Tüp bebekte ilk gebeliği erken doğum olup ikinci de sağlıklı doğum yapan var mı?

Mltmctnr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2022
10
2
28
Selam kızlar tüp Bebekle ikiz gebeliğim vardı 20. Haftada erken doğumla kaybettim ikisini de. Şimdi yine tüp bebekle hamile kaldım yine aynı olur diye çok tedirginim böyle olup sağlıklı bir şekilde doğum yapanınız var mı? Ne gibi önlemler alındı

Geçmiş olsun. Ne güzel yeniden başlamışsın. Sağlıkla doğsun bu kez. Ben de 21. Haftada kaybettim. Daha çok yeni ve üzücü. Ama tüp bebek olduğu için doktorla planlamasını yaptık önceden. Bu ileriki haftalardaki kayıplar rahim ağzı yetmezliğinden oluyor çoğunlukla. Benimki öyleydi. Senin ikiz olunca senin de aynıdır diye tahmin ettim. Doğru mu? Doktorum 11. Hafta gibi serklajı yapacağız aynı şeyin tekrarlanmaması için dedi. Senin de yetmezlik kaynaklıysa ve öneride bulunmadıysa mutlaka sor doktora. İnşallah herşey yolunda gider kavuşuruz bebeklerimize.

Selam kızlar tüp Bebekle ikiz gebeliğim vardı 20. Haftada erken doğumla kaybettim ikisini de. Şimdi yine tüp bebekle hamile kaldım yine aynı olur diye çok tedirginim böyle olup sağlıklı bir şekilde doğum yapanınız var mı? Ne gibi önlemler alındı

Geçmiş olsun. Ne güzel yeniden başlamışsın. Sağlıkla doğsun bu kez. Ben de 21. Haftada kaybettim. Daha çok yeni ve üzücü. Ama tüp bebek olduğu için doktorla planlamasını yaptık önceden. Bu ileriki haftalardaki kayıplar rahim ağzı yetmezliğinden oluyor çoğunlukla. Benimki öyleydi. Senin ikiz olunca senin de aynıdır diye tahmin ettim. Doğru mu? Doktorum 11. Hafta gibi serklajı yapacağız aynı şeyin tekrarlanmaması için dedi. Senin de yetmezlik kaynaklıysa ve öneride bulunmadıysa mutlaka sor doktora. İnşallah herşey yolunda gider kavuşuruz bebeklerime

Bana da doktorum zaten 13. Haftada serklaj yapalım demişti ben korktum serklajdan ve başka bir doktor bana ikizlerde düşüğe sebep oluyor diye serklaji kesinlikle önermemisti. 2 gün ağrım vardı hafif akıntım da tabi. Kayıptan bir gün önce kontrole gittiğimde idrar yolu enfeksiyonu olduğumu korkulacak birşey olmadığını söyledi diğer gittiğim doktorum. Ertesi gün duşa girecekken birden suyum boşaldı ve hemen ardından bebeğimin biri çıktı evde. Neye uğradığımı nasıl olduğunu anlayamadım hastaneye gittik hemen. Doktor doguma aldı ilki öyle sonlandı.cift yumurta ikiziydi diğer bebeğim iyiydi. Giden bebeğimin doğumdan sonra plesanta çıkmadı 4 saat içimde kaldı daha büyük bir hastaneye sevk edildim. Kan değerlerim çok yükselmiş zehirleniyormusum. Gittiğim hastanede kalan bebeği almak zorunda olduklarını söylediler plesantayı alsak bile diğeri zaten zarar görmüş olacak ve iki güne oda doğacak dediler. Hayatı tehlikem olduğunu söylediler doğuma aldılar hemen beni. Herşey olup bittikten sonra ben tüp bebek yaptırdığım doktora gittim ve ona nasıl olduğunu neler olduğunu anlattığımda dediği tek şey sağlıklı olan bebeğimi bilerek dogurttuklarini işin kolayına kaçtıkları. Plesantayı alıp Enfeksiyon kurutucu ilaçlarla beni hastanede tedavi altına alıp sağlıklı bir şekilde doğum yaptırabilrlermis. Daha yaşadığım olayı atlatamadan birde bu gerçekle yıkıldım. 3 ay bekleyip hemen yine 3 transfer oldum. Siz siz olun hangi doktorla başladıysanız onunla devam edin. Şuan onların benimle birlikte sağlıklı bir şekilde devam etmesi için elimizden geleni yapıyoruz bütün önlemleri Alicaz gerisi Allah'ın takdiri. 🥺

