Uzun süreli ilişkisinden yeni çıkmış erkek?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nasıl normal arkadaş olacakmışsiniz ki bir şekilde sizi elde etmenin peşinde belli ki. Yapışır kalır bu size bu gidişle

Sordun, anlattı. Ne yani, sanki doğru mu? Osur osur ipe diz, nasılsa karşındaki gerçeği asla bilemeyecek😅
Ben merak etsem de sormam, bana da soramazlar, "ille de anlat eski ilişkini" diye ısrarcı olan kişi de gözümde manyaktir, zaten başlamam o kişiyle.
Siz "düzgün erkek karşıma çıkmıyor" diyip durmussumiz ama çok düzgün bir insan misiniz ki? Bence sizde de toksiklik var fazlasıyla. Siz böyle olunca , adamın eski ilişkisini "çok ısrar" boyunca didikleyip eski ilişkisi hakkında sohbetler açınca bu toksiklik olmuyor

Bu düşünce şekliniz yüzünden hata yapmaya çok açıksınız.Adam gibi adamlar ayrıldıkları kişi hakkında yorum yapmazlar en fazla" çok iyi biriydi ama ilişkide bir şeyler eksildi olmadı" der.Karsi tarafa suç atan adamdan asla hayır gelmez.
Üstelik olayı tek taraflı dinleyip sonuca varmak hiç doğru değil.Siz kandirilmak istiyorsunuz, ısrarla devam ediyor adamla kaç tut oynuyorsunuz.Bu işin sonunda siz zararlı çıkacaksınız.
Doğru ya ben kesmiştim sohbeti tamamen engel atmıştı zaten o kac kere ben bitirdim o yazdı hayta engelledi tekrar kaldırıp yazdı yazmam yazmam diyordu ama yazıyordu

8 sene ilişki için çok uzun bir süre aşktan arkadaşlığa,alışkanlığa evrilmiştir yoksa evlilik olurdu sonuçta türkiyede yaşıyoruz eninde sonunda ilişki illaki evlilikle sonuçlanırdı,erkek açısından düşünecek olursak 8 sene bir kadınla birlikte oluyorsa sadık,istikrarlı bir yapıya sahip demektir,muhtemelen ilişkiyi kadın bitirdi,bir sonuca varamadı demekki,bu gibi durumlarda bana sorarsanız alışkanlık aşktan yada sevgiden daha zor atlatılan bir durum,üstüne birde terk edildiyse daha vahim bir psikoloji onun için,yarattığı o boşluk zamanla kapanır,o da şimdi bu yokluğu aşmanın derdinde,zor ve üzücü bir durum onun için,bence siz uzak durun.

Kaç kaç kaç kimsenin yara bandı olmaya gerek yok. Direttim de söylettim diye kendinizi avutmayın adam olsaydı da anlaşamadık vs diye geçiştirseydi. Bu arada başka bir üyenin de dediği gibi muhtemelen sizi engellediğinde diğer kıza koşuyordu. Engellemeyi gerektirecek bir durum göremedim ben. Baştan aşağı şaibeli.
Bu soruyu buraya sormam bile hataydı gözde büyütülecek ne ki ? Direkt kaçmak uzaklaşmak lazım tabiki insan bazen çok yalnız kalıp yanlış karar vermeye meyilli oluyor ama çok şükür kendimi tutuyorum

Sordun, anlattı. Ne yani, sanki doğru mu? Osur osur ipe diz, nasılsa karşındaki gerçeği asla bilemeyecek😅
Ben merak etsem de sormam, bana da soramazlar, "ille de anlat eski ilişkini" diye ısrarcı olan kişi de gözümde manyaktir, zaten başlamam o kişiyle.
Siz "düzgün erkek karşıma çıkmıyor" diyip durmussumiz ama çok düzgün bir insan misiniz ki? Bence sizde de toksiklik var fazlasıyla. Siz böyle olunca , adamın eski ilişkisini "çok ısrar" boyunca didikleyip eski ilişkisi hakkında sohbetler açınca bu toksiklik olmuyor mu?
Toksik ya da değilim o toksik ya da değil sorun bu değil ki benim sormak istediğim çok uzun süre ilişkiden çıkmış birisi ve zaten gelip buraya sormam dahi yanlıştı başkası bana gelip sorsa arekana bakmadan kaç derdim ama insan kendi olunca aynısı olmuyor işte. Buarada ben dogru insan olduğumu gönül rahatlığıyla düşünüyorum dogru insan deyince aklıma dürüstlük merhamet vicdan anlayış bunlar geliyor dahası herkes doğruyu arar sende doğruyu ararsın ya da aramazsın sen dogru insan mısın? Herkes kendine göre en doğrusu en iyisi olduğu için evet diyeceksin ben dogru insanım . Bu paragrafta dogru insan dediğim tanım şu en azından mesafe engel bunlar olmasaydı yani önüme kim çıksa o kadar saçma sapan bi konumda oluyor ki ya uzak ya uzun ilişkiden çıkmış ya anneci evine köle arıyor. Yani arada engeller olmasaydı en azından sürekli engel olacak durumlarla karşılaşmayı küçücük olma ihtimali olavak durumlar olsa . Yakınımdan biri istek atıyor konuşmaya çalışıyor o da eski eniştemin akrabası çıkıyor 😂 denk gelişe bakın eniştem ve ailesi akrabalarıyla kötü bitmiti hemen kaçtım yani anlatmak istediğim sey bu dogru insan derken konu bu.. gerçi ben yalnızlığıma alıştım önüme gölge yapıyorlar önüne kim çıkarsa kökten engellemek en iyisi

Doğru ama inanın ben şimdiye kadar kızdan ayrılıp da onun hakkında tek kelime etmeyen erkek görmedim hatta bu öyle zorla anlatınca şaşırdım helal olsun falan dedim içimden genelde erkekler kadınlardan suç bulmayı her şeyi onlara yıkmayı kendilerini masum göstermeyi seviyorlar çünkü hw buarada eğer anlatmasıydi ben bu sefer istemezdim insan merak ediyor neden ayrılmış acaba bu kişi mi bir şey yaptı ayrıntısıyla öğrenmek istiyor
İyi veya kötü ayrıldıktan sonra eski sevgilisi hakkında (siz sorsanız bile) konuşuyorsa yarası vardır. Yüksek ihtimal kendi hatası sebebiyle ayrılık yaşanmıştır bu yüzden kendini haklı çıkartmak ve senin gözünde de eski kız arkadaşını yarı yolda bırakan bir insan olarak gözükmemek için bu şekilde kıza suçu atmış. Bu konuda erkeklerin sözüne kesinlikle inanmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X