Sütüm çok azaldı, nasıl arttırabilirim?

Keskinoglu

Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2022
56
29
Merhabalar arkadaşlar. Bebeğim 5 ay 10 günlük oldu. 4 ve 5. Ay kontrolleri arasında 35 gün vardı. Ve bu sürede bir gram bile almamış. Zaten son 7 haftadır yavrum çok huysuz ve meme ile savaş veriyordu. Ama doymadığını anlayamadım 🥴 doktor mamaya başlattı. Ebe bi arkadaşım 1 hafta boyunca 3 saatte bir sağım yap dedi. Başladım 2 gündür makinayla sağım yapıyorum. Her bir memeyi 15 dk sağıyorum. Bazen 10 ml, en fazla 45 ml çıkıyor. İnanın 2 ay öncesine kadar yalnızca elle sağım yapıyordum ve 200 ml süt çıkıyordu iki meme toplamında. Kuru incir yiyorum ve içtiğim su miktarını arttırdım. Benim gibi olup sütü artan arkadaşlar var mı? Ve daha ne yapabilirim artması için? 🥴

Merhabalar arkadaşlar. Bebeğim 5 ay 10 günlük oldu. 4 ve 5. Ay kontrolleri arasında 35 gün vardı. Ve bu sürede bir gram bile almamış. Zaten son 7 haftadır yavrum çok huysuz ve meme ile savaş veriyordu. Ama doymadığını anlayamadım 🥴 doktor mamaya başlattı. Ebe bi arkadaşım 1 hafta boyunca 3 saatte bir sağım yap dedi. Başladım 2 gündür makinayla sağım yapıyorum. Her bir memeyi 15 dk sağıyorum. Bazen 10 ml, en fazla 45 ml çıkıyor. İnanın 2 ay öncesine kadar yalnızca elle sağım yapıyordum ve 200 ml süt çıkıyordu iki meme toplamında. Kuru incir yiyorum ve içtiğim su miktarını arttırdım. Benim gibi olup sütü artan arkadaşlar var mı? Ve daha ne yapabilirim artması için? 🥴
Her emzirmeden sonra sağım yapın.sanra takviyenizi verin. Sağımda Çıkan sütün önemi yok emmiş oluyor bebek sutu.çıkmazda zaten başlarda . Sağıma alışkın olmayan memeden sarıl sarıl süt gelmez zaten. Biberonda kullanmayın . Alıştırma bardakları var silikon uçlu uygun olur . Kilo alımı neden durmuş olabilir acaba cokmu hareketli emzirme süresi mi kısaldı . Bu zamana kadar kilo alımı iyimiydi sadece bu ay mı almadı. Geçici bir süreçtir belki sık sık emzirin saat tutmayın. Ben o aylarda gündüz hala 1,5 saatte bir emerdi.

Bulgur pilavı, komposto, tahin özellikle aksamlari tahini bı kaşık yer üzerine su içerdim bı bardak güzel süt yapiyor, mercimek, bol su dememe gerek yok içiyormussunuz zaten, inşallah işe yararlar sizde de, kuru incir üzüm dut hurma hepsi zaten ise yarıyor devam edin yemeye, artar üzülmeyin düzenli beslenin güzelce sağın sık sikta emzirin böylece vücuda süt uret yetmiyor sinyali verirsiniz özellikle geceleri de atlamayın olabildiğince kalkıp bebeğiniz istedikçe emzirin, sütü en etkili tetikleme gece oluyor, ek gıdaya da az kalmış inşallah problemsiz atlatırsınız bu sureci❣️

Merhaba araştırma yaparken başlığı gördüm. Bende sizinle hemen hemen aynı durumdayım. Siz sağımdan sonra bi etki gördünüz mü? Sutunuzde ve bebeğinizin kilosunda artış oldu mu? Ve mamayı kaç cc vermeye başlamıştıniz?

