Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Sanırım bu sefer buldum:)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

bitanesininannesi

Çiçek değilim , lakin soluyorum.. 🍂
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2011
1.306
1.626
Herkese iyi akşamlar kızlar. Yıllardır sıkıntı stres sebebi ile dökülen saçlarıma çare ariyorum. Denemediğim bişey kalmadı en sonunda kazıdım uzamaya başlayınca tekrar dökülmeue başladı !! Yaptıgım şu kürden sonra dökülme baya bir azaldı diyebilirim ama hala deneme aşamasındayım 3 haftadır felan yapıyorum. Haftada 2 kere. Yalnız bu ölçüleri ben kafama göre yapıyorum birde saçımın uzunluguna göre
1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı bir tatlı kaşığı kuru maya
2 3 yemek kaşığı su maya çözünsün diye.
Bu karışımı en fazla 3 4 saat en az 45 dakka bekletiyorum. Yıkadıktan sonrada bir soğan ve bir diş sarımsağı kaynatıp onun suyu ile yıkıyorum.. Şuanlık baya azalma var dökülmede :)

Herkese iyi akşamlar kızlar. Yıllardır sıkıntı stres sebebi ile dökülen saçlarıma çare ariyorum. Denemediğim bişey kalmadı en sonunda kazıdım uzamaya başlayınca tekrar dökülmeue başladı !! Yaptıgım şu kürden sonra dökülme baya bir azaldı diyebilirim ama hala deneme aşamasındayım 3 haftadır felan yapıyorum. Haftada 2 kere. Yalnız bu ölçüleri ben kafama göre yapıyorum birde saçımın uzunluguna göre
1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı bir tatlı kaşığı kuru maya
2 3 yemek kaşığı su maya çözünsün diye.
Bu karışımı en fazla 3 4 saat en az 45 dakka bekletiyorum. Yıkadıktan sonrada bir soğan ve bir diş sarımsağı kaynatıp onun suyu ile yıkıyorum.. Şuanlık baya azalma var dökülmede :)
Şuan nasıl acaba bende bir çözüm arıyorum

Dökülmesi azaldı lakin saç çıkarırmı bilmiyorum zamanla gözlemlemek lazım bide istikrarlı dwvam etmek gerekiyo ben haftada 2. 3 kerw yapıyorum

X