Ünlü keman virtüözü İlyas Tetik intihar etti.

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
12 Temmuz 2006
53.741
203.170
52
IMG_0245.JPG

Türkiye'nin en ünlü müzik insanları arasında yer alan, Ajda Pekkan'dan Sezen Aksu'ya, Müslüm Gürses'ten Ahmet Kaya'ya kadar çok sayıda sanatçıyla çalışan keman virtüözü İlyas Tetik evinde intihar etti.

Ünlü keman virtüözü ve besteci İlyas Tetik yaşadığı geçim sıkıntılarından dolayı İstanbul Sarıyer'deki evinde intihar etti. Durumu fark eden ailesi hemen polis ekiplerine bildirdi.

Sarıyer Asayiş Büro ve Olay Yeri İnceleme ekipleri Tetik'in evinde incelemelerde bulundu.

Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Müslüm Gürses, Ahmet Kaya ve Ebru Gündeş gibi birbirinden ünlü şarkıcıların albüm çalışmalarına da destek veren Tetik'in vefatı, müzik dünyasını yasa boğdu.

Tetik, 'Seni Buldum Ya', 'Yıllarım', 'Hayatımı Yazsam Roman Olurdu', 'Yağmurlu Bir Günde Doğdum Anamdan', 'Bulunur Elbet' gibi birçok esere imza attı.

Tetik'in albümlerinde müzik yönetmenliği yaptığı yıldızlar arasında Mahsun Kırmızıgül, Müslüm Gürses, İbrahim Erkal, Harika Avcı, Sibel Can, Zeki Müren, Muazzez Abacı, Müşerref Akay, Gönül Akkor, Faruk Tınaz, Ahmet Kaya, Gönül Yazar, Ebru Gündeş ve Şevval Sam gibi isimler bulunuyor.

Çok üzüldüm:KK43: yıllarca şarkıcılara beste veren, arkalarında çalan, destek veren İlyas Tetik zorluklar çekerken ünlü isimler neredeydiler?

Son iki sene icinde acindan intihar eden muzisyen sayisi en son 140 idi. Bu ilk degil yani

X