Tüp bebek hastane secerken dikkat edilecekler tavsiye verir misiniz

yeni_sekme

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2024
10
0
31
Merhaba hanımlar, ben bekarım 30 yasımdayım. Tesaduf eseri rezervlerimin düşük olduğunu öğrendim.doktorum çok zamanın yok tedaviye başla 1 ay içinde Yumurtalarını dondur dedi. Ben bu konu hakkında birşey bilmiyorum. Sanırım laboratuvarına, yumurtanın saklandığı yere dikkat etmek gerekiyormuş. İnternette övülen bir doktor var ama adam hastanede çalışmıyor kliniği var . Hani klinik hastane farkı çok mu önemli? psikolojim çok bozuk kızlar lütfen tecrubelerinize dayanarak bana tavsiye verin acil doktor bulmam gerekiyor

bi de bana hep 65bin yumurta dondurma için ilaçlar size ait dediler normal mi fiyat ilaçlar 40 bin tutar dedi biri

Yumurta rezervin azsa daha çok ilaç kullanman gerekir haliyle ilaçlar çok para tutar, hastane klinik fark etmez, hangi koşullarda sakladıkları önemli ve evli değilseniz bunu kabul ediyorlar mı ondan emin olun

Yumurta rezervin azsa daha çok ilaç kullanman gerekir haliyle ilaçlar çok para tutar, hastane klinik fark etmez, hangi koşullarda sakladıkları önemli ve evli değilseniz bunu kabul ediyorlar mı ondan emin oluben evimik
Doktorlar mı bekar olmamı kabul ediyor anlamadım?
Hangi koşullarda sakladıkları önemli dedim ya hangi koşullar onlar ? Ne sormalıyım?

Doktorlar mı bekar olmamı kabul ediyor anlamadım?
Hangi koşullarda sakladıkları önemli dedim ya hangi koşullar onlar ? Ne sormalıyım?
Tabi bekarken rapor yoksa dondurulmuyor, rapor alacaksınızdır diye düşünüyorum, sonrasında o merkezde tüp bebek yapacaksınız iyi başarı oranı olan bir merkez seçmeniz önemli, saklama koşulları her yerde aynı.

Tabi bekarken rapor yoksa dondurulmuyor, rapor alacaksınızdır diye düşünüyorum, sonrasında o merkezde tüp bebek yapacaksınız iyi başarı oranı olan bir merkez seçmeniz önemli, saklama koşulları her yerde aynı.
Ne doktorum hiç rapordan bahsetmedi ? Ben yaparım istersen başka yerlere de bak bak dedi bana destek ilaç falan yazdı oxotide vurdurdu. Ne raporu bu?

Bana tedaviye basladı ama karnımdan girecek sandım. Sonra bekaret raporu yazcam sana dedi dedim karnımdan girmimeyecek misin hayır ben yapmam dedi sen düşün gel ama vaktın yok dedi . Kadın zaten böyle sırası geldikçe anlatıyordu. Bende arastırıyorum bu rapor nedir tam olarak?

Ben size şöyle anlatayım. Tüp bebek tedavisine başlarken ilk aranan nitelik evli olmak. o yüzden siz bekarken bu işlemi yaptıracağınız için rapor gerekiyor. Yumurta toplama işlemi karından olmaz. Genel anestezi altında vajinal yoldan kamera ve gerekli aletlerle yumurtalar toplanır. Bence siz ikinci bir doktor görüşü alın. Paldır küldür dalmış sizin doktorunuz olaya gibi geldi bana. Bu arada merkez olarak laboratuvarın iyi olması gerektiğini düşünüyorum

Bi doktor var gazi yıldırım diye herkes çok övmüş ama sanırım özel klinigi var. Klinik olması sorun mu sizce

