Saç Uzatma Yöntemleri Saç bakımı/uzatma maceram :)

Ahahaha ciddi olamazsın ayy ben de kaşlarım niye deli gibi uzuyor diyorum :KK70: Sadece kaşlarım değil tabiii :KK70: Hay Allah saç uzatacağız derken maymun gibi olacağım ahaha güzellik uğruna katlandıklarımız :KK43:

:KK1::KK1::KK1: Evet aynen ya bi de çekiyorum çekiyorum gelmiyo da alamıyorum yani :KK1::KK1: Öyle olunca dedim bu içten beslemeyle olmayacak ormana dönmeyim en son :KK52:

Bıraktım :KK14::KK14::KK51: En son 12 kasımda içmiştim :KK24:

:KK1::KK1::KK1: Evet aynen ya bi de çekiyorum çekiyorum gelmiyo da alamıyorum yani :KK1::KK1: Öyle olunca dedim bu içten beslemeyle olmayacak ormana dönmeyim en son :KK52:

Bıraktım :KK14::KK14::KK51: En son 12 kasımda içmiştim :KK24:

enammm içmeyin arkadaşlar kuru maya kürünü..onu daha çok kemoterapi alan kişiler yapıyormuş kaş, kirpik, saç çıkması için..
içince istenmeyen kıl köklerinizi de güçlendirebilir..
yapmayın etmeyin arkadaşlar siz sadece onu saçınıza sürün benden söylemesi :)))

enammm içmeyin arkadaşlar kuru maya kürünü..onu daha çok kemoterapi alan kişiler yapıyormuş kaş, kirpik, saç çıkması için..
içince istenmeyen kıl köklerinizi de güçlendirebilir..
yapmayın etmeyin arkadaşlar siz sadece onu saçınıza sürün benden söylemesi :)))

Burda gördüm ben de içeenii :KK1: şiddetle tavsiye ediyordu ben de dedim vardır bildiği iyi gelmiştir :KK1:

Bu yönden hiiiç mi hiç düşünmeden başladım o gazla içmeye :KK55::KK1:

Sonradan dank etti :KK1:

Göze alabilen içsin :KK1::KK24:

Burda gördüm ben de içeenii :KK1: şiddetle tavsiye ediyordu ben de dedim vardır bildiği iyi gelmiştir :KK1:

valla haklısın napıcan sözkonusu saçlarımız olunca ne duysak yapıveriyoruz ama bu riskli durum sen sadece saçına maske yap nerden dönersen kar :))
bende bu maskeyi yapıyordum işe de yarıyor ama ısırganı keşfettikten sonra ve sonuç mükemmel olunca bıraktın mayayı açıkcası,,
herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim..:)))

valla haklısın napıcan sözkonusu saçlarımız olunca ne duysak yapıveriyoruz ama bu riskli durum sen sadece saçına maske yap nerden dönersen kar :))
bende bu maskeyi yapıyordum işe de yarıyor ama ısırganı keşfettikten sonra ve sonuç mükemmel olunca bıraktın mayayı açıkcası,,
herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.. :KK1:

herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.. :KK1:

Bilmiyorum şimdilik sinameki ve ısırganı kullanıyorum sadece çok abartmayım diye :KK1:

Isırgan bana da süper geldi zahmetsiz uygulayıveriyorum :KK1: Yumuşatıyor parlatıyor dökülmeyi azaltıyor :) Mis gibi :)

Ama poşet çaylarım bitince napacağım bilmiyorum :KK1: Gittiğim marketlere de baktım ama bulamadım. Artık otunu kaynatırım üşenmezsem :KK1:

Son düzenleme:
Bilmiyorum şimdilik sinameki ve ısırganı kullanıyorum sadece çok abartmayım diye :KK1:

Isırgan bana da süper geldi zahmetsiz uygulayıveriyorum :KK1: Yumuşatıyor parlatıyor dökülmeyi azaltıyor :) Mis gibi :)

Ama poşet çaylarım bitince napacağım bilmiyorum :KK1: Gittiğim marketlere de baktım ama bulamadım. Artık otunu kaynatırım üşenmezsem :KK1:

aynen çok katıp karıştırmamak lazım sırayla :KK1:
ısırganı belki marketlerde değilde pazarlarda bulabilirsin ben öyle yapıyorum kurusunun rengi çok koyu oluyor gibime geliyor kokusuda oluyor..taze olarak demlendiğinde olmuyor koku da rengde sanki :KK1:

aynen çok katıp karıştırmamak lazım sırayla :KK1:
ısırganı belki marketlerde değilde pazarlarda bulabilirsin ben öyle yapıyorum kurusunun rengi çok koyu oluyor gibime geliyor kokusuda oluyor..taze olarak demlendiğinde olmuyor koku da rengde sanki :KK1:

Markette otunu buldum da poşet çayını bulamadım canım :KK1:

bende bugün turp suyuna başlayacm ama yumurta koymasak olmaz mı? koymaya arkadaşlar var mı?

bende bugün turp suyuna başlayacm ama yumurta koymasak olmaz mı? koymaya arkadaşlar var mı?

