Tahliller den anlayanlar bakabilir mi?

sibelizim

Kağanin annesi
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2013
2.986
2.926
Kan ve idrar testi yaptırdım, tiroit şeker guatr yada hormonal bir sorunum var mı diye demir eksikliği had safhada çıktı ferittin 3 HGB ise,9.049 çıktı demir hapı yazdı doktor ve tmm Güle güle dedi hasta yoğunluğundan sanırım. .sonuçlar elimde aklıma takıldı bilen varsa yardım edebilirim. ?
ALT: 9 ÇIKTI 0-13 referans
AST:13 " 35 REFERANS
KOLESTROL: 142 ÇIKTI 0-200 REFERANS
LDL KOLESTROL :78 ÇIKTI 135 REFERANS
TRIGLISERIT:194 ÇIKTI 0-150 REFERANS=BU NE DEMEKYÜKSEK
HDL KOLESTROL:25 ÇIKTI REFERANS : 45 DÜŞÜK ÇIKTI NEDEMEK. ?
BEN DE KOLESTROL MU var yada yağlanma anlayamadım aklıma takıldı ..hala midem bulanıyor Dr bunu söyledim bende anlamadim dedi..

Trigliserit referans aralığına göre yüksek çıkmış.
Ama anlamı nedir neye işaret eder onu bilemiyorum.
Anlayan birileri vardır illaki.

kansizligi hgb gosterir 9 olmasi dusuk ama vahim degil duzeltilebilir ve sadece kirmizi et kan yapar hangi sekilde tuketebiliyosan sucuk pastirma kavurma et yemelisin. ferritinin kan icin gerekenleri tasiyan bi proteindir.kansizlik durumunda yuksek cikar ,hdl iyi kolestroldur yuksek olmasi iyidir ama dusuk olmasinin ne anlama geldigini bilmiyorum kolestrolunde normal istersen testleri tekrarlatabilirsin 25 yerine 125 tir belki

Trigliserit in yüksek çıkmış benim anladığım. Karbonhidrata bağlı olarak yüksek çıkıyor çok tüketim durumunda.
Referans alt ve üst sınırlar oluyor. Aslında sadece alt veya üst sınır varsa > ya da < şeklinde göstermesi lazım.

Geçmiş olsun

Kan ve idrar testi yaptırdım, tiroit şeker guatr yada hormonal bir sorunum var mı diye demir eksikliği had safhada çıktı ferittin 3 HGB ise,9.049 çıktı demir hapı yazdı doktor ve tmm Güle güle dedi hasta yoğunluğundan sanırım. .sonuçlar elimde aklıma takıldı bilen varsa yardım edebilirim. ?
ALT: 9 ÇIKTI 0-13 referans
AST:13 " 35 REFERANS
KOLESTROL: 142 ÇIKTI 0-200 REFERANS
LDL KOLESTROL :78 ÇIKTI 135 REFERANS
TRIGLISERIT:194 ÇIKTI 0-150 REFERANS=BU NE DEMEKYÜKSEK
HDL KOLESTROL:25 ÇIKTI REFERANS : 45 DÜŞÜK ÇIKTI NEDEMEK. ?
BEN DE KOLESTROL MU var yada yağlanma anlayamadım aklıma takıldı ..hala midem bulanıyor Dr bunu söyledim bende anlamadim dedi..
Şeker ve tiroid yok Burada.
TSH. Tiroid.
Şeker yok.aks.

Trigliserit in yüksek çıkmış benim anladığım. Karbonhidrata bağlı olarak yüksek çıkıyor çok tüketim durumunda.
Referans alt ve üst sınırlar oluyor. Aslında sadece alt veya üst sınır varsa > ya da < şeklinde göstermesi lazım.

Geçmiş olsun
Evet büyüktür küçüktür işareti var ama tablette bulamadım. .Ama düşüklüğü yaninda ok işareti de var yani düşük diye gösteren. .teşekkür ederim

Evet büyüktür küçüktür işareti var ama tablette bulamadım. .Ama düşüklüğü yaninda ok işareti de var yani düşük diye gösteren. .teşekkür ederim
Trigliserid kanda ki yağ diye biliyorum.

X