Sizler nasıl sakin kalıyorsunuz?

Al benden de o kadar .bu tiplerden gına geldi artık .sen bir derdine çözüm ararsın gelir kendi sözde mükemmelliklerinden bahsederler.benim de oğlan bu aralar gece kalkıyor uyumuyor ,bitik durumdayım ama onlara sorsan başlarlar ben şöyle uyku eğitimi verdim böyle güzel yaptırdım vs.
Ya uyku eğitimini yaladım yuttum 3 kez tekrarladım. Yok öyle bir mükemmeliyet. Bir sorunu olunca yine düzeni bozuluyor. Bağımlılık konusunda ise benim kızım bağımlı değil diş döneminde atak döneminde yaşıyorum bu durumu ve aşırı bunaltıcı. Hep böyle kalacak değil. Ben etrafında yokken babasıyla gayet güzel bütün gün vakit geçiriyor. Ben varken bana daha düşkün olduğundan böyle ama bu yaptığı yorum bir kadına yakışan bir yorum ve düşünce değil. Herkesin çocuğu farklı herkes farklı büyütüyor keşke biraz saygı duysalar. Şuraya içimi dökmek için yazıyorum. Burda bir yazı paylaşıyoruz diye çocuğumu nasıl büyüttüğüme veya sağlıklı sağlıksız diye karar verebilen birisi varsa o da kıttır aklı yoktur.

Kim dedi sakin kaldigimizi jameya 😂
Uzun zamandir gormuyordum seni, umarim iyisindir. Ozlestik. Kuzuya uzun omurler diliyorum
Ay kalmıyorsanız ben de rahatladım darkmore :))) uzun zamandır gelmemiştim bende özledim valla yorumlarını :)) bebişim sağlıklı ama atak haftası beni delirtiyor :)))

Ay kalmıyorsanız ben de rahatladım darkmore :))) uzun zamandır gelmemiştim bende özledim valla yorumlarını :)) bebişim sağlıklı ama atak haftası beni delirtiyor :)))
3,5 yasina girdi benimki de anca insan evladina benzedi. Okula basladi rahatladim. Allah razi olsun ogretmenlerinden 😁

Bakici tutma ya da babanin bi kac saat bakma ihtimali yok mu? Haftada bi kac saat en azindan. Cocuk en cok anneyleyse tabiiki anneye baglaniyor. Ilk cocugumda 5 gun sirketten calisiyordum babasi bakiyordu biraz ve suan babaci ve baska cocuklar gibi anne diye tutturmadi hic! Kizimda evden calisiyorum haliyle 24 saat beraberiz. Arada yine babasina birakip cikiyorum onunlada duruyor sorun yok ama ilk cocugumla son cocugum arasinda cok fark var. Cok vakit gecirdigim cocugum tabiiki bana daha duskun. Kimle daha cok vakit gecirirse ona duskun olur.
Eşim pazarları bütün gün vakit geçiriyor kızımla.geçen pazar aldı gezdirdi sabah gitti akşam iftara yakın geldi. Onunla birlikteyken hiç mızmızlanmamış bile 😀 ben dışarı çıksam o bütün günü bana zindan ediyor. Yok yemeğiydi yok içmesiydi. Bana yapıyor yani. Bakıcı konusunda bakıcı taraftarı değilim ara sıra bunaldığım dönemler oluyor o da uykusuzluktan. Dün yine sabahladık
Geçici bir dönem olduğunun farkındayım.

Eşim pazarları bütün gün vakit geçiriyor kızımla.geçen pazar aldı gezdirdi sabah gitti akşam iftara yakın geldi. Onunla birlikteyken hiç mızmızlanmamış bile 😀 ben dışarı çıksam o bütün günü bana zindan ediyor. Yok yemeğiydi yok içmesiydi. Bana yapıyor yani. Bakıcı konusunda bakıcı taraftarı değilim ara sıra bunaldığım dönemler oluyor o da uykusuzluktan. Dün yine sabahladık
Geçici bir dönem olduğunun farkındayım.
Durumun cokta kotu degilmis o zaman. 1 tum gun desarj olabilirsin

Anlattiklarin beni de yansitiyor. Isin icindeyken farkina varamiyorsun ama kafamizda buyuttugumuz seyler aslinda bizim yuzumuzden o kadar karmasik hale geliyor. Ben de simdi geriye donup bakiyorum ve siddetle itiraz ettigim ya da inatla yaptirmak istedigim o kadar cok sey varmis ki onlar yipratmis beni. Dedigin gibi klasik yontemler ise yariyor. Keske uyku egitimi verecegim diye kendimi sinir krizlerine sokmasaydim mesela. Simdi ikinicide bu tecrubeler yol gosterecek umarim. Daha sakin olacagimi dusunuyorum bu sayede.

ilk çocuğumda ellerini kundakla uzun uyusun diyip durdu annem.
yazdı, zaten ben bunalıyordum, yapmadım.
2. ve 3. de en hayat kurtaran şey o oldu.
kundak candır 😄
ilkinde mama vermeyeceğim diye kendimi paralamıştım. çocuğu aç bırakmışım bildiğin.
ikinci ve üçüncü de hastaneye biberon ve mama ile gittim.
ama kafam o kadar rahattı ki, gerek kalmadı 😅
ilkinde her ağladığında çocuğu hemen yerinden kaldırıp kucakladım.
uyusun diye direttim. saatler koydum.
diğerlerinde biraz oldukları yerde pışpışladım. çoğunlukla uykuya geri döndüler.
ilkinde susturmak için geceler boyu ayakta ve kucağımda dolaştırdım.
yeterki sussun diye.
diğerlerinde çocukları soyup biraz bebek yağı ile masaj, işe yaramadığında biraz ayakta sallama, yine olmadı, ten tene temas gibi oturduğum yerden müdaheleler yaptım.
ilk çocuğumda uyumadıkça, ağladıkça ben krize giriyordum 🤦🏻‍♀️ diğerlerinde aman işte bebektir ağlar kafasına geldim.
vs vs...

ama bu konuda yalnız olmadığımı biliyorum
hatta 2. çocuk ele avuca geldikten sonra denk geldiğim bir söz vardı,
annemin ilki olacağıma, ormanda tilki olaydım diye 🤣
o yüzden ne diyoruz;

keep calm
and hug your baby🤣

ilk çocuğumda ellerini kundakla uzun uyusun diyip durdu annem.
yazdı, zaten ben bunalıyordum, yapmadım.
2. ve 3. de en hayat kurtaran şey o oldu.
kundak candır 😄
ilkinde mama vermeyeceğim diye kendimi paralamıştım. çocuğu aç bırakmışım bildiğin.
ikinci ve üçüncü de hastaneye biberon ve mama ile gittim.
ama kafam o kadar rahattı ki, gerek kalmadı 😅
ilkinde her ağladığında çocuğu hemen yerinden kaldırıp kucakladım.
uyusun diye direttim. saatler koydum.
diğerlerinde biraz oldukları yerde pışpışladım. çoğunlukla uykuya geri döndüler.
ilkinde susturmak için geceler boyu ayakta ve kucağımda dolaştırdım.
yeterki sussun diye.
diğerlerinde çocukları soyup biraz bebek yağı ile masaj, işe yaramadığında biraz ayakta sallama, yine olmadı, ten tene temas gibi oturduğum yerden müdaheleler yaptım.
ilk çocuğumda uyumadıkça, ağladıkça ben krize giriyordum 🤦🏻‍♀️ diğerlerinde aman işte bebektir ağlar kafasına geldim.
vs vs...

ama bu konuda yalnız olmadığımı biliyorum
hatta 2. çocuk ele avuca geldikten sonra denk geldiğim bir söz vardı,
annemin ilki olacağıma, ormanda tilki olaydım diye 🤣
o yüzden ne diyoruz;

keep calm
and hug your baby🤣
Iste tecrube en iyi ogretmen 😊

Allah yardimcimiz olsun tum annelerin.Gercekten cok zor ve cok iyi anliyorum sizi uykusunu duzenliycek bitki caylari verebilirsiniz.Doktorum onermisti bana.Dis zaten basli basina zor bir sureç.11 aylik oglum suan ayagimda salliyorum ve oglen 1 de uyudu 10 dakka daha yok hala cabaliyorum :cry: uykusuzluktan ölüyo ama uyumamak icin direniyo bizimde disler kabarmis ust tavsan disleri.

Fitil vermiyorum çünkü benim kızımda basur var ve ne zaman fitil denediysem 2 kez filan denedim,kendini sıkıyor ve geri çıkarıyor. Ağrı kesici arada veriyorum
Karanfil yağını zeytinyağı ile seyreltip madaj yaparsanız çok çok rahatlayıyor. İlk kızım dediğiniz gibiydi. Zamanla azalıyor zamanla tavan yapıyor. Şuan 1. Sınıf. Daha iyi diyebilirim ama iki de kardeşi var ve asıl şuan çok çok zorlanıyorum.
Bende gece gündüz emerken uyuyan çocuk nasıl normal uyutulur ve memeden kesilir onun derdindeyim.
Annelik zor zanaat ama bazen öyle bişey yapıyorlar ne çabuk büyüdüler diyorsun.
Ve tabiki yanlız değilsin. Anne de olsak insanız💜

Karanfil yağını zeytinyağı ile seyreltip madaj yaparsanız çok çok rahatlayıyor. İlk kızım dediğiniz gibiydi. Zamanla azalıyor zamanla tavan yapıyor. Şuan 1. Sınıf. Daha iyi diyebilirim ama iki de kardeşi var ve asıl şuan çok çok zorlanıyorum.
Bende gece gündüz emerken uyuyan çocuk nasıl normal uyutulur ve memeden kesilir onun derdindeyim.
Annelik zor zanaat ama bazen öyle bişey yapıyorlar ne çabuk büyüdüler diyorsun.
Ve tabiki yanlız değilsin. Anne de olsak insanız💜

Memeden kestikten sonra nasıl uyutursaniz öyle devam edecek.

Bir kaç hafta uyuyamayacak , geceleri uyanıp nasıl uykuya geçirdiğini bilmediği için huni taktitacak size ama uyuyacak eni sonu.

Sabredin. Yatağına koyun ve bekleyin. Çok çok ağlarsa yanına uzanin sarılın , Ya da kucağımızda emer pozisyonda uyumasına izin verin.

Sonra yavaş yavaş yatağına alistirirsiniz

Memeden kestikten sonra nasıl uyutursaniz öyle devam edecek.

Bir kaç hafta uyuyamayacak , geceleri uyanıp nasıl uykuya geçirdiğini bilmediği için huni taktitacak size ama uyuyacak eni sonu.

Sabredin. Yatağına koyun ve bekleyin. Çok çok ağlarsa yanına uzanin sarılın , Ya da kucağımızda emer pozisyonda uyumasına izin verin.

Sonra yavaş yavaş yatağına alistirirsiniz
Aslında ablasında da yaşadık bu durumu 1 yıl kadar önce. O yüzden zor geliyor daha unutamadığım için sanırım. Ama yavaş yavaş bir yerden bşlamam gerek. Ve pat diye kesmek istemiyorum memeyi. Kademeli bırakmak istiyorum bu sefer. Önceki cisden çok zordu halen sızlıyor burnumun direği 😢

Bu aralar inanılmaz gerginim çünkü sabahlara kadar uyuyamıyorum. Bildiğiniz 6:30 da gün aydınlandığında uyuyorum 9 a kadar filan. Sebep bebeğimin diş çıkarması ve atak haftasında olmasından kaynaklanıyor. Bu saat oldu hala uykuya geçmesi gerekirken ayakta çünkü yatağa koyduğum an ağlamaya başlıyor. Dün gece yine sabahladık. Ve artık kendime ciddi anlamda engel olamayıp sesimi yükseltiyorum. Tahammülüm inanılmaz azaldı. Siz de böyle zorlanıyor musunuz? 14 aylık oldu ve hala hiç bir düzelme yok. Bir gün bile rahat bir gün geçirmiyoruz. Bensiz 5 dakika durmuyor,yemek bile yapmak istediğim zaman ayaklarıma yapışıyor. O kadar bunaltıcı bir durum ki düzelecek diye bekledikçe daha da beter oluyor. Bütün sevgimi veriyorum,bütün boş vaktimi kızıma ayırıyorum. İşleri bırakıp onunla oyun oynuyorum,eğleniyorum ama yine de olmuyor. Yine arkamı döndüğümde ağlamaya başlıyor bana gelip ayağımdan tutunuyor. Gezdiriyorum doğduğundan beri kışın bile hep dışarıdaydık günde en az 1 saat. Şimdi yaz geldi her akşam yürütüyorum,parka çıkarıyorum. Bu süreç normal mı var mı bu şekilde olan bebeği yoksa ben mı bir yerde yanlış yapıyorum:KK43: inanılmaz bunaldım. Babası ile de vakit geçiriyor ama tabi ki ben kendime yetecek vakti ayıramadığımdan dolayı geriliyorum bir süre sonra.
Canım kucağına çok alışmıs sanirim hele o uykusuz geceler en kotusu ki ben hic dayanamam uykusuzluga bir hafta uyumadi bende nobetteyim tabi kafayi yicektim tabi ama sadece dis cikardigi zamanlar oyle olmustu seninki hep oyle sanirim duzelir insallah benim kizimda yapisiyo yemek yaparken falan ama ben biraz aglatiyorum her agladigindda almiyorum cok kotu aglarsa yani gercekten aglayinca aliyorum onune ilgisini cekecek seyler koyuyorum biraz mizmizlaniyo sonra onunla oyalaniyo

Benim oğlum 2 yasında mesela ama ben ne yapsam memnun olmuyor sendrommuş buda. Gezdiriyorum oynuyorum onunla ama nafile bazen de munis oluyor
Benim oğlum 28 yaşında… Aynı sizin 2 yaşındaki oğlunuz gibi… Benim yaptığım her şeye bir mana buluyor… İnşallah sizinki büyüyünce böyle olmaz… İnanın çok daha fazla üzülüyorsunuz bu yaşlarda böyle yapmasına…

X