Vajinal mantar adet

prmdik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2024
4
1
22
Merhaba arkadaşlar
Ben bekarım ve geçen hafta vajinal mantar teşhisi konuldu doktorum fitil ve hap verdi birde krem ancak bunları kullandığımda herhangi bir değişiklik olmadı ve ben tekrar bu gün doktora gittim. Doktorum tekrar muayene etti inatçı bir mantar olduğunu söyledi ve ilaçlarımı değiştirdi ve ilaçlara ek olarak probiyotik takviyesi için çiğneme tablet verdi . Bu gün adet oldum ve hayatımda ilk defa vajinal mantar şikayeti yaşıyorum. İlaçlarımı doktoruma sorduğumda fitili adetliyken kullanamayacağımı ama hap ve kremleri kullanmaya devam edebileceğimi söyledi. Asıl sorum adetliyken vajinal mantar artış gösterir mi ? Not: bende mantar belirtileri hafif düzeydeydi ancak adet olmadan iki gün önce belirtilerim birazdaha arttı

Merhaba arkadaşlar
Ben bekarım ve geçen hafta vajinal mantar teşhisi konuldu doktorum fitil ve hap verdi birde krem ancak bunları kullandığımda herhangi bir değişiklik olmadı ve ben tekrar bu gün doktora gittim. Doktorum tekrar muayene etti inatçı bir mantar olduğunu söyledi ve ilaçlarımı değiştirdi ve ilaçlara ek olarak probiyotik takviyesi için çiğneme tablet verdi . Bu gün adet oldum ve hayatımda ilk defa vajinal mantar şikayeti yaşıyorum. İlaçlarımı doktoruma sorduğumda fitili adetliyken kullanamayacağımı ama hap ve kremleri kullanmaya devam edebileceğimi söyledi. Asıl sorum adetliyken vajinal mantar artış gösterir mi ? Not: bende mantar belirtileri hafif düzeydeydi ancak adet olmadan iki gün önce belirtilerim birazdaha arttı
Tabiki adetliyken artış gösteriyor bitsin daha kötü oluyor 🙄 vajinanın ph dengesi değişiyor birde pedden dolayı illaki nemli kalıyor ondan oluyor adet sonrası camasiriniza nioli yağı damlatın ve sık sık çamaşır değiştirin inşallah şifa bulursunuz 🥰

Tabiki adetliyken artış gösteriyor bitsin daha kötü oluyor 🙄 vajinanın ph dengesi değişiyor birde pedden dolayı illaki nemli kalıyor ondan oluyor adet sonrası camasiriniza nioli yağı damlatın ve sık sık çamaşır değiştirin inşallah şifa bulursunuz 🥰
Çok teşekkür ederim bakalım olabildiğince dikkat etmeye çalışıyorum umarım biranönce kurtulurum

Sizinki de kızarık mı iç kısmı benim kaşınmayan sadece kızarıklıgık var 1 sene oldu psikolojim bozuldu benimde

Sizinki de kızarık mı iç kısmı benim kaşınmayan sadece kızarıklıgık var 1 sene oldu psikolojim bozuldu benimde
Benim dış dudakları aralayınca beyaz tortu gibi birikintiler var ve kızarıklık mevcut. Kaşıntı çok yok ama kokulu akıntı var. Bakireyim fitil kullanamam. Sanırım beslenme şeklini değiştirerek ve probiyotik kullanarak azaltabiliriz. Benim dilimde de var dilimin üstü bembeyaz

Bende bakireyim ve galiba ilerde bizde ilişki sırasında yanma acı olucak kaşıntı çok yok. Diğer belirtileri olcak ve asla geçmiyor bende probiyotik kullanıyorum:KK43:

Adet zamanı vajinanın ph dengesi değiştriğinden özellikle nüks edebiliyo ve çoğalıyo. geçmezse eğer vajinal probiyotik kullanın beslenmenize de genel olarak probiyotik ekleyin ve tuvalet sonrası düzenli olarak sirkeli suyla yıkayın.

Merhaba arkadaşlar
Yıllar önce 7 ay çektiğim bir durum, kullanmadığım hap , fitil , krem kalmamıştı, sonra bağırsak florasının düzensizliğinin de mantara neden olduğunu keşfedince beslenme düzenimi değiştirip eczaneden probiyotik aldım . Beslenmemden gluten ve şekeri çıkarmıştım , veeee 7 ayda geçmeyen nalet şey bir anda geçti :)

Yıllar önce 7 ay çektiğim bir durum, kullanmadığım hap , fitil , krem kalmamıştı, sonra bağırsak florasının düzensizliğinin de mantara neden olduğunu keşfedince beslenme düzenimi değiştirip eczaneden probiyotik aldım . Beslenmemden gluten ve şekeri çıkarmıştım , veeee 7 ayda geçmeyen nalet şey bir anda geçti :)
Probiyotik veya düzenli beslenme içten gelen o akıntıyı gerçekten geçirebiliyor mu?

vajinal mantar için tedavi oldum bir sürem kısa bir süre diyelim geçirdi..sonrasında tekrardan mantar çıktı aslında bu mantar candida mantarı diye de geçiyor belli süre sonra tekrardan çıktı hastalandım antibiyotik aldığı. Dönemde de çoğaldı..sonrasında yeme düzenimi değiştirdim..elma sirkesi suyuma damlatıyorum sabah aç karna ve yatmadan önce içtim düzenli olarak ekmeği ve özellikle şekeri kestim çok şükür temizlendim 🙏🏻🌸

X