Merhabalar ben de aynı durumdan sıkıntılıyım. Geçen ay ben de tesadüf ile öğrendim benim ki daha düşük amh: 0.57 acilen yumurta dondurmalısın denildi. Bende dedikleri gibi kolay ve basit bir şey sandım. Meğer tüp bebek tedavisi ile aynı işlem ve süreçmiş evliler, sperm ile embriyo oluşması için yumurta topluyo.. Biz yumurtayı toplayıp donduruyoz... Devlet, özel her yeri arayıp durdum. Bekarlar için karından donduran yer bulamadım. Bahçeci tüp bebek merkezi Cem Küçük yapıyor dediler. Muayene edip uygunsa karından yapıyoruz dedi. (yüksek bir ücret söyledi) Şuana kadar devlette karından yumurta toplama yapan hiç hastane bulamadım. Rapor denilen olay bekarlarda yumurta dondurma amh 1 in altındaysa bunu tahlil ve heyet raporu ile teyit ettiriyorsunuz ki yumurta toplama ve saklama işlemi yapabilesiniz. Yoksa yasal olmuyor. Dondurduğunuz yumurtayı kullanacağınız zaman evli olma şartı ile kullanabiliyorsunuz. Bazı merkezler devlet hastanesinden getirdiğin rapor ile işlem yapıyor. Bazıları anlaştığı üniversite hastaneleri var onlar aracılığı ile hem işlemi yapıyor hem de raporu kendileri çıkarıyor. Bu formda yaptıran kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz... ben hepsini çaresizce sürekli okuyorum :KK43: hala güveneceğim merkez ve doktor bulamadım.

Yumurtalarınızı dondurmadan önce mutlaka vitamin takviyesi alın ve şahsi görüşüm kurumsal bir hastanede dondurma işlemini yapın acıbadem veya bahceci gibi

Yumurta rezervin azsa daha çok ilaç kullanman gerekir haliyle ilaçlar çok para tutar, hastane klinik fark etmez, hangi koşullarda sakladıkları önemli ve evli değilseniz bunu kabul ediyorlar mı ondan emin olun
Tam tersi yumurta rezervi az olanda olan yumurtaları çok hırpalamamak için düşük zor ilaç kullanılıyor diye biliyorum burdaki kızlardan hatta gonal f yerine klomen kullanananı filan gördüm

Tam tersi yumurta rezervi az olanda olan yumurtaları çok hırpalamamak için düşük zor ilaç kullanılıyor diye biliyorum burdaki kızlardan hatta gonal f yerine klomen kullanananı filan gördüm
Bende hep tam tersine denk geldim, kişiden kişiye değişiyordur sanırım, doktordan doktora görede çok değişiyor tedavi dozları

Merhaba! Her ısteyen yumurta dondurma ıslemı bazı sebepler sözünde o sebebınız var ama düşük üniversite hastanelerinde düşük ama nedenıyle rapor çıkartıp daha uygun odeyebılırsınz

Merhaba hanımlar, ben bekarım 30 yasımdayım. Tesaduf eseri rezervlerimin düşük olduğunu öğrendim.doktorum çok zamanın yok tedaviye başla 1 ay içinde Yumurtalarını dondur dedi. Ben bu konu hakkında birşey bilmiyorum. Sanırım laboratuvarına, yumurtanın saklandığı yere dikkat etmek gerekiyormuş. İnternette övülen bir doktor var ama adam hastanede çalışmıyor kliniği var . Hani klinik hastane farkı çok mu önemli? psikolojim çok bozuk kızlar lütfen tecrubelerinize dayanarak bana tavsiye verin acil doktor bulmam gerekiyor

