimin”

5. Tekrar 100 defa Salevat-ı Şerife getirilir.

6. 500 defa Hz. Yunus (Aleyhisselamın) şu duası okunur.
“La İlahe illa ente Sübhaneke inni küntü minezzalimin.

7. Tekrar 100 defa Salevat-ı Şerife getirilir.

8. 500 defa “La havle ve la kuvete illa billahil’Aliyyil’Azim.”

9. Tekrar 100 defa Salevat-ı Şerife getirilir.

Görüldüğü gibi, Hatm-i Enbiya'da 500'er defa olmak üzere 4 dua okunmaktadır. Bu duaların birincisi Hz. Adem (a.s.)'in, ikincisi Hz. Eyyüb (a.s.)'ün, üçüncüsü Hz. Yunus (a.s.)'un, dördüncüsü ise bizim peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)'nın duasıdır.

Bu tertibi bitirince Cenab-ı Hakk’a dua ve niyazda bulunulur.
Maşallah canım çok güzel bende yapmak isterim ilk 10 gün için haftaya yapabilirim lohusayım salı günü 40 ım doluyor ama benide yaz inşallah 🥰 her 10 gün için 1 kez yapılıyor dimi.hergünse yapamam ama 10 günde 1 kezse yapmak isterim inşallah

Son düzenleme:
Maşallah canım çok güzel bende yapmak isterim ilk 10 gün için haftaya yapabilirim lohusayım salı günü 40 ım doluyor ama benide yaz inşallah 🥰 her 10 gün için 1 kez yapılıyor dimi.hergünse yapamam ama 10 günde 1 kezse yapmak isterim inşallah
Canım duaların hepsini bir günde okumak zorunda mıyız yoksa 10 güne bölsek oluyor mu
Kızlar banada biraz ağır geldi ben şu şekilde yaptım
Salavatları aynı şekilde 100 defa okudum
Duaları ise 200 defa yani sıralamaya göre gittim yine
Sizde kendinize uygun sayı şeklinde okuyabilirsiniz yani hiç okumamaktansa azda olsa hepsinde az az okumak daha iyi
Yada on güne bölün size uygun olan şeklinde
Hadisi Şerifte Peygamber Efendimiz s.a.v dediği gibi
"Amellerin en hayırlısı az da olsa devamlı olanıdır"

Kızlar banada biraz ağır geldi ben şu şekilde yaptım
Salavatları aynı şekilde 100 defa okudum
Duaları ise 200 defa yani sıralamaya göre gittim yine
Sizde kendinize uygun sayı şeklinde okuyabilirsiniz yani hiç okumamaktansa azda olsa hepsinde az az okumak daha iyi
Yada on güne bölün size uygun olan şeklinde
Hadisi Şerifte Peygamber Efendimiz s.a.v dediği gibi
"Amellerin en hayırlısı az da olsa devamlı olanıdır"
Aynen canım doğru söylüyorsun birden okumak zorlayacaktı çünkü bölerek okuyayım bende teşekkür ederim

X