Toksoplazma

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım, bende seninle aynı şeyleri yaşadım benimki planlı bir hamilelik olmadığı için hamileliğimin ilk ayında gittiğimiz tatil yerinde toksoplazma bulaşmışti bana gittiğim doktorun dikkatsizliği yüzünden 12 haftada laboratuvarın beni aramasıyla fark ettik dünya başıma yıkıldı sanki. Başka bir doktorla devam ettim günde üç defa rovamiycine kullanmaya başladım 22 haftalikken amniosentez yaptık çok şükür sonuç negatif çıktı bebeğime bulamamış ama doktorum doğuma kadar antibiyotik kullanmaya devam etmemi istedi, düşük bir ihtimal de olsa bebeğe bulaşma riski devam ediyormuş. Şimdi 27 haftalık hamileyim anbiotige devam edeceğim ayda bir bebeğime detaylı ultrason yapiliyor Doğumdan sonrada bebek için üç ayda bir detaylı kontrol yapılacakmis ilk bir yıl. Rabbim sağ sağlim kucagimiza almayı nasip etsin bebeklerimizi 😊
Merhaba sizin sonuçlarınız ne çıkmıştı? Ben şuan 6 haftalığım ve doktor yüksek enfeksiyon var diyor ya aldırın ya da 18 hafta sıvı alır bakarız diyor bizde ne yapacağımızı şaşırdık 🥺

X