Yeni girişimin hayırlı olsun :) Bence koymalısın, eğer kokar diye korkuyorsan hele hiç durma; kuruduğunda koku falan kalmıyor. Bunu saçlarını sirke ile durulayan biri olarak söylüyorum ! :) Üstelik yumurta saçlara çok faydalı. Ben diplere tek başına her zaman kullanmıyorum; fakat ayda bir aklıma geldikçe içine zeytinyağı koyduğum bir yumurta sarısını özellikle saçlarımın uçlarına ve boy kısmına uyguluyorum. Bir saat bekledikten sonra önce ıslatmadan kuru şampuanı sürüp köpürtüyorum, sonra da sıcak olmayan bir suyla yıkıyorum. Kırıklara çok iyi geliyor.

Yeni girişimin hayırlı olsun :) Bence koymalısın, eğer kokar diye korkuyorsan hele hiç durma; kuruduğunda koku falan kalmıyor. Bunu saçlarını sirke ile durulayan biri olarak söylüyorum ! :) Üstelik yumurta saçlara çok faydalı. Ben diplere tek başına her zaman kullanmıyorum; fakat ayda bir aklıma geldikçe içine zeytinyağı koyduğum bir yumurta sarısını özellikle saçlarımın uçlarına ve boy kısmına uyguluyorum. Bir saat bekledikten sonra önce ıslatmadan kuru şampuanı sürüp köpürtüyorum, sonra da sıcak olmayan bir suyla yıkıyorum. Kırıklara çok iyi geliyor.

teşekkür ederim:nazar: bende başladım artık yazarım uyguladıkça.1 ay evvek kesip boyamıştm saçımı,henüz 1 cm uzamış.ay ay ölçüp sonucu söylerim umarım işe yarar:21:

kızlar merhaba bu yumurta saçlarda yıkadıktan sonra koku falan bırakıyomu birde bu jojoba yağını nerden bulabiliriz

Merhaba, aranıza yeni katıldım :)

Uzun süredir forumu takip ediyorum ve anladım ki, binlerce genç hanımın -tıpkı benim gibi- derdi gücü saçları olmuş :) iki yıldır saç uzatma konusunu adeta takıntı hâline getirdim :KK70: iki yıl öncesine kadar çıt çıt kullanıyordum. İnanılmaz doğal ve gür çıtçıtlarım vardı, yıllarca herkes kendi saçlarım zannetti :KK70::KK70: fakat sonunda sıkıldım ve çıkardım. İki yıldır çabalıyorum uzatmak için. Şimdi tecrübelerimi paylaşacağım :)

Uzatma macerama Japongülü'nün bemiksli karışımı ile başladım. O vakitler saçlarım omuzlarımı biraz geçiyordu. Yıllarca kuaförlerin en işine gelen model olan katlı kesimle kestirmiştim ve saçlarımı mahvettiklerini farketmemiştim. Ne zaman kestirmeye gitsem; "Azıcık kısalacak" deyip, arkada en ucunda adeta sıçan kuyruğu kadar ince bir tutam uzun saç bırakıp, önleri makasla çatır çatır katlı şekilde kestikleri için, uzatmak zordu tabii. Katlı kesimden o zamandan beri nefret ediyorum zaten, şimdi dümdüz kestiriyorum daha uzun görünüyor :)

Neyse, lâfı dağıtmayayım. Hülâsası, önce bemiks işine başladım. Bilmeyenler için tarif şu;

-bir tutam sinameki, bir çay bardağı suda kaynatılır. Ilıyınca içine bir bemiks ampül ve bir tatlı kaşığı badem yağı eklenir. Tüm saça uygulanır.

Bu formülün çok faydasını gördüm. Zaten b vitamini saçları öyle canlandırıyor ki, sadece bemiks başlı başına bir mucize. bu formülle 5-6 cm kadar saçlarımı uzattım. Yine de tabii ki istediğim uzunluk değildi :KK43:

Daha sonra turplu su maceram başladı. Yine bilmeyenler için tarif;

-Bir turp rendelenir, 2 su bardağı suda yarım saat kısık ateşte kaynatılır. daha sonra su ılıyınca içine bir yumurta kırılır. Tüm saça uygulanır.

