Sarılık

hayhay123

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2020
311
207
34
Kızlar bebeğim 25 günlük sarılık değeri 17 çıktı başına gelen var mi

Hastaneye götürün ışık altına alacaklar, bizde de sarılık oldu. Geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda atlatırsınız

Bazı bebeklerde uzamış sarılık olabiliyor . Sizin verdiğiniz bu değer yeni doğan bir bebek için tedavi edilmesi gereken değer fakat 15 günden sonra bu değer tehlikeli değil. Benim bebeğim 6 günlük 14 iken 14 Gunluk 8 e inmişti ,birdaha ölçüm olmadı . Mama ve meme şeklinde sık sık besledim. Yavaş yavaş sarılık 40 günden sonra tamamen geçti.Fakat Kardeşimin bebeği sarı ten renginden 3. Aydan sonra duzeldi. Uzamış sarılık olmuş Bembeyaz çıktı Yavrucuk. Doktorunuz ne dedi. Hala ölçülüyor mu değeri. ?

Bizimde 19 du yatti 4 gun sorun olmuyi Anne sutu sariligiydi bizim arastiriyolar zaten bol bol emsirin

Geçmiş olsun benim oğlum da yeni doğan sarılık oldu 19 du değeri küveze aldılar 3 gün kalacaktık ama ertesi gün oğlumun ayağını kırdılar neyse en önemli olan şey bol su iç ve saat tut 15 dakikada bir en az 15 dakika emzir ve bol güneş görsün evin güneş görüyorsa sadece bezi kalacak şekilde güneşe yatır inşallah evde atlatırsınız biran önce tekrar geçmiş olsun

Geçmiş olsun benim oğlum da yeni doğan sarılık oldu 19 du değeri küveze aldılar 3 gün kalacaktık ama ertesi gün oğlumun ayağını kırdılar neyse en önemli olan şey bol su iç ve saat tut 15 dakikada bir en az 15 dakika emzir ve bol güneş görsün evin güneş görüyorsa sadece bezi kalacak şekilde güneşe yatır inşallah evde atlatırsınız biran önce tekrar geçmiş olsun
Amin canım çok geçmiş olsun peki balkonda mi yoksa pencere kapalı cam önünde etki eder mi

LigiKızlar bebeğim 25 günlük sarılık değeri 17 çıktı başına gelen var mi

Doktor yatış yapmadı mı şuana kadar sariliginin hafiflemesi gerekiyordu çünkü sarılığın tek şeyi var bebeğin karninin tok olması kırkı çıkana kadar gece gündüz fark etmez iki saatte bir karnını Doyurmak gerek tek çaresi bu

benim kizim 3gunlukken sarilik 29 cikmisti arti enfeksyon 1mavi işikla sarilik 15 düştü enfeksyon icinde tedavi aldi gecti şuan 4 yaşinda turp gibi senin bebişinde iyleşir bol bol emzir anne sütü çok önemli

Bizde 23 ile fototerapi gördük 8e düştü geçen hafta 13e yükselmis haftaya tekrar kontrol var. Genel tahlil yapıldı Ankara'ya yollandı hiç bir sorun çıkmadı çok şükür ama geçsin istiyorum artık

benim kizim 3gunlukken sarilik 29 cikmisti arti enfeksyon 1mavi işikla sarilik 15 düştü enfeksyon icinde tedavi aldi gecti şuan 4 yaşinda turp gibi senin bebişinde iyleşir bol bol emzir anne sütü çok önemli
masaAllah canım ne enfeksiyonu çıkmıştı acaba

X