Saat başı uyanan bebek !!!

karaman ozge

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2024
39
21
30
Merhaba kızlar, benim 4 aylık bebeğim var ve uyku problemi yaşıyoruz. Geceleri saat başı uyanıp mama istiyor, saat 5 olduğunda ise gözleri bir açılıyor yaklaşık 2 saat kadar uyumuyor. Bu beni çok yıpratıyor artık saat başı uyanmaktan her gün baş ağrısı ile kalkıyorum yataktan 😞 sütüm yok malesef sadece formül mama veriyorum. Ve onuda çok az içiyor. Bu sebeple çabuk acıkıp sık sık uyanıyor. Düzen sağlamaya çalıştım. Acıksada oyaladım 2-3 saat mama vermedim belki alışır dedim ama bu sefer de ağlama krizleri tuttu mecburen yine onun istediği gibi mama vermeye devam ettim. 4 aylık bebekler gece 4 saat uyur diyorlar bizde çok kısa bir süre uyudu 4 saat sonra bozuldu. Bir daha uyumadı saat başı uyanmaya devam 😞 lütfen yardım edin, bir önerisi olan var mı?

Besledikten sonra gazını çıkarıyor musunuz? Gündüz uykuları nasıl?
Beslerken hafif başı yukarda beslemeye dikkat ediyor musunuz?
Odası Fazla sıcak/ kendisi fazla giyinmiş olabilir mi?

Hepsinden ötesi uykusuzluğu yorgunluğu 2.5 sene yaşamış bir anne olarak inanın bu günler bitiyor tünelin ucunda booool ışık var.

Atak zamanı olabilir, sabırlı olun. Durumdan endişeli iseniz bir doktora vs danışabilirsiniz🌸

Besledikten sonra gazını çıkarıyor musunuz? Gündüz uykuları nasıl?
Beslerken hafif başı yukarda beslemeye dikkat ediyor musunuz?
Odası Fazla sıcak/ kendisi fazla giyinmiş olabilir mi?

Hepsinden ötesi uykusuzluğu yorgunluğu 2.5 sene yaşamış bir anne olarak inanın bu günler bitiyor tünelin ucunda booool ışık var.
Gündüz gazını çıkarıyorum ama geceleri açıkcası çıkarmıyorum, çünkü içerken uyuyor, gazını çıkarmak için kucağıma aldığımda uykusu açılıyor 😞 hata mı ediyorum acaba. Gündüz yaklaşık 3 kere kısa uyku bir kere uzun uyku yapıyor, tabi bazen değişiklik gösterebiliyor. Oda sıcaklığını 21-22 derecede tutmaya çalışıyorum

Atak zamanı olabilir, sabırlı olun. Durumdan endişeli iseniz bir doktora vs danışabilirsiniz🌸
4 ay atağı yaklaşık bir hafta sürdü ve ardından huyları değişti uyku ve beslenme azaldı , doktora danıştım. Düzen kurmaya çalışma dedi daha erken dedi nasıl istiyorsa öyle yap dedi kestirip attı 🙄

Gündüz gazını çıkarıyorum ama geceleri açıkcası çıkarmıyorum, çünkü içerken uyuyor, gazını çıkarmak için kucağıma aldığımda uykusu açılıyor 😞 hata mı ediyorum acaba. Gündüz yaklaşık 3 kere kısa uyku bir kere uzun uyku yapıyor, tabi bazen değişiklik gösterebiliyor. Oda sıcaklığını 21-22 derecede tutmaya çalışıyorum
Her besleme sonrası gazını alın o sancı uykusunu böler. Oda ısısı iyi ama fazla giydirmeyin. Gündüz ya da gece uyurken karanlık bir yerde ve mümkünse aynı yerde uyusun, orası uyku yeri bilir. Oğlum uyandı güncelleyeceğim.

Her besleme sonrası gazını alın o sancı uykusunu böler. Oda ısısı iyi ama fazla giydirmeyin. Gündüz ya da gece uyurken karanlık bir yerde ve mümkünse aynı yerde uyusun, orası uyku yeri bilir. Oğlum uyandı güncelleyeceğim.
Tamam gazını bu gece alacağım bakalım , uykusu geldiği an karanlık ve hep kendi beşiğinde uykuya dalıyor 👍🏻

Tamam gazını bu gece alacağım bakalım , uykusu geldiği an karanlık ve hep kendi beşiğinde uykuya dalıyor 👍🏻
Mamayı yerken uyumadan gazını alın sonra da pışşşş pışşş diyerek uykuya geçirin mama uyku bağlantısı kesilir belki.
Ben birlikte uyumayı çözüm bulmuştum mızmızlandığında uykusu açılmadan pışpışlayıp destekleyerek uykuya geri döndürüyordum ve emzik veriyordum eğer açsa da emzirip gazını alıp hatt bezini değiştirip öyle uyutuyordum çişle gaz tekrar uyandırıyordu.
Bunlar yatırım tavsiyesi değildir sonra yatağı ayırmak da zor oluyor ama bence bebeğin annesinin kokusuna kalp sesine varlığına ihtiyacı oluyor.

X