Varikosel

Evet benim de eşim oldu, morfoloji %99 bozuk, hamile kalsan bile dusuk olur ya da kimyasal olur buyuk ihtimal. Basimiza geldi malesef kalbi durdu bebegin. Sperm bozuk olunca hamilelik ilerlemiyor. Ameliyattan sonra 4.ayda hamile kaldim 2,5 yasinda cok sukur, darisi sizin basiniza. Saglikli bir evlat nasip etsin Allah. Ameliyattan korkmayin mikrocerrahi ile yapiliyor belden uyusturup, kisa suruyor.
Merhaba benim eşimde varikosel den ameliyat oldu sperm sayısı 65 milyon ama morfoloji 1 ve iki bebeğimi çok acı bir şekilde üçüncü ayında kaybedince sorunu bulduk hala kalbim çok yaralı eşim ameliyat oldu siziin süreç nasiil oldu bir gün bende yaralarımı sarabilir miyim 😔

Merhaba arkadaşlar sırf bu meselelerden dolayı yeni kayıt oldum. Bu durumu net olarak dün öğrendik. Eşimde de varikosel var bir ay sonra ameliyat olacak. Doktor ameliyat sonrası için bile umutsuz konuştu. Ama daha kötüye gitmemesi için ameliyat şart dedi. Antibiyotiğe zaten başlatmıştı bir de proxeed plus diye bir ilaç önerdi. Test sonucundan pek bir şey anlamadım. Gerçekten hiç mi umut yok?

Eklentiler

• IMG-20240406-WA0001.jpg
    IMG-20240406-WA0001.jpg
    130,3 KB · Görüntüleme: 39
Merhaba arkadaşlar sırf bu meselelerden dolayı yeni kayıt oldum. Bu durumu net olarak dün öğrendik. Eşimde de varikosel var bir ay sonra ameliyat olacak. Doktor ameliyat sonrası için bile umutsuz konuştu. Ama daha kötüye gitmemesi için ameliyat şart dedi. Antibiyotiğe zaten başlatmıştı bir de proxeed plus diye bir ilaç önerdi. Test sonucundan pek bir şey anlamadım. Gerçekten hiç mi umut yok?
Benim eşimin daha kötüydü sonucu ameliyattan 4 ay sonra hamile kaldım cok sukur 2.5 yasinda suan, oluyor elbet sonunda umutsuz olmayin 🙏

Allah bağışlasın, çok mutlu oldum :) siz de takviye ilaç veya pekmez gibi doğal gıdalar kullanmış mıydınız?

Allah bağışlasın, çok mutlu oldum :) siz de takviye ilaç veya pekmez gibi doğal gıdalar kullanmış mıydınız?
Amin 😊Hayir doktor hicbisey kullanmayin demisti ameliyattan sonra kullanmadik takviye ve eşimin uzun surmustu ameliyati baya ilerlemisti. Ama ondan once cok takviye kullandik sadece sayi yukseldi morfoloji 1, ileri hiz 0 dı hic degismedi. Tam kontrole gidecektik tahlil vermeye hamile oldugumu ogrendik. O yuzden degerleri nasil suan bile hic bilmiyoruz.

Merhaba, herkese geçmiş olsun.
Bizde 6 ay önce çift taraflı varikosel ameliyatı olduk ameliyattan sonra 3. ay kontrolümüzde değerler aynıydı hiç bir değişiklik yoktu. 3 aydır proxeed kullanıyoruz ara ara keçiboynuzu kürü yaptık arı sütü bal polen karışımı vs. Testi ekte paylaşıyorum sizler neler yaptınız tavsiyeleriniz nelerdir?

Eklentiler

• Adsız.png
    Adsız.png
    193,3 KB · Görüntüleme: 16
X