TÜP BEBEK EMRE PABUCCU

ftyfty

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2023
1
1
30
Merhabalar,
Heyecan ve korkuyla başlayan serüvenimi sizlerle paylaşmak bir, nebze de olsa sizlere yardımcı olabilmek için aranıza katıldım.
Yıllarca çektiğim kasık ağrılarıma artık dayanamayıp hastaneye gittim ve çikolata kistlerim olduğunu öğrendim. 7cm, 5 cm, 4cm, 4cm boyutlarında irili ufaklı birden çok kistim bulunuyormuş. Tüm rahmimi sarmışlar resmen. Çok fazla kistim var ve amh değerim 0.72 idi. :KK43:Yeni evli olduğum için henüz bebek düşüncem yoktu ancak gittiğim tüm doktorlar embriyo dondurma işlemi yapıp sonrasında ameliyat olmam gerektiğini söylemişlerdi.
Doktor arayışına başladım ve Emre hocayla tanıştım Emre Pabuccu belki de birçoğunuz ismini duymuşsunuzdur. Resmen sıfır egolu bir doktor. Gönderdiğim her mesaja sabırla kendisi cevap veriyordu sağolsun. Eğitimlere, seminerlere, hastanedeki ameliyatlarına, klinikteki hastalarına bu kadar şeye nasıl yetiştiğini hala anlamış değilim :KK9:Eşimin bir sözü var 'mesleğinin vakkosu' ama gerçekten de öyle.
Ve tedavimize başladık :) İğneler , ilaçlar, filmler sonucunda 6 yumurta toplandı ve en kaliteli 4 çocuğumu( embriyo :) ) dondurduk. Sonrasında Emre Hoca Ufuk Hastanesi'nde ameliyatımı gerçekleştirdi. Kistler rahmimi o kadar çok sarmış ki ameliyatım biraz zorlu geçmiş :KK64: Hatta kistler sağ tüpüme zarar verdiğinden sağ tüpüm klipslendi. Tek tüpümle yola devam ettik :) 4 ay sonunda emriyo transferi işlemimize başladık. Tekrar iğneler ilaçlar sonunda 18 Ağustos'ta transfer oldum. Tabi ki sonuç öğreneceğim güne kadar dayanamayıp 3 kez idrar testi yaptım 7.gün silik ikinci çizgi, 8.gün yine aynı 10. gün yine silik ve 12. gün beta hcg 811 :super: Darısı tüm bebek isteyenlerin başına İnşallah :KK25:

X