Rusya'da konser salonuna silahlı saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralı var!

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
12 Temmuz 2006
53.743
203.176
52

Rusya’nın başkenti Moskova’da konser salonunda silahlı saldırı meydana geldi. Saldırıda, çok sayıda yaralı ve ölünün olduğu bildirildi. Saldırının yapıldığı salonda yangın çıktı.​

IMG_3325.jpeg

Rusya’nın başkenti Moskova'daki konser salonunda silahlı saldırı meydana geldi.

KONSER SALONUNA SALDIRI!

Öte yandan Tass haber ajansı saldırının gerçekleştiği konser salonunun bulunduğu Crocus Belediye binasında patlama yaşandığını bildirdi.

RIA Novosti haber ajansı, savaş kıyafeti giymiş en az üç kişinin silahla ateş ettiğini söyledi.

ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI VAR!

Resmi olmayan açıklamalara göre olayda 18 ölü, 43 yaralı olduğunu duyurdu.

İnsanlar tahliye edilirken çevik kuvvet polislerinin bölgeye gönderildiği öğrenildi.

Rusya'da konser salonuna silahlı saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralı var! - Resim : 1

Konser salonunda hala mahsur kalanların olduğu bilirtilirken , Moskova Belediye başkanından ilk açıklama geldi. Büyük bir trajedinin yaşandığını söyleyen belediye başkanı hayatını kaybedenler için taziyelerini iletti.

Olay yerine 50'den fazla ambulans gönderildiği söylendi.

Konser salonunda hala mahsur kalanların olduğu bilirtilirken, Moskova Belediye başkanından ilk açıklama geldi.

Büyük bir trajedinin yaşandığını söyleyen belediye başkanı hayatını kaybedenler için taziyelerini iletti.

Olay yerine 70'den fazla ambulans gönderildiği söylendi.

Rusya'da konser salonuna silahlı saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralı var! - Resim : 2

Beyaz Saray'dan silahlı saldırı görüntülerinin korkutucu olduğu açıklanırken Moskova'da yaşayan Amerikalıların bulundukları yerde kalmaları ifade edildi.

Saldırılarla ilgli konuşan Dışişleri Bakanlığı "Tüm dünya Moskova'daki saldırıyı kınamalı" açıklaması yaptı.

İnterfakx haber ajansına göre konser salonu yakınlarında ikinci bir patlama meydana geldi.

Patlama sonrası Moskova'daki havalimanlarında güvenlik önlemleri sıkılaştırıldığı söylendi.

Moskova'da hafta sonu yapılacak tüm toplu etkinlikler iptal edildi.

Binada çıkan yangın helikopterle söndürülmeye çalışılıyor.

IMG_3326.jpeg

IMG_3327.jpeg

Rusya benim en sevdiğim insanlardan bazılarını içinde barındıran yer :KK43: o kadar üzüldüm ki haberlere. Ama benim düşüncem (özellikle Putin'in kısasa kısas söyleminden sonra) bir özerk bölgeye saldırı başlatmak için, ya da Ukrayna konusunda halkın destek almak için bir danışıklı dövüş olabilir. Her ne olursa olsun şimdiden suçu üstlenen grubun yaşadığı ülkedeki masumlara üzülüyorum :KK43:

Rusya benim en sevdiğim insanlardan bazılarını içinde barındıran yer :KK43: o kadar üzüldüm ki haberlere. Ama benim düşüncem (özellikle Putin'in kısasa kısas söyleminden sonra) bir özerk bölgeye saldırı başlatmak için, ya da Ukrayna konusunda halkın destek almak için bir danışıklı dövüş olabilir. Her ne olursa olsun şimdiden suçu üstlenen grubun yaşadığı ülkedeki masumlara üzülüyorum :KK43:
Konsere giden insanların suçu ne’ydi? Savaşlar çok kirli merhametten ve vicdandan uzak, olan da hep sivillere oluyor.
Birileri kişisel hırslarıyla hareket etmek istiyor diye her yerde bir savaş her yerde bir katliam, gözü hırs bürümüşlere hiçbir şey olmuyor da olan halklara oluyor.

Hep diyorum insan kadar vahşi başka bir canlı yok, hiçbir hayvan başka bir hayvanı kişisel hırsı yüzünden öldürmez, yakıp yıkmaz, kin ve nefret beslemez.
Allah her canlıya akıl vermiş zeka vermiş ama insanı hayvandan ayırmak için düşünme kabiliyeti de vermiş lakin biz bu kabiliyeti kullanmaktan aciziz.

Bu kadar kötülüğe şeytan bile şapka çıkarıyordur, yazık insanlığa her yerimiz savaş ve katliam oldu.

X