Maske Tarifleri Siyah Noktalar İçin Jelatin Maskesi

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

telasememuresi

Guru
Pro Üye
30 Ocak 2014
3.807
6.683
Jelatin Maskesi Yapımı
Jelatin maskesi yapımı için sadece iki malzemeye ihtiyacımız var. Aşağıdaki malzemeleri temiz ettikten sonra maske yapımına geçebilir. Bu arada aşağıda adı geçen jelatin tozu aktarlardan satın alınabilir. (Kilosu benim aldığımda en son 20 tl idi.. ben 3 liralık aldım ve 4 aydır kullanıyorum)

• 1 yemek kaşığı jelatin tozu
  • 1,5 yemek kaşığı süt (yağlı veya yağsız olabilir)
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Bir çay tabağı içerisine 1 yemek kaşığı jelatin tozu ve 1,5 yemek kaşığı sütü ilave edip karıştırın. Karışımı mikrodalgada sadece 10 saniye ısıtın. Isınan karışımı dilerseniz tüm yüzünüze dilerseniz de sadece siyah noktaların üstüne sürebilirsiniz.
Jelatin maskesini cildinizde 30 dakika beklettikten sonra hatta tamamen kuruduktan sonra eliniz yardımı ile soyun. Soyma işlemi sonrasında maske üzerinde siyah noktalar ve ölü hücrelerin yapıştığını görebilirsiniz.
Siyah noktalardan kurtulmak için ayda bir kere bu maske uygulayabilir ve evde çok rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

X