bi de bana hep 65bin yumurta dondurma için ilaçlar size ait dediler normal mi fiyat ilaçlar 40 bin tutar dedi biri
Merhabalar ben de aynı durumdan sıkıntılıyım. Geçen ay ben de tesadüf ile öğrendim benim ki daha düşük amh: 0.57 acilen yumurta dondurmalısın denildi. Bende dedikleri gibi kolay ve basit bir şey sandım. Meğer tüp bebek tedavisi ile aynı işlem ve süreçmiş evliler, sperm ile embriyo oluşması için yumurta topluyo.. Biz yumurtayı toplayıp donduruyoz... Devlet, özel her yeri arayıp durdum. Bekarlar için karından donduran yer bulamadım. Bahçeci tüp bebek merkezi Cem Küçük yapıyor dediler. Muayene edip uygunsa karından yapıyoruz dedi. (yüksek bir ücret söyledi) Şuana kadar devlette karından yumurta toplama yapan hiç hastane bulamadım. Rapor denilen olay bekarlarda yumurta dondurma amh 1 in altındaysa bunu tahlil ve heyet raporu ile teyit ettiriyorsunuz ki yumurta toplama ve saklama işlemi yapabilesiniz. Yoksa yasal olmuyor. Dondurduğunuz yumurtayı kullanacağınız zaman evli olma şartı ile kullanabiliyorsunuz. Bazı merkezler devlet hastanesinden getirdiğin rapor ile işlem yapıyor. Bazıları anlaştığı üniversite hastaneleri var onlar aracılığı ile hem işlemi yapıyor hem de raporu kendileri çıkarıyor. Bu formda yaptıran kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz... ben hepsini çaresizce sürekli okuyorum :KK43: hala güveneceğim merkez ve doktor bulamadım.
Yani bir sey söylemek ıstıyorum yakın zamanda evlılık gibi bir dusuncenız yoksa ne kadar yumurta toplatabılıyorsanız toplayın 20 30 gerekırse ıkı kere toplatın çünkü işleme alındığı zaman yumurta olgun olsa bıle bozuk cıkabılıyor dollenmeyebılıyor belırlı bır güne ulasamayabılıyor en azından hamıle kalacak kadar çok embryo olsun mesela benim en son ölcütrdügümde prp yaptı doktorum bana amh 0.63teydı 6 tane toplandı ıkısı küçüktü zaten işleme alınmadı ıkısındede bozukluk vardı dölleme olmadı ıkı tane yumurtam döllendı 3.günde donduruldu yanı demem o ki fazla toplatın gerçekten maddı olarak bedensel olarak yorucu ama ılerde pısman olmanızı ıstemem

Canım tek doktorla kalma başka bir doktorada görün ayrıca karından topluyorlar niye ille alttan toplamak istiyor anlamadım maddi durumun varsa özelde rapora gerek yok. Senin tüp bebek olmayacağı için doktor olarak çok araştırmana gerek yok laboratuvar olarak yani zaten yumurtan toplanıp dondurulacak bir işlem olmuyor başka

Doktorunuz belki özel bir hastaneyle calisiyordur onu arastirin öncelikle. Aşağıda okudum sadece alttan değil karından da kapalı ameliyat gibi topluyorlar yumurtaları çünkü bekar olup yumurta donduran çok insan var farklı nedenlerle. Farklı doktorlara da sorun en çok hangisi size uygunsa ve birbiriyle örtüşüyorsa soylenilen yöntemler onu yapın. Fiyatlar hastaneden hastaneye değişir ama aldığınız rakamlar çok normal çünkü sizinki daha çok cerrahi tedavi ameliyata alacaklari için ayrıca kullanmanız gereken iğneler olacak onlarda baya maliyetli. Kolayliklar dilerim

Belki 20'e yakın doktorla görüştüm. telefonla da görüştüm hiç biri karından yumurta toplamıyor. İstanbul da sadece Cem küçük, yumurta karından toplamaya elverişli ise tmm dedi. O da eczaneden alınan İlaçlar hariç 87.500 dedi. e diyorsunuz ki en az 20 -30 yumurta dondurun. Bu da her defasında baştan işlem ve para oluyor. kimin böyle bir maddi gücü var inanın bilmiyorum. Onun yerine karından yumurta toplayan doktor bilgisine daha çok ihtiyacımız var. bu formda jinekolojiye giden bir sürü hemcinsim var. gittiği doktora karından yumurta toplayan fiyat açısından vicdanlı bir tanıdığı var mı diye sorsa daha iyi olur. :) :) :)

amh ınız kaç?

size söyledikleri fiyatı bana da söylüyorlar. Hala araştırıyorum.

Belki 20'e yakın doktorla görüştüm. telefonla da görüştüm hiç biri karından yumurta toplamıyor. İstanbul da sadece Cem küçük, yumurta karından toplamaya elverişli ise tmm dedi. O da eczaneden alınan İlaçlar hariç 87.500 dedi. e diyorsunuz ki en az 20 -30 yumurta dondurun. Bu da her defasında baştan işlem ve para oluyor. kimin böyle bir maddi gücü var inanın bilmiyorum. Onun yerine karından yumurta toplayan doktor bilgisine daha çok ihtiyacımız var. bu formda jinekolojiye giden bir sürü hemcinsim var. gittiği doktora karından yumurta toplayan fiyat açısından vicdanlı bir tanıdığı var mı diye sorsa daha iyi olur. :) :) :)
Aret Kamarla görüştünüz mü? İstanbul tüp bebek merkezi 🤔

X