Turkcell'i dava etmek istiyorum, sizce kazanır mıyım?

zeynepthevideographer

Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2023
201
280
28
Selamlar,
Üç ay önce yeni taşındığımız için internet bağlı değildi. Benim işim de tamamen internetle. Mecburen telefon internetiyle idare ettim. Durmaksızın ek paket aldım. O ay gelen faturama itirazım yok. Sonraki ay Turkcell müşteri temsilcisi tarafından arandım. 50 lira karşılığında tarifeme ek 8 GB internet isteyip istemediğimi sordu. 50 lira ne ki, bir kahve parası, dedi. Haliyle kabul ettim. Sonra o rapçi tarzda okudukları yasal metni okudu. Sonunda onaylıyor musunuz dedi. Ben ne bileyim konuştuğumuzdan farklı bir şey onaylattığını. Zaten yoğun ve yorgunum çok dikkat edemedim o yasal metine. Neyse sonra mesajlar geldi "fizy aboneliğiniz başlamıştır" falan. Ben de paket alınca üstüne tanimladıkları bir ton gereksiz uygulamadan biri sandım. Bir ay geçti bakıyorum ek internet falan yok. Neyse sonra yine birileri aradı. "TV+ satın alıp kurulum yapmamissiniz, yardım ister misiniz" dedi. Ben öyle bir şey satın almadım, temsilciniz tarifeye ek internet diye kandırarak bana bunları sattı, görüşme kayıtlarını dinlemeyi talep ediyorum dedim. 3 gün sonra bana döndüler "Biz dinledik sorun yok, TV plus sattığını söylemiş" dediler. Bana da dinletin diyorum. Veri güvenliği sebebiyle dinletemeyiz diyorlar. Benim sesim, benim verim kimi kimden koruyorsunuz diyorum. Cevap yok. Şimdi maddi kayıp çok değil. 500 lira civarı. Ama bu yapılan sahtekarlık çok canımı sıktı. Pazarlama aşamasında tarifeye ek internet diyor, sonra yasal metinde hızlı hızlı okuyarak bir ton ürün hizmet satıyor. Şimdi sizce avukat bulup dava açsam değer mi? Kazanır mıyız? Avukatın parası çıksın yeter. Ben kendim maddi fayda elde etmek istemem. Sadece yapılan yanlarına kalmasın istiyorum.

Çok geçmiş olsun, bu yüzden telefonla arayıp satmak istedikleri hiçbir paketi tarifeyi onaylamiyorum. Uygulamadan ya da internet sitesinden girip araştırmak daha net oluyor en azından. Umarım çözüme kavusturursunuz siz de

Bize de ücretsiz diye TV plus sattılar fark ettiğimizde iptal etme zamanı.gecmisti müşteri temsilcilerine kayıtlar oluşturuldu ama bir ise yaramadı bir sene onun ek +100 TL faturasını ödedik eşim tuketici hakem heyetine dilekçe yazdı ve haklı göründü e devletten kontrol edip turkceli aradı ve haklı olduğunu dava açacağını tüketici hakem heyetinin kararı onayladığını söyledi bir yıllık ödediğimiz tutar iade edildi ve aboneliği iptal ettiler tüketici hakem heyetine yazabilirsiniz

X