reşit olmayan çocuğa pasaport hakkında bilgisi olandan bilgi rica ediyorum.

Nastasya flipovna

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2014
3.128
8.378
Merhabalar arkadaşlar, bir arkadaşım var kızı lisede. kızının babasıyla boşanmış durumdalar ve kız okullun götürdüğü bir yurtdışı gezisine çıkacak. Daha öncesinde babayla anne birlikte gidip noterden gidebileceğine dair belge imzaladılar. Şimdi pasaport başvurusu içinde anne ve baba birlikte yazısını görmüş ve babayla tekrar bir araya gelmek istemiyor. velayet annede olduğu için anne tek başına bu işlemi yapabilir mi? yoksa yine babayla mı gitmeleri gerekiyor başvuru için? ben konsolosluktan biraz araştırdım ve tek başına gitmesi yeterli yazıyor annenin ama tam emin olmak istedim. Bu konuda bilgisi olan varsa yardım rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Merhabalar arkadaşlar, bir arkadaşım var kızı lisede. kızının babasıyla boşanmış durumdalar ve kız okullun götürdüğü bir yurtdışı gezisine çıkacak. Daha öncesinde babayla anne birlikte gidip noterden gidebileceğine dair belge imzaladılar. Şimdi pasaport başvurusu içinde anne ve baba birlikte yazısını görmüş ve babayla tekrar bir araya gelmek istemiyor. velayet annede olduğu için anne tek başına bu işlemi yapabilir mi? yoksa yine babayla mı gitmeleri gerekiyor başvuru için? ben konsolosluktan biraz araştırdım ve tek başına gitmesi yeterli yazıyor annenin ama tam emin olmak istedim. Bu konuda bilgisi olan varsa yardım rica ediyorum. Teşekkür ederim.
Boşanma evraklarındaki velayet karar dilekçesi ile halledebilir sadece yurtdışına çıkış onayı için baba gerekiyor onu da zaten yapmışlar bende aynı şekilde çıkış yaptım yurtdışına

Pasaport icin anne yeterli

pasaport başvurusunda anne yeterli ama kızını da alsın , kabul etmiyorlar başvuruyu. kardeşim 6 yaşındaki kızına çıkaracaktı , çocuğu görmek istediler , okula gidip yeğenimi alıp geri dönmüştü.

Arkadaşlar okul müdürü bugün demiş ki bu alınan pasaport gri pasaportmuş ve anne de baba da aynı anda bulunması gerekiyor demiş. sadece annenin alabildiğine eminmiyiz?

X