Canm oncelikle cok gecmis olsun tekrrni yasamayin ins. Ve suanki bebeginize saglik diliyorum. tup bebebi bilmem de ben normal hamilelikle erken dogum yaptim 19+5 de ve birdahakine insaallah serklaj soracagim ve eger riskli deilse yaptıracağım ve rahim boyunuzj mutlaka olcturtun ve seker takibi yapin arada tok karnina ac karnina ve ben kan sulandirici kullanacagim birdahakine bnlri bir dr unuza danisin isterseniz

Canm oncelikle cok gecmis olsun tekrrni yasamayin ins. Ve suanki bebeginize saglik diliyorum. tup bebebi bilmem de ben normal hamilelikle erken dogum yaptim 19+5 de ve birdahakine insaallah serklaj soracagim ve eger riskli deilse yaptıracağım ve rahim boyunuzj mutlaka olcturtun ve seker takibi yapin arada tok karnina ac karnina ve ben kan sulandirici kullanacagim birdahakine bnlri bir dr unuza danisin isterseniz
Kan sulandırıcı olarak günde 1 göbekten iğne birde ağızdan 1 hap olarak kullanıyorum. Serklajin ikiz gebeliklerde tehlikeli olduğunu duyup yaptırmamıştım ilkinde bu defa yaptırmayı düşünüyorum. Rahim ağzında hiç bir sıkıntı yoktu bir gün öncesi güya. Nasıl olduysa işte . Aslında bunların hepsi birer bahane acabalar keşkeler hep içimizde kalıyor. Ye yaparsak yapalım Allah nasip etmedikçe olmuyor Allah'ın vardır bir bildiği diyorum hep öyle toparladım kendimi. İnşallah herşey gönlümüzce olur 🤲🏻

Kan sulandırıcı olarak günde 1 göbekten iğne birde ağızdan 1 hap olarak kullanıyorum. Serklajin ikiz gebeliklerde tehlikeli olduğunu duyup yaptırmamıştım ilkinde bu defa yaptırmayı düşünüyorum. Rahim ağzında hiç bir sıkıntı yoktu bir gün öncesi güya. Nasıl olduysa işte . Aslında bunların hepsi birer bahane acabalar keşkeler hep içimizde kalıyor. Ye yaparsak yapalım Allah nasip etmedikçe olmuyor Allah'ın vardır bir bildiği diyorum hep öyle toparladım kendimi. İnşallah herşey gönlümüzce olur 🤲🏻
Allaha emntiz insaallah Rabbim evlatla sinamasin bizi tekrr Rabbim olmayana tez vakitte versin olanada saglikla nasip etsin insaallah

Benzer şeyler yaşamışız, benim de acil serklajın önceki günü kontrolde herşey yolundaydı. Kaybımın önceki günü de detaylıda harika dediler. Artık ben de çareyi acabaları keşkeleri bırakmakta buldum. Bakıyorsun dünyanın bütün imkanlardan yoksun ülkelerinde milyonlarca bebek doğuyor. Bazı bebekler istenmediği, sevgisiz ortamlara doğuyor. Bazen de gözün gibi bakıyorsun bütün imkanlarını hayatını ona adıyorsun doktorlardan çıkmıyorsun ama yaşamıyor. Dünyanın düzeninde bir anlamı vardır herhalde bunların. Bundan sonra sevinçler kavuşmalar üzerinden sınanırız inşallah hepimiz.

Benzer şeyler yaşamışız, benim de acil serklajın önceki günü kontrolde herşey yolundaydı. Kaybımın önceki günü de detaylıda harika dediler. Artık ben de çareyi acabaları keşkeleri bırakmakta buldum. Bakıyorsun dünyanın bütün imkanlardan yoksun ülkelerinde milyonlarca bebek doğuyor. Bazı bebekler istenmediği, sevgisiz ortamlara doğuyor. Bazen de gözün gibi bakıyorsun bütün imkanlarını hayatını ona adıyorsun doktorlardan çıkmıyorsun ama yaşamıyor. Dünyanın düzeninde bir anlamı vardır herhalde bunların. Bundan sonra sevinçler kavuşmalar üzerinden sınanırız inşallah hepimi
Dediğim gibi işte Allah'ın vardır bir bildiği. Acabalar keşkelerle kendimizi yıpratıp duruyoruz. Şu anki gebeliğim de bile yine aynı haftalarda aynı şeyi yaşar mıyım korkusuyla ilerliyorum ama diyorum yok bu defa doğurcam Allah'ın izniyle. Rabbim neylerse güzel eyler.. ♥️

X