Türkiyenin dr house u lazım bana:(

hayaletmavisi

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2011
125
17
Selamlar,
uzun süredir teşhis konamayan sorunum var.Romatoloji teşhis koyamadı.Gastroloji de.
Türkiyenin Dr House u denen bir dr adı ogrendim arastırdıgımda covid den vefat ettiğini öğrendim.
Dahiliye Prof u imiş

artık herkes test dr u bu dr teshis edilemeyen hastalıkları teshis edermis ki zaten mlsf TC de ilk defa covid teshisi koyan dr da kendisi olmus hastalıgı kapınca da vefat etmistir. o kadar basarılı bir dr daha vardır herhalde 90 milyonun icinde.

Umarım anlatabildim derdimi.Dr oneriniz varsa yazabilir misiniz.

not benim istanbulda gitmediğim romatoloji prof u gastroloji prof u kalmamıstır varsa da tek tuktur. kendi dallarında sorunu tespit edemiyorlar gibi duruyor ama sorun yok diyemiyorlar da pansuman ilaclarla(beni rahatlatabilecek) devam edip takipte tutuyorlar...

Ben artık öyle bi doktor bilmiyorum maalesef. Alternatif tıp da bazı konularda iyi seçenek bunu deneyimlendim..

Lorenzonun yağı filmi gibi kendiniz de iyice araştırarak doktorlara yön verebilirsiniz belki. Benim çocuğun tuhaf bir süreci olmuştu. Daha bilindik bir hastalıkla karıştırılıyordu. Ama o hastalığın en büyük özelliği doğuştan olması. Ben bunu doktora dediğimde vardır siz farketmemissinizdir dedi. Fakat ben ısrarcı oldum bir kaç ay önceki fotoğraflarını falan gösterdim. Daha ileri tetkik istediler. Yoksa kalp ilacı falan kullanacakti gereksiz yere bir yaşında. Bu arada ben araştırmamı yabancı dillerde de yaptım. Örnek görsellere baktım. Bizim olaya çok benzer bir durum vardı. Sonuç olarak tedavisi tesadüfen olmuş oldu. Sonradan başka bir profa goturdugumuzde sürecin ve tedavinin doğru olduğunu söyledi..hastalığında benim o araştırdığım olduğunu söyledi. Biz son durumda doğru doktoru bulmuştuk ama bulana kadar baya zor süreçlerden gectik. Kanser falan gibi kötü ihtimaller de dile geldi. Kaç tüp kan alındı ameliyat hazırlığı için. Ameliyata kadar idare etsin diye yapılan bir işlem yeterli oldu. Sonraki Prof da başka birşey yapılmasına gerek yok diyince tedavimiz bitmiş oldu. Aradan 10 yil geçti. Tekrarlamadi şükür.
Siz doktor değilsiniz elbette ama şu oluyor bence. İnsan kendi vücudunu daha iyi tanıyor. Araştırıp su bana daha yakın dediğiniz alanda daha uzman olan doktora gidersiniz. Dahiliyede olsa bazı doktorlar bazı hastalığı daha iyi biliyor mesela. Bir sürü endokrin doktoru var ama yeşim Erbil tiroit ve hasimato konusunda daha iyi mesela. Bu hastalığa daha çok eğildi zaman içinde. Genel olarak çok ünlü bir dahiliyeci olabilir ama başka daha ünsüz biri de sizin hastalığınız konusunda daha çok vaka görmüş ve daha kolay tespit edebilir demek istiyorum.

X