Tekrar 10 Kasım olsa tekrar saat 09:00 olsa ama asla 5 geçmese

Biz yaşadığımız sürece Atatürk hep var olacakEn Büyük TÜRKİYEBelki bedenen değil ama fikirleri hep bizimle kalacak.Cumhuriyetimize/ülkemize sahip çıkalım.Bu ülke için canını feda eden binlerce şehidimiz için,bu ülke için gece gündüz demeden çalışan insanlar için,yarınları güvenle bize emanet eden Atamız için...

Huzur içinde uyu Atam.

Hiç unutmuyorum; ortaokuldayken 10 Kasım Ata'mızı Anma Programı kapsamında tüm okul önünde şiir okumuştum. Annem ve babamda diğer veliler gibi ordaydı. Ben daha 4 ya da 5inci dizede ağlamaya başladım. Ama bir anda böğürerek resmen. Rahmetli okul müdürümüz Zeki bey sahneden inip anne babamın elini sıkmış ; '' Biz okulda elbette eğitim veririz ama sizde başlayan temelin üzerine ancak sağlam bir şeyler oturtabiliriz. '' demişti. Bunu her 10 Kasımda babam hatırlar. Daha dün evde bana hatırlatmıştı '' Salya sümük ağladığın o günü anımsıyor musun? '' diye :) Görmediğin birine böyle saygı&sevgi ve özlem duymak.. Nurlar içinde uyusun.

Screenshot_2016-11-10-14-13-02-1.png

Atatürk;
35 yaşında bir general,
40 yaşında başkomutan,
42 yaşında cumhuriyeti ilan eden,
44 yaşında şapka ve kıyafet devrimini yapan,
46 yaşında nutuk'u yazan
48 yaşında Türk alfabesini yürürlüğe koyan GENÇTİ!
O'nu diğer liderlerden ayıran en önemli özellik;
O,sadece ülkesini kurtarmakla kalmamış,
kurtardığı topraklar üstündeki canlı cansız
her varlığın sorumluluğunu omuzlarında taşıdığını
hissetmiş bir lider olmasıdır.
İZİNDEYİM ATAM.

Ve öyle bir dönemdeyizki..
Bugün hiç açıga çıkmamış devlet arşivlerini ortaya çıkardik, kimse acnaya cesaret edemedi biz ettik diyorlar..
Bugun seni Peygambere söven ilan ediyorlar.
Bugün seni sarhoş, seni dinsiz ilan ediyorlar..
Senin (onların değimiyle) sarhoşken kurduğun cumhuriyeti onlar ayıkken rezil rüsva ediyorlar..

Bugün seni yeriyolarlar, bugun seni ve sana inanan vatan aşıklarını bitirmeye çalışıyorlar..

Içim acıyarak söylüyorum, ben seni hala çok seviyorum ! Ata'm..

Son düzenleme:
Başlıkta müthiş bir mantık hatası yok mu ?saat 9 olsa ama 5 geçmese yani o beş dakikalık koma ve acı çekme hali sonsuza dek sürse öylemi.bu sözü ilk geçen sene bir yerde okuduğumda da şaşırmıştım şimdi de burda haret.Yani sonsuza dek başımızda kalsaydın keşke falan olsa neysede.
Ben yazmaya korktum taslanirim diye.
Ne tuhaf istekler var yahu, romantik olsun diye edilen dua cok garip.
Keske hasta olmasaydin falan dense ne bileyim surekli can cekismek manasina gelmez mi bu? Ataturk dusmani biri mi buldu acaba bu sozu?

Ben yazmaya korktum taslanirim diye.
Ne tuhaf istekler var yahu, romantik olsun diye edilen dua cok garip.
Keske hasta olmasaydin falan dense ne bileyim surekli can cekismek manasina gelmez mi bu? Ataturk dusmani biri mi buldu acaba bu sozu?
Bence anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz herkesin bakış açısı farklı tabi. Mesela ben şöyle anladım hani tam 9 u 5 gece gözlerini yumdu ya hayata hiç 5 geçmese de olmeseydin hep yasasaydın gibi...

X