Bu da enfesss bir tarif. Saçlarımı o kadar yumuşattı ki. İçeriğindeki yumurta saçlarımı besledi. Fakat uzatma konusunda çok faydasını göremedim. Ama en önemlisi yıpranmaları engelledi, besledi.

Bu arada saçlarımı bir kerede 10 cm kadar kestirdim, yani tüm uzattığım kısımları ! ama dümdüz, gür ve katlı olmadığı için eski halinden çok daha uzun görünen saçlarım oldu. Ve istediğim şekle kavuştum.

Saçlarımı kestirdikten sonra tekrar bakıma başladım. Badem/Hint/Zeytin/Isırgan/Çörekotu/Menekşe/Çam terbentin/Susam/Defne yağlarından oluşan bir karışım hazırladım. Bir şişeye koydum, bunları haftada bir biraz ısıtıp, saçlarıma uyguluyor; sonrasında da sıcak havlu sarıyordum. Bu karışımın da çok faydasını gördüm. Kırıklarım azaldı. Saçlarım dolgunlaştı.

Saçlarıma çok şekillendirici uygulayan biriyim. Bu yüzden kırıklarla mücadele benim için çok önemliydi. Haftada iki kez, banyodan 1-2 saat önce saç uçlarıma jojoba yağı ve gliserin sürdüm, bu da beslenmesini sağladı.

Yine bu arada saçlarım epey uzamıştı, sütyen hizama falan gelmişti ve istediğim gibi uçları dümdüzdü :) Ve artık bir defada kestirmeyi bırakıp, 2 ayda bir 1 cm aldırmaya başlamıştım.

Bu bakımları düzenli olarak yapmadım çok. Ama asla tamamen de terketmedim.

Bir diğer bakım yöntemim ise, şampuanıma bemiks ve evigen koymak.

Bir de Suna Dumankaya'dan öğrendiğim zeytinyağı+yaş maya+bal maskesini çok seviyorum. Bu maskeyi yıllar önce gazetesindeki köşesinde okumuş, yırtmış saklamıştım. Kullanmak şimdiye nasip oldu. İki kaşık zeytinyağını ısıtıp, içine bir tatlı kaşığı yaş maya ve çiçek balı katıyor, karıştırıyorsunuz ve tüm saça uyguluyorsunuz. Uzatmakta da faydasını gördüm.

Yazın tatilde güneşte asla öylece beklemedim. Güneşlenirken saçlarıma zeytinyağı sürdüm, hem korudu hem bakım yaptı :) Ayrıca her akşam da mutlaka jojoba sürdüm.

Yazın yaptığım bir başka şey ise, papatya suyu oldu. Saçlarıma sık sık sürdüğüm bu su hem tatlı bir renk oluşmasına, hem de inanılmaz parlaklaşmasına sebep oldu :)

Bunlar iki yıldır en fazla uygulandığım yöntelerdi. Bunlar dışında mecitefendi'nin, Hc'nin yağlarını da kullandım. Başka yöntemler de denedim. Fakat en sevdiğim yöntemler bunlar.

Şu an saçlarım neredeyse belimde. O saçlardan sonra mucize geliyor. Belimden sadece iki parmak yukarıda. Hala uzatmaya devam ediyorum, daha uzun olsun istiyorum :)

Şimdilerde tekrar sinameki+bemiks+bademyağı karışımına başladım. Bu hafta bir de zeytinyağı+maya+bala başlayacağım. Ayrıca iki haftada bir saçlarımı elma sirkeli su ile duruluyorum.

Sonuca gelirsek, evet artık saçlarım uzun. İstediğim şekli veriyorum. Çekici duruyor. Gür. Ve (elma sirkesi sağ olsun) çoook parlak ! Şuan çevremde saçlarım çok beğeniliyor. Uçları falan çok düzgün. Sık sık bir şey uyguluyor musun diye soruyorlar. Gittiğim bütün kuaförler kaliteli saçların var dedi. birazcık daha uzasın daha da mutlu olacağım ama şimdi de çok memnunum :) En kısa zamanda birine arkadan saçlarımın fotoğrafını çektirip buraya yükleyeceğim :)

Benim maceram bu şekilde. Sizlerinkini de öğrenmeyi çok isterim :):)
Ya ben de kullanmak istiyorum bu tarifi ama intarnette sinemaki otunun saç rengini açtığına,hatta aşırı açtığına dair bilgiler var sizde böyle birşey oldumu ?

X