sarı kötü kokulu vajinal akıntı?

caresizlikzor

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2023
122
23
19
cinsel ilişki vs olmadı 1 yıldan fazla bir süredir bu sıkıntı var sarı kötü kokulu kokusunu çözemedim soğanımsı bir şey sanki ama aşırı rahatsız edici bazen bacak aramı açtığımda bana bile geliyor koku sırf bunun yüzünden sosyal hayatım mahvoldu yurtta kalıyorum okula giderken falan da aynı sorun var ama nedenini bilmediğim bir şekilde evdeyken bu olmuyor dışarı çıkınca oluyor özellikle kokusu çok rahatsız edici dahs önce idrar yolu enfeksiyonu vardı ilaç kullandım geçti falan şuan sadece bu akıntı sorunu var kendim geçiremesem de kokusunu nasıl yok edebilirim?

Elma sirkesini su ile hafif aç vajinanin yıka ama içini değil yüzeysel yıka daha sonra nioli yağı ni çamaşırına 2 3 damla damlat

18 yaş altıyım kendim gidemiyorum ailem de en erken 2 ay sonra götürebilir sağlığımı pek önemsemiyorlar maalesef
Mantar olabilir bir an önce doktora git gerçi ben gittim de ne oldu bende de aynı sorun var 3 yıldır geçmiyor ne kullandıysam üstelik ilişki yaşamadım ama yinede belki senin ki daha yeni başlıyordur

Bu umuma açık tuvaletler tam enfeksiyon ve mantar yuvası ya. Ne zaman dışarıda tuvalete gitsem enfeksiyon başlıyor o kadar da dikkat ediyorum temiz yerlerde giriyorum yine de buluyor rezillik. Neyse şimdi vajinal enfeksiyon kaptigimizda kaşıntılı, kötü kokulu sarı/yeşil akıntı genelde mantar olur. Doktor güzel bir tedavi verir de kendimizce yapacaklarımız şöyle:
-Bol bol su içiyoruz 2,5 lt kadar en az.
- Pamuklu (beyaz), rahat iç çamaşır tercih ediyoruz, gün içinde sık sık değiştiriyoruz, günlük ped kullanmıyoruz. Bunları yıkadıktan sonra ütülüyoruz.
-Adet zamanı kokusuz, olabildiğince pamuk içerikli ped seçiyoruz ve sık sık değiştiriyoruz.
-Tuvalet kağıdını parfümsüz seçiyoruz.
-Tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra, banyo yaptıktan sonra vs genital bölgemizi güzelce kuruluyoruz. Nemli kalmasın.
-Genital bölgemizi sabun vs gibi kimyasallarla yıkamıyoruz sadece su. Suyu da foşur foşur kullanmıyoruz nazikçe temizliyoruz.
-Pantolonu rahat seçiyoruz, dar olmasın.
-Enfeksiyon kaptiıysak günde birkaç kere karbonatlı su ile genital bölgemizi yıkıyoruz. ( 1 lt suya 1 tatlı kaşığı karbonatı ekle karıştır bu suyu kullan)
-Enfeksiyon varken tatlıdan olabildikçe uzak durmaya çalışıyoruz. Probiyotik gıda tüketmeye de özen gösteriyoruz.
👉🏻Tabii doktora gitmeyi ihmal etmiyoruz ve doktorun verdiği ilaç ve tavsiyelere uyuyoruz. Hadi geçmiş olsun.

Bu umuma açık tuvaletler tam enfeksiyon ve mantar yuvası ya. Ne zaman dışarıda tuvalete gitsem enfeksiyon başlıyor o kadar da dikkat ediyorum temiz yerlerde giriyorum yine de buluyor rezillik. Neyse şimdi vajinal enfeksiyon kaptigimizda kaşıntılı, kötü kokulu sarı/yeşil akıntı genelde mantar olur. Doktor güzel bir tedavi verir de kendimizce yapacaklarımız şöyle:
-Bol bol su içiyoruz 2,5 lt kadar en az.
- Pamuklu (beyaz), rahat iç çamaşır tercih ediyoruz, gün içinde sık sık değiştiriyoruz, günlük ped kullanmıyoruz. Bunları yıkadıktan sonra ütülüyoruz.
-Adet zamanı kokusuz, olabildiğince pamuk içerikli ped seçiyoruz ve sık sık değiştiriyoruz.
-Tuvalet kağıdını parfümsüz seçiyoruz.
-Tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra, banyo yaptıktan sonra vs genital bölgemizi güzelce kuruluyoruz. Nemli kalmasın.
-Genital bölgemizi sabun vs gibi kimyasallarla yıkamıyoruz sadece su. Suyu da foşur foşur kullanmıyoruz nazikçe temizliyoruz.
-Pantolonu rahat seçiyoruz, dar olmasın.
-Enfeksiyon kaptiıysak günde birkaç kere karbonatlı su ile genital bölgemizi yıkıyoruz. ( 1 lt suya 1 tatlı kaşığı karbonatı ekle karıştır bu suyu kullan)
-Enfeksiyon varken tatlıdan olabildikçe uzak durmaya çalışıyoruz. Probiyotik gıda tüketmeye de özen gösteriyoruz.
👉🏻Tabii doktora gitmeyi ihmal etmiyoruz ve doktorun verdiği ilaç ve tavsiyelere uyuyoruz. Hadi geçmiş olsun.
teşekkürler peki bu sorun geçene kadar en azından kokuyu dışarı yansıtmamak için ne yapabilirim bi tavsiyeniz var mı?

teşekkürler peki bu sorun geçene kadar en azından kokuyu dışarı yansıtmamak için ne yapabilirim bi tavsiyeniz var mı?
Koku çıkıyor ya illaki. Enfeksiyon bitmeden koku bitmez. Daha sık yıkanın, çamaşırı sık sık değiştirin. Dışarıda çok kaldınız ve çamaşır değiştiremezsiniz mecbur günlük ped kullanabilirsiniz.

X