Merhaba araştırma yaparken başlığı gördüm. Bende sizinle hemen hemen aynı durumdayım. Siz sağımdan sonra bi etki gördünüz mü? Sutunuzde ve bebeğinizin kilosunda artış oldu mu? Ve mamayı kaç cc vermeye başlamıştıniz?
Merhabalar. Evet sağım yaptım ilk yaptığım sağımda inanın 5 cm bile gelmiyordu. 10 günde 160 cc gördüm. Emzirdikten hemen sonra yaptığım sayımlarda 50-60 cc anca geliyor. Ama emzirdikten 1-2 saat sonra yaptığım sağımlarda 160 cc geliyor çok şükür. 1 ayda 700 gram aldı. Darısı başınıza inşallah. Mutlaka sağım yapın ve meme ucunu uyarın derim. Kolaylıklar dilerim 🙏🏻🥰

Merhabalar. Evet sağım yaptım ilk yaptığım sağımda inanın 5 cm bile gelmiyordu. 10 günde 160 cc gördüm. Emzirdikten hemen sonra yaptığım sayımlarda 50-60 cc anca geliyor. Ama emzirdikten 1-2 saat sonra yaptığım sağımlarda 160 cc geliyor çok şükür. 1 ayda 700 gram aldı. Darısı başınıza inşallah. Mutlaka sağım yapın ve meme ucunu uyarın derim. Kolaylıklar dilerim 🙏🏻🥰
Ayy ben de aynı dertten muzdaribim. 5 ay oldu bebeğim sağımla arttırmayı denedim her emzirmeden sonra ama artış görmedim iki göğüs emziriyorum 30cc çıkıyor iki göğüsten de emdikten sonra toplamda. Bana da demişlerdi ki sağımı, emdikten 1-2 saat sonra yap öyle arttırırsın diye. Ama ben öyle yapınca bebeğimi tekrar beslemem gerektiğinde(hemen hemen 3 saatte bir içiyor) sütüm azaldı gibime geldi yani sanki göğsüm süt dolmadı sağdığım için o yüzden bıraktım. Siz de böyle mi yaptınız?

Ayy ben de aynı dertten muzdaribim. 5 ay oldu bebeğim sağımla arttırmayı denedim her emzirmeden sonra ama artış görmedim iki göğüs emziriyorum 30cc çıkıyor iki göğüsten de emdikten sonra toplamda. Bana da demişlerdi ki sağımı, emdikten 1-2 saat sonra yap öyle arttırırsın diye. Ama ben öyle yapınca bebeğimi tekrar beslemem gerektiğinde(hemen hemen 3 saatte bir içiyor) sütüm azaldı gibime geldi yani sanki göğsüm süt dolmadı sağdığım için o yüzden bıraktım. Siz de böyle mi yaptınız?
Memeyi kesinlikle bebek boşaltmalı. Ama tabiii önce dolması lazım. Uyarı verdikçe dolar. 3 saati geçirmemeye çalışın. Önce emzirin. Süt gelmese bile deneyin ve sağım yapın ardından. İki göğsü aynı anda sağdım ben. Aynı anda sağım yapmak daha hızlı sütün gelmesini sağlar. En az 15 dk. Hemen artmıyor ki zaten en az 5-6 gün geçmişti artmaya başladığında. Sonra memeler öyle güzel süt doluyor ki şaşırıp kalıyorsunuz. Bu dediklerimi uygulayın mutlaka sütünüz geri gelecektir. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🥰🥰

Elektirkli pompami kullandinz acaba ve kullabdiysaniz markasi neydi

Elektirkli pompami kullandinz acaba ve kullabdiysaniz markasi neydi
Arkadaşımdansan ödünç almıştım. Tekli lansinoh. Fakat iki memeyi sağmam gerekiyordu başka bir arkadaştan mamajoo markasınınkini aldım. İkisi ile aynı anda sağım yaptım. Sütüm çok şükür baya arttı. Ama sonra sağım aralıklarım uzadı daha az sağmaya başladım ve sütüm yine azaldı. Ben de arkadaşlara makinalarını geri verip çift pompalı lansinoh aldım. Bu gün geldi daha.

