SÜTÜM YETMİYOR GALİBA

Cigupukule

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2023
113
28
28
Merhaba kızlar, başlıktan da anladığınız üzere şüphelerim var yardımcı olun lütfen. Kızım 2 aylık yeni doldurdu ayını ve ben sürekli altı temizse falan her ağladığında veya uyku öncesi veya uykudan uyanınca meme veriyorum. Kızım da kendi itene kdar vermeye devam ediyorum. Her öğünde bir göğüs verdim hep fakat sanki artık iki göğüs anca yetiyor gibi oldu. Doğumumun ilk zamanlarında sütü sağıp veriyordum biberonla o yüzden kaç cc içiyor biliyordum 60-70 cc kadar ilk ayında her öğünde. Uzun zamandır sağım yapmadığım için bu akşam sütümü sağdım ve şok oldum aradan 1 ay geçti kızım 2 aylık oldu ve benim bir göğüsten yalnızca 40-50cc süt çıktı. Neyse moralimi bozmayayım rutine devam belki yetiyordur ona diye takmayayım dedim. Gece ağladı emzirdim yatırayım dedim (yine kendisi itene kadar bekledim verdim memeyi ) huzursuz gibime geldi dalamadı uykuya falan gidip biberonla bu sağdığım sütten verdim ve 70cc daha içti. Şok oldum ya bu kız nasıl içip yatıyordu aç mı yatıyordu ama ağlamıyor hiç ve ben hep meme verdim. Arttırıcı çay içiyorum su içiyorum revaniler fındıklar cevizler vs vs. Ve ben yetiyor sanıyordum bez sayısı da okey 4 tane 5 tane ıslatıyor. Buna benzer bir durum yaşayan varsa lütfen yardımcı olun 🙏🏻

Meme emzirmeye alışınca sağımla çıkmıyo süt. Tekrar bir süre daha alışması gerekiyo. Siz çok ekstra bir huysuzluğu yoksa emzirmeye devam edin takviyesiz. Eğer yakın zamanda işe dönme durumunuz varsa da bir yandan da sagıma devam edebilirsiniz.

Benim sağınca 10 ml çıkmıyor bazen, ama elimle baksam fışkırıyor. Kesinlikle sağmak ile emme arasında hiçbir benzerlik yok bence.

38 günlük bebeğim var. Belki bir saat memede tutuyorum, aktif emdiğinide düşünüyorum ama yeterli olmuyor. Memede uyuyor emmeyi de bırakıyor ama yerine yatırınca hemen uyuyor. Emzirdikten sonra bide sağıp bıberonla veriyorum onu da içiyor o şekilde uyuyor anca. Acaba doymadiğı için mi öyle yapıyor yoksa biberona alıştığı için midir

Ben
38 günlük bebeğim var. Belki bir saat memede tutuyorum, aktif emdiğinide düşünüyorum ama yeterli olmuyor. Memede uyuyor emmeyi de bırakıyor ama yerine yatırınca hemen uyuyor. Emzirdikten sonra bide sağıp bıberonla veriyorum onu da içiyor o şekilde uyuyor anca. Acaba doymadiğı için mi öyle yapıyor yoksa biberona alıştığı için midir
3. Ay kontrolümde kilosu azalmış dedi bana doktoru. Sizde öyle bir durum yoksa takmayın. Sütünüz de bolsa sağıp verin, çok olsun az olmasın. Anne sütüyle beslenen bebeklerde kilo fazlaysa problem yokmuş. Ben hem emziriyorum hem sağlıklı besleniyorum suyuma dikkat ediyorum ama olmuyor

Ben de 2 aylık anneyim. uzun zamandır sağmaya ihtiyaç duymamıştım, ilk haftalarda her memeden 30 CC kadar süt geliyordu.

Dün son emzirmeden 4 saat sonra sağım yaptım. Birinden 40, birinden 80 CC süt geldi. Bu kadar fark olması çok garip. Birindeki süt miktarı artmış ama diğerinde artmamış. Moralim bozuldu. 3 saatte meme tamamen doluyormuş.

Yani ben de tek meme verip yatırıyordum, sütü az olan memeyi emince De uyuyordu. yani yarı aç mı bırakmışım ben onu anlamıyorum . bazen o istiyorsa 2. Memeye geçiyorum. Valla ben bu işten hiçbir şey anlamadım . Bazen çok da kusuyor, içtiği sütün çoğu dışarı gidiyor.

Kilo alımımız iyi ama, ayda 1.5 kilo alıyor şimdilik.

Ben de 2 aylık anneyim. uzun zamandır sağmaya ihtiyaç duymamıştım, ilk haftalarda her memeden 30 CC kadar süt geliyordu.

Dün son emzirmeden 4 saat sonra sağım yaptım. Birinden 40, birinden 80 CC süt geldi. Bu kadar fark olması çok garip. Birindeki süt miktarı artmış ama diğerinde artmamış. Moralim bozuldu. 3 saatte meme tamamen doluyormuş.

Yani ben de tek meme verip yatırıyordum, sütü az olan memeyi emince De uyuyordu. yani yarı aç mı bırakmışım ben onu anlamıyorum . bazen o istiyorsa 2. Memeye geçiyorum. Valla ben bu işten hiçbir şey anlamadım . Bazen çok da kusuyor, içtiği sütün çoğu dışarı gidiyor.

Kilo alımımız iyi ama, ayda 1.5 kilo alıyor şimdilik.
Bu çocuklar çok enteresan inanın bilmiyorum. Doktorum bir memeyi ver emsin emme süresinin son 7 dksını diğer memeyle ver dedi. Bir sonraki emzirmede de 7dk emzirdiğin memeyle başla dedi. Şuan öyle yapıyorum. Bir hafta bu şekilde denedim kilo alımı baya arttı. Günde 20-30 gr almaları lazım. Bu yöntemden sonra bir haftada günlük 45gr alıyor ortalama, tartıp hesap ettik . Siz de böyle deneyin isterseniz 🤷🏼‍♀️

X