Süt sağımı , sütüm az mı?

proing

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
594
281
Tecrubeli annelerden yardim istiyorum, 6 aylik bir kizim var hep anne sutuyle beslendi, son 15 gundur emmek istemiyor, memede durmak istemiyor, sicaktandir deyip elimle sagarak verdim tek seferde 60 cc iciyordu, calismaya basliyacagim icin mamajoo elektrikli pompa aldim, yarim saatlik sagimda tek gogusten 50cc anca sut cikti, sorularim
1.yarim saatte 50cc az mi? Ve bu kadar uzun surede mi sagar bu makineler ben mi bilemedim, cunku elle daha cabuk sagiyorum, acimasin ve pratik olsun diye makine almistim.
2. Zoraki iki memeden 90 cc cikariyorum, aninda bitiriyor ve olsa icecek gibi duruyor 6 aylik bebek kac cc icebilir?
3.Acaba sutum az o yuzden mi memeyi istemiyor, ne tavsiye edersiniz?
Cok caresiz kaldim, simdiden cok tesekkurler

Öncelikle sakin olun. Bebeğiniz 6 aylık dolayısıyla ek gıda dönemine geçis yapmış olmalısınız. Bu ayda bebekler farklı tatlara yöneldikleri için anne sütünü reddedebiliyorlar. Bolca Sağım yapmaya ve emzirmeye çalışın. Sonuçta arz talep meselesi bu süt işi ☺️ sağlıkla büyütun

Öncelikle sakin olun. Bebeğiniz 6 aylık dolayısıyla ek gıda dönemine geçis yapmış olmalısınız. Bu ayda bebekler farklı tatlara yöneldikleri için anne sütünü reddedebiliyorlar. Bolca Sağım yapmaya ve emzirmeye çalışın. Sonuçta arz talep meselesi bu süt işi ☺️ sağlıkla büyütun
Tesekkurler, evet basladik tadimlara, cok uzgunum ve uyku tutmadi bu yuzden ,uykuda bile almiyo memeyi, biberona zoraki 600cc sagabildim aninda bitirdi, sanirim az geldigi icin istemiyor, bu kadar zor mu bu sagim isi anlamadim

Merhaba, 😊
Yarım saatte 50 cc az makinayla ilgisi yok süt birikmemis göğsünuzde muhtemelen.
Memeden emdikce sağdiginizdan daha fazla gelir aslında.. zaten altı aydan sonra doymamaya başlıyor bebekler bana göre de o yüzden ek gıda zamanı diyorum :)
6 aylık bebek Kaç cc içer bebeğe göre değişir benimkisi hala 90 ya da 100 cc içer mesela tek seferde. Benim de bazen azalır gibi olduğunda sütüm daha fazla sağım yaparim hemen çoğalır sütüm başka Bi şey yapmam 🌷
Sevgiler

Tesekkurler, evet basladik tadimlara, cok uzgunum ve uyku tutmadi bu yuzden ,uykuda bile almiyo memeyi, biberona zoraki 600cc sagabildim aninda bitirdi, sanirim az geldigi icin istemiyor, bu kadar zor mu bu sagim isi anlamadim
Belki atak haftası falan gecriyordur? Diyorum ya çok kasmayın. Ama yine de devam edin özellikle emzirmeye göğsünüze biraz şekerli şeyler sürün belki hoşuna gider. Benim kziimda o dönemde gündüz asla emmiyor gece uykudan uyandığında o geri uyuma esnasında biraz emiyordu ama ben yine de yılmadım sürekli uğraştım sonuç iki yaşında kavga dövüş memeyi kesebildik☺️ üzülmeyin akışına bırakın

Beslenmeniz nasil
kizim 6 ayda emmeyi birakmisti
Oglumsa 19 aylikken zorla biraktirmistim
Kizimda surekli sekerim duser bol kh li beslenirdim
Oglum da kk da diyete basladim her sabah yulafli omlet yiyordum sutum bayagi artmıştı beslenmeye dikkat diyorum

Bebeğiniz memeyi aldığında ilk bir kaç çekişte yutkunmuyorsa sütünüz az geliyor olabilir. Şekerli, unlu, kavrulmuş yiyecekleri, paketli gıdaları, nane, maydanoz, adaçayı mümkün olduğunca azaltın, su, yeşillik, özellikle dereotu tüketimini artırın, rezene çayı için. Benim sütüm azalır gibi olduğunda bunlara dikkat ediyorum, ertesi gün bebeğim memeyi ağzına alır almaz yutkunmaya başlıyor, çok hızlı artıyor süt bu şekilde.

X