Memeyi kesinlikle bebek boşaltmalı. Ama tabiii önce dolması lazım. Uyarı verdikçe dolar. 3 saati geçirmemeye çalışın. Önce emzirin. Süt gelmese bile deneyin ve sağım yapın ardından. İki göğsü aynı anda sağdım ben. Aynı anda sağım yapmak daha hızlı sütün gelmesini sağlar. En az 15 dk. Hemen artmıyor ki zaten en az 5-6 gün geçmişti artmaya başladığında. Sonra memeler öyle güzel süt doluyor ki şaşırıp kalıyorsunuz. Bu dediklerimi uygulayın mutlaka sütünüz geri gelecektir. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🥰
Bebeğiniz kaç aylıkken yaptınız sağımı. Benimki 6 aylık oldu şuan yapıyorum iki saatte bir ama o kadar azaldı ki. Toplamda günde 5 sefer iki göğsü de sağıyorum mamjoo çiftli ile 15er dakika ancak toplam hepsi 230 falan çıkıyor. Çok üzülüyorum niye azaldı böyle diye.

Arkadaşımdansan ödünç almıştım. Tekli lansinoh. Fakat iki memeyi sağmam gerekiyordu başka bir arkadaştan mamajoo markasınınkini aldım. İkisi ile aynı anda sağım yaptım. Sütüm çok şükür baya arttı. Ama sonra sağım aralıklarım uzadı daha az sağmaya başladım ve sütüm yine azaldı. Ben de arkadaşlara makinalarını geri verip çift pompalı lansinoh aldım. Bu gün geldi daha.
Cekim gucu nasildi lansinoh un memnunmuydunuz

Bebeğiniz kaç aylıkken yaptınız sağımı. Benimki 6 aylık oldu şuan yapıyorum iki saatte bir ama o kadar azaldı ki. Toplamda günde 5 sefer iki göğsü de sağıyorum mamjoo çiftli ile 15er dakika ancak toplam hepsi 230 falan çıkıyor. Çok üzülüyorum niye azaldı böyle diye.
Ben de sağım yaptığımda bebeğim 5.5 aylıktı. 10 gün hep sağdım baya arttı her sağımda 200 e yakın çıkıyordu. Şimdi yine sağıyorum ama bu sefer 3 saatte bir sağamıyorum bazen 4-5 saati buluyor. Her sağımda 80-90 cc falan çıkıyor. Şu an bebeğim 7 ay 21 günlük. Çok az geliyor. Boş memeyi sağmak lazım. Önce bebeği emzirip ondan sonra boşken sağmak lazım ki süt üretilsin. Yani amaç sütü memeden boşaltmak değil sadece, boşalmış olan memeye uyarı vererek süt üret demek. Çünkü ilk zamanlardaki gibi bebek emdikten hemen sonra süt üretilip memeler süt dolmuyor. Artık memeler ihtiyaç halinde üretiyor. Çok zor bi durum biliyorum benim de istediğim gibi artmadı. Emzirirken 30-40 cc falan da anca emiyor bence yetmiyor bebeğime. Kilo alımı ya duruyo ya çok az oluyo. Ne diyim ki Allah yardımcımız olsun umarım istediğimiz gibi artar

Kesinlikle boza eririm sütümü çok artırmıstı gün 3 bardak içiyordum birde bulgur süt üretimini çok artıyor bulguru kısır şeklinde yapıp yiyebilirsiniz yeşilliklerle daha besleyici olur bulgur pilavı vb şekilde tüketin ve tabi ki bool bol su tüketin günde 4 lt kadar içmenizi öneririm. Takviye olarakta bestlak damla ama bu saydıgım gıdalar çok daha etkili, şifa olsun 🙏🏽

X