Sperm testi

1beybisii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2022
9
1
28
Kızlar ben 1 sene önce ilk deneme ile hamile kalmıştım fakat kalp atışı durduğu için kürtaj oldum. 11 aydır deniyoruz bir sonuç alamayınca ve benim bütün testlerim temiz çıkınca eşime baktıralım dedik sperm testi sonucu şu şekilde çıktı;
Sperm sayısı: 55 milyon total 220 milyon
Morfolojik sorun yok normal %80
Hareketli sperm %10
Az hareketli %10
Hareketsiz %70

Doktor harekette sorun gördü sadece ve proxeed plus verdi sabah akşam 3 ay kullanıcaz ve ayrıca keçi boynuzu pekmezi sabah akşam veriyorum eşime. Kabak çekirdeği de yiyor. Sigarayı yavaş yabaş bırakıyor şuan günde 1 tane felan içiyor önceden 1 pakete yakın içiyordu günde. Sizlere sorum şu bu şekilde sperm hareket sorunu yaşayıp hamile kaldınız mı ? Neler kullandınız ? 3 ay sonra tekrarlanıcak test o zamana kadar umarım toparlarız ve hamile kalırım.

Sayısı çok iyi. Fındık da yesin
Biz aktardan bal polen karışımı ve çakşır otu suyu almıştım aktar önerdi

İnsallah hareketlilik yukselir hareketi az oldugunda yikama ile artis gösterdimi benim esimin 28 di yikama sonrasi 61 oldu

Test verdiklerinde yapiyolar o islemi yani kagitta yikama sonrasi ileri hareketlilik sayisi yazmasi gerekir. İleri hareket cok düşük eger yikama sonrasi artiyosa aşılama yapiyor doktorlar genelde
bize bu takviyeleri verdi bakalım işe yarar umarım. Spermlere etki etme süresi 3 ay dedi. 3 ay sonra test tekrarlanıcak

Merhaba arkadaşlar bugün yaptırmış olduğumuz test sonucuna bakarmısınız rica etsem. Doktora gösteremedik hafta sonu olduğu için ama yorumlarsanız birazda olsa aklımızda şekillenir. Teşekkür ederim şimdiden.

Eklentiler

• C36A37DC-04C2-4A8F-8169-D4CB974A19F4.jpeg
    C36A37DC-04C2-4A8F-8169-D4CB974A19F4.jpeg
    118,1 KB · Görüntüleme: 158
  • 647AF17D-EE6F-474D-8519-60C1D6E378ED.jpeg
    647AF17D-EE6F-474D-8519-60C1D6E378ED.jpeg
    87 KB · Görüntüleme: 158
Kızlar ben 1 sene önce ilk deneme ile hamile kalmıştım fakat kalp atışı durduğu için kürtaj oldum. 11 aydır deniyoruz bir sonuç alamayınca ve benim bütün testlerim temiz çıkınca eşime baktıralım dedik sperm testi sonucu şu şekilde çıktı;
Sperm sayısı: 55 milyon total 220 milyon
Morfolojik sorun yok normal %80
Hareketli sperm %10
Az hareketli %10
Hareketsiz %70

Doktor harekette sorun gördü sadece ve proxeed plus verdi sabah akşam 3 ay kullanıcaz ve ayrıca keçi boynuzu pekmezi sabah akşam veriyorum eşime. Kabak çekirdeği de yiyor. Sigarayı yavaş yabaş bırakıyor şuan günde 1 tane felan içiyor önceden 1 pakete yakın içiyordu günde. Sizlere sorum şu bu şekilde sperm hareket sorunu yaşayıp hamile kaldınız mı ? Neler kullandınız ? 3 ay sonra tekrarlanıcak test o zamana kadar umarım toparlarız ve hamile kalırım.
Canım merhaba ben de 2 senedir evliyim 7 ay önce düşük yaptım henüz 1 aylıktı daha sonra çocuk olmuyor diye doktora gittik ben de sorun çıkmadı folik asit ve vitamin falan verdi eşimden test istedi ve varikosel çıktı ama doktor ameliyat olsan iyi olur demiş ama 3 aylık bir vitamin vermiş.. ben de senin gibi keçi boynuzu pekmezi suyu kullandırıyorum ve çakışır otu da kullanıyor.. sen sperm sonuçlarını üroloji gördükten sonra tekrar kadın doğuma sonuçları götürdün mü. Ben hatırlamıyorum benden eşimin sonucu getir dedi mi diye

Merhaba arkadaşlar bugün yaptırmış olduğumuz test sonucuna bakarmısınız rica etsem. Doktora gösteremedik hafta sonu olduğu için ama yorumlarsanız birazda olsa aklımızda şekillenir. Teşekkür ederim şimdiden.
Yani anladığım kadarıyla 165 milyon tane sağlıklı döllenme için sıkıntı yaratmayacak sperm varmış canım ve bu sayı çok iyi normal şartlarda 15 milyon yetiyor zaten. Esinizde sorun yok gibi görünüyor tabi en güzel aciklamayi doktorunuz yapar ama korkacak bişey yok 🌈♥️🎊🎊

Yani anladığım kadarıyla 165 milyon tane sağlıklı döllenme için sıkıntı yaratmayacak sperm varmış canım ve bu sayı çok iyi normal şartlarda 15 milyon yetiyor zaten. Esinizde sorun yok gibi görünüyor tabi en güzel aciklamayi doktorunuz yapar ama korkacak bişey yok 🌈♥️🎊🎊
Teşekkürler doktorumuzda güzel açıklama yaptı sorun yokmuş 🙂

Teşekkürler doktorumuzda güzel açıklama yaptı sorun yokmuş 🙂
Doktor olmaya ne gerek var beta HCG testini yorumlayamiomusunuz siz doktor mu olmak gerekiyor bunun için. Bizde yaptırdık ilk defami sperm testi görüyorsunuz alla alla ne tuhafsiniz insanlara saldırmayı bırakın kocanizla ilgilenin canınız sıkılıyorsa hobi edinin

Hem madem aciklamalardan rahatsız olacaksınız neden soruyorsunuz onuda anlamış değilim siz biliyorsunuz demekki sormayin
Canım ilk defa görüyoruz test yaptırıyoruz bilgimiz olmayan bişey ve bu kadar öfkeli olmana gerek yok bence. Çünkü farkettiyseniz eğer 17 gün geçmiş sorunun üzerinden. Önemseyip yardımcı olmak istediğiniz için teşekkür etmek istedim

Canım ilk defa görüyoruz test yaptırıyoruz bilgimiz olmayan bişey ve bu kadar öfkeli olmana gerek yok bence. Çünkü farkettiyseniz eğer 17 gün geçmiş sorunun üzerinden. Önemseyip yardımcı olmak istediğiniz için teşekkür etmek istedim
Evet canım kusura bakma senin doktorumuz yazını ben yanlış anladım bende bana doktor diyosun dalga geciosun sandım off çok saçma oldu tekrar kusura bakma 🥰🥰🌺🌺

Canım merhaba ben de 2 senedir evliyim 7 ay önce düşük yaptım henüz 1 aylıktı daha sonra çocuk olmuyor diye doktora gittik ben de sorun çıkmadı folik asit ve vitamin falan verdi eşimden test istedi ve varikosel çıktı ama doktor ameliyat olsan iyi olur demiş ama 3 aylık bir vitamin vermiş.. ben de senin gibi keçi boynuzu pekmezi suyu kullandırıyorum ve çakışır otu da kullanıyor.. sen sperm sonuçlarını üroloji gördükten sonra tekrar kadın doğuma sonuçları götürdün mü. Ben hatırlamıyorum benden eşimin sonucu getir dedi mi diye
Evet canım götürdüm. 1 ayı geçti test yaptıralı ve kadın doğum doktorum kapsamlı bir şekilde başka yerde test istedi tekrardan. Yaptırıcaz bu hafta

X