Trombofili kan pıhtılaşması olup sağlıklı gebelik geçiren var mı

sldameti

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2022
11
2
31
Kızlar merhaba erken gelişme geriliği teşhisi ile 27 haftalık gebeliğim maalesef bebeğimin kalp atışları zayıfladığı için acil sezeryanla hamileliğim sonlandırıldı 😞 Gittiğim doktorların hiçbiri maalesef ki kan pıhtılaşması sorunumun olduğunu ve iğne kullanmam gerektiğini belirtmediler sürekli başka doktorlara yönlendirilip durdum ikili testimin normal olduğunu söyleyen biri diğer bi doktora gittiğimde aslında riskin orda da çıktığını söyledi tecrübesiz doktorların yüzünden bekletilip durdum ve bebeğim 6 hafta kadar geride kalmıştı maalesef ki yaşamadı 😞 benim gibi kan pıhtılaşması sorunu yaşayıp sağlıklı gebelik geçiren arkadaşlarım varsa tecrübelerini benimle paylaşabilir mi ikinci gebeliğimin de böyle olmasından çok korkuyorum nasıl bi yol izleniyor bilgisi olanlar lütfen tecrübelerini paylaşsın

Mutlaka bir perinatolog ile ilerleyin. benim bu sebeple 2 gebeliğim 8.ci haftada sonlandı. Şimdi yeni bir dr ile devam ediyorum. Bana kan sulandırıcıyı gunde 1 vermışlerdi. aslında clexane, enox, oksapar gibi kan sulandırıcıların etkisi 12 saatmiş ve x2 kullanmam gerekıyormus. şimdi Hibor ile devam edeceğiz 24 saat etkili. tabiki suanda sen bu ilaçlara gelişi güzel başlama ama kesinlikle tavsiyem bir Perinatolog ile devam et. onlar bu konuda daha bilgili ve tecrubeliler. Eğer istanbulda isen sana kendi doktorumu önerebilirim. Trombofili 6'lı panel testi yapıldı mı sana? bu testin yapılıp ilaçlarının dozunu buna göre ayarlanması gerekir.

Yok henüz yapılmadı genetik te olan doktor da izin de olduğu için maalesef ki onun dönmesini bekleyecem Sivas’ta yaşıyorum küçük şehirde yaşamanın bütün kötü yönlerini yaşıyorum maalesef bi tane perinatoloji uzmanı bi tane genetik uzmanı onlarda izin de olursa bekleyip duruyoruz :KK43: Ama ikinci gebeliğimi dediğiniz gibi perinatoloji uzmanıyla planlı olmasını düşünüyorum tabi Trombofili testini yaptırıcam. Siz şu an hamile misiniz hamileyseniz nasıl gidiyor süreciniz

Hayır değilim 3 hafta önc e kaybettim bebeğimi. Şuan genetik te bu hafta sonucu cıkacak. Nedeni çok aşikar Bi şekilde belli aslında kan sulandıırıcı nın yetersiz gelmesiydi. Ben önceki hem hematolog hemende tüp bebek doktoruma sordum ısrarla kafama yatmamıştı çünkü. 12 saat etkili ilacı neden gunde 1 kullanıyorum. Tüp bebek Dr hematolog ne derse o dur dedi suclayamam ilgi ve bilgi alanı değildi demekki ama hematolog a göre bu ilacım kullanmama bile gerek yoktu. Ama şimdi yeni Dr. Ben daha sormadan aklımdaki tüm sorularımı cevapladı. Test sonucumu görür görmez ne ilac ve kaç tane kullanıyorsun dedi. Ben bu sefer tüp bebek denemesi yapmadan yumurtlama takibi ile deneyeceğim hem maddi manevi dinlendirmiş olurum hem belki normal yolla da kalabilme ihtimalim olur. Ama mutlaka ve mutlaka tıbbı genetik e git bu testi hatta diger genetik testleri de yaptır sonucu zaten 1 ayda cıkıyor. Tıbbı genetik teki Dr a durumu anlatınca direk yağıyor gerekli tahlilleri. Benim tromfili 6 lı panele mesela tıbbı genetik teli Dr kendi baktır kendi dr um istememişti.

Hayır değilim 3 hafta önc e kaybettim bebeğimi. Şuan genetik te bu hafta sonucu cıkacak. Nedeni çok aşikar Bi şekilde belli aslında kan sulandıırıcı nın yetersiz gelmesiydi. Ben önceki hem hematolog hemende tüp bebek doktoruma sordum ısrarla kafama yatmamıştı çünkü. 12 saat etkili ilacı neden gunde 1 kullanıyorum. Tüp bebek Dr hematolog ne derse o dur dedi suclayamam ilgi ve bilgi alanı değildi demekki ama hematolog a göre bu ilacım kullanmama bile gerek yoktu. Ama şimdi yeni Dr. Ben daha sormadan aklımdaki tüm sorularımı cevapladı. Test sonucumu görür görmez ne ilac ve kaç tane kullanıyorsun dedi. Ben bu sefer tüp bebek denemesi yapmadan yumurtlama takibi ile deneyeceğim hem maddi manevi dinlendirmiş olurum hem belki normal yolla da kalabilme ihtimalim olur. Ama mutlaka ve mutlaka tıbbı genetik e git bu testi hatta diger genetik testleri de yaptır sonucu zaten 1 ayda cıkıyor. Tıbbı genetik teki Dr a durumu anlatınca direk yağıyor gerekli tahlilleri. Benim tromfili 6 lı panele mesela tıbbı genetik teli Dr kendi baktır kendi dr um
Hayır değilim 3 hafta önc e kaybettim bebeğimi. Şuan genetik te bu hafta sonucu cıkacak. Nedeni çok aşikar Bi şekilde belli aslında kan sulandıırıcı nın yetersiz gelmesiydi. Ben önceki hem hematolog hemende tüp bebek doktoruma sordum ısrarla kafama yatmamıştı çünkü. 12 saat etkili ilacı neden gunde 1 kullanıyorum. Tüp bebek Dr hematolog ne derse o dur dedi suclayamam ilgi ve bilgi alanı değildi demekki ama hematolog a göre bu ilacım kullanmama bile gerek yoktu. Ama şimdi yeni Dr. Ben daha sormadan aklımdaki tüm sorularımı cevapladı. Test sonucumu görür görmez ne ilac ve kaç tane kullanıyorsun dedi. Ben bu sefer tüp bebek denemesi yapmadan yumurtlama takibi ile deneyeceğim hem maddi manevi dinlendirmiş olurum hem belki normal yolla da kalabilme ihtimalim olur. Ama mutlaka ve mutlaka tıbbı genetik e git bu testi hatta diger genetik testleri de yaptır sonucu zaten 1 ayda cıkıyor. Tıbbı genetik teki Dr a durumu anlatınca direk yağıyor gerekli tahlilleri. Benim tromfili 6 lı panele mesela tıbbı genetik teli Dr kendi baktır kendi dr um istememişti.
Yarın gidicem inşallah genetiğe aklımdaki bütün soruların cevabını orası verecek ne güzel ki güvenebileceğiniz bi doktor çıkmış karşınıza inşallah doğal yollardan hamile kalırsınız benim bi arkadaşım Mehmet Akif karslı diye bi doktordan yardım almıştı tüp bebek dışında bebeğiniz olmaz diyen doktorlara karşı doğal yollardan hamile kalmıştı o doktor sayesinde onu da araştırın isterseniz doktor mfk diye de geçiyor. Bizim için de bekleme süreci başlayacak önce sezeryan iyileşmesi sonra Rabbim tekrardan nasip eder inşallah o duyguyu bizlere ama daha sağlıklı daha stressiz bi şekilde

Kızlar merhaba erken gelişme geriliği teşhisi ile 27 haftalık gebeliğim maalesef bebeğimin kalp atışları zayıfladığı için acil sezeryanla hamileliğim sonlandırıldı 😞 Gittiğim doktorların hiçbiri maalesef ki kan pıhtılaşması sorunumun olduğunu ve iğne kullanmam gerektiğini belirtmediler sürekli başka doktorlara yönlendirilip durdum ikili testimin normal olduğunu söyleyen biri diğer bi doktora gittiğimde aslında riskin orda da çıktığını söyledi tecrübesiz doktorların yüzünden bekletilip durdum ve bebeğim 6 hafta kadar geride kalmıştı maalesef ki yaşamadı 😞 benim gibi kan pıhtılaşması sorunu yaşayıp sağlıklı gebelik geçiren arkadaşlarım varsa tecrübelerini benimle paylaşabilir mi ikinci gebeliğimin de böyle olmasından çok korkuyorum nasıl bi yol izleniyor bilgisi olanlar lütfen tecrübelerini paylaşsın
Canım geçmiş olsun malesef ki çok yaygın bir durum olmasına karşın pek bilinmiyor. Benim iki ablamda ve bende var. Ablamın birinin 3 düşüğü olduktan sonra öğrendi. Öğrendikten sonra 2 çocuğu oldu. Diğer ablamda kardeşimizde olduğu için zorla test yaptırdı oda iğne kullandı. Bende gebeliğiminden önce yaptırdım bendede çıktı. Malesef ki ben başka bir sebeple kaybettim bebeğimi. Ama iğne kullandıktan sonra bir sorun olmuyor. Hangi gende olduğuda önemli doktorda önemli. Mesela ablamın biri gebelik isterken aspirin kullandı bebeği öğrenince iğne başlandı. Benim sonucuma bakarak 5 ayrı doktor iğne vermedi ben ısrarla başka doktorlara gittim en son gittiğim doktor kesinlikle iğne kullanman lazım dedi

Trombofili testinde hangi gende ne derece pıhtılaşma olduğu çıkıyor ve ona göre doz belirleniyor. Ben günde 1 defa oksaparla devam ediyorum, çok şükür bir sıkıntı yaşamadık. Umarım bundan sonraki gebelikleriniz sağlıkla ilerler

Merhabalar, öncelikle kaybınız için çok üzgünüm, Allah sağlıkla iletirsen bir hamilelik geçirmenizi nasip etsin. ben iki çocuk annesiyim, ilk çocuğuma hamileyken hiç bir sıkıntı yaşamadım fakat bir kaç yıl sonra ikinci bebeğimizi olmasını hayal ederken 3 kayıp yaşadım. Benim durumum içinde edinilmiş pıhtılaşma deniyordu. Ne yazık ki doğru teşhisi 3.kaybımdan sonra koyabildiler ve bende günde 1 oksaparla kızımı kucağıma alabildim. İlaç dozunu ve sıklığını doğru ayarladıktan sonra, durumunuz kesinlikle sizi korkutmasın. Çok yaygın bir durum, sadece trambofil panelini muhakkak yaptırın ve iyi bir doktor arayışına girin. Bulunduğunuz şehirde perinatalog yoksa yakın çevre illere bakın , daha önce bu tür hamileliklerde süreç takibi yapmış olan doktorları araştırın. Sizin aynı şehirde bu süreci yaşayanlar hamileler olabilir, bu siteden onları bulabilirsiniz, doktor konusunda size yardımcı olacaklardır

Canım geçmiş olsun malesef ki çok yaygın bir durum olmasına karşın pek bilinmiyor. Benim iki ablamda ve bende var. Ablamın birinin 3 düşüğü olduktan sonra öğrendi. Öğrendikten sonra 2 çocuğu oldu. Diğer ablamda kardeşimizde olduğu için zorla test yaptırdı oda iğne kullandı. Bende gebeliğiminden önce yaptırdım bendede çıktı. Malesef ki ben başka bir sebeple kaybettim bebeğimi. Ama iğne kullandıktan sonra bir sorun olmuyor. Hangi gende olduğuda önemli doktorda önemli. Mesela ablamın biri gebelik isterken aspirin kullandı bebeği öğrenince iğne başlandı. Benim sonucuma bakarak 5 ayrı doktor iğne vermedi ben ısrarla başka doktorlara gittim en son gittiğim doktor kesinlikle iğne kullanman lazım dedi
İnsan kime inanacağını şaşırıyor ablanızın gebelikleri sağlıklı geçmiştir umarım. Bugün genetiğe gittik hem eşimden hem benden kan alındı bakalım 1 ay kadar sürer dedi sonuç için sonuçlar çıkınca bende sizin gibi doktor doktor gezerim büyük ihtimalle

Merhabalar, öncelikle kaybınız için çok üzgünüm, Allah sağlıkla iletirsen bir hamilelik geçirmenizi nasip etsin. ben iki çocuk annesiyim, ilk çocuğuma hamileyken hiç bir sıkıntı yaşamadım fakat bir kaç yıl sonra ikinci bebeğimizi olmasını hayal ederken 3 kayıp yaşadım. Benim durumum içinde edinilmiş pıhtılaşma deniyordu. Ne yazık ki doğru teşhisi 3.kaybımdan sonra koyabildiler ve bende günde 1 oksaparla kızımı kucağıma alabildim. İlaç dozunu ve sıklığını doğru ayarladıktan sonra, durumunuz kesinlikle sizi korkutmasın. Çok yaygın bir durum, sadece trambofil panelini muhakkak yaptırın ve iyi bir doktor arayışına girin. Bulunduğunuz şehirde perinatalog yoksa yakın çevre illere bakın , daha önce bu tür hamileliklerde süreç takibi yapmış olan doktorları araştırın. Sizin aynı şehirde bu süreci yaşayanlar hamileler olabilir, bu siteden onları bulabilirsiniz, doktor konusunda size yardımcı olacaklardır
Bugün yaptırdık testleri hem eşimden hem benden kan alındı. Zaten yaşadığım şehirde bu takibi yapan doktor bulamayacak gibiyim buraya yazma amacım da bu durumu tecrübe edenlerin nasıl yol izlediğini öğrenmekti ki Kayseri de oldu ameliyatım da kan pıhtılaşması problemini de oradaki doktorlar söyledi saolsunlar onlar sayesinde öğrendim kendi durumumu Allah nasip ederse ikinci bi bebeği yine oraya gitmeyi düşünüyorum

Trombofili testinde hangi gende ne derece pıhtılaşma olduğu çıkıyor ve ona göre doz belirleniyor. Ben günde 1 defa oksaparla devam ediyorum, çok şükür bir sıkıntı yaşamadık. Umarım bundan sonraki gebelikleriniz sağlıkla ilerler
İnşallah tek temennim o Rabbim kimseye yaşatmasın bu acıyı çok zor 😞 Sizde sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah

Evet benim şimdiki Dr umda aynı sekile suan da ecopirin verdi ve adetin den 2 gün önce kan testi yaptır olaki o ay hamile kalırsan kendiliğinden hemen iğneye başlıcaz dedi.

Ben önce 19 haftalık bir bebek kaybettim, sonra kızım dunyaya geldi, sonra 2 bebek daha kaybettik. Sonra öğrendik pıhtılaşma bozukluğu varmış. Neyse en son gebeliğim de normal gelisti. Ve doğdu.

Gebelik öncesi folik asit. Hamile kalmaya çalışırken asprin, hamile kaldıktan sonra coraspin ve clexsan iğne ile tamamladık ama bana sorun.

günde 1 tane 82mg adet tarihimden 2 gün önce test yapıcam eger hamil isem 10mg kullanamya baslayıp Hibor kan sulandırıcı başlayacak, tabi bu kendiliğimden hamile kalırsam ama genetik test sonucum çıktı bebek 70xxxy+ 2 kromozomlu dogru doz kan sulandırıcı kullansamda herhalukarda düşüecekmiş. o yuzden şimdi yeniden tüp bebek tedavisine başlıcaz ama kan sulandırıcıyı hayatın boyunca hergun kullanacaksın dedi heterezigot oldugum için.

Merhaba 1 ay önce 27 haftalıkken ölü doğum yaptım. Amniyosentez çalışılmıştı. Bütün çalışmalar genetik veya enfeksiyon anlamında sağlıklı bulunmuştu. 25. Haftada Plasental yetmezliğe bağlı gelişim geriliği tespit edilmişti 2 hafta sonra bebeğimi kaybettim o yüzden doktorum sadece pıhtılaşma testi yapmak istedi. Regl zamanından sonra gelebilirsin dedi. Fakat ben ne zaman regl olucam onu bile bilmiyorum. Süreçle ilgili bilgisi olan aydınlatabilir mi? Ne zaman kan pıhtılaşma testi daha uygun